ناحیه کاربری
;

درباره ایرلاین ایرفرانس

می توان گفت که ایر فرنس در سه زمینه فعالیت اصلی خود یکی از پیشگامان جهانی است. این فعالیت ها شامل حمل و نقل مسافر، حمل و نقل کالا و تعمیر و نگهداری هواپیما می باشد.

این ایرلاین دارای دو فرودگاه و 195 خط هوایی به مقصد 91 کشور است. این سفرها از طریق فرودگاه های این ایرلاین در پاریس-شال دوگل و پاریس-اورلی انجام می شوند. ایرفرنس در کنار کرین ایر (Korean Air ) و ایر مکزیکو (Aero Mexico) و دلتا عضو sky team، موسسه اتحاد جهانی می باشد.

این ایرلاین برای افزایش پروازهای خود با انجام یک عملیات مشترک برای ایجاد و افزایش چندین حمل و نقل هوایی در روز سرمایه گذاری مشترکی را با یک شرکت هواپیمایی آمریکای شمالی آغاز کرده است.

تاریخچه ایرفرنس

در سال 1933 ایرفرنس به همراه KLM به عنوان اولین خطوط هواپیمایی فرانسوی بنیان گذاری شد.

درآمد اصلی

کسب درآمد ایرفرنس که جز یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی در جهان است از طریق حمل و نقل و جابه جایی مسافران است.

فعالیت اصلی ایرفرنس حمل و نقل و جابه جایی مسافران میباشد و پس از آن، جابه جایی بار و همچنین نگهداری و تعمیر هواپیما نیز جز فعالیت های درآمدزا برای این ایرلاین به شمار می روند.

ناوگان هوایی ایرفرنس

این ایرلاین در حال حاضر دارای 44 فروند هواپیمای تازه در دست فروش است و تعداد هواپیماهای در حال استفاده آن 227 فروند است.

کلاس های پروازی

ایرفرنس دارای چهار دسته بندی کلاس پروازی است. کلاس های ایرفرنس به دسته های اکونومی، پریمیوم اکونومی، بیزینس و فرست کلاس (La Première) تقسیم می شود.

اکونومی کلاس: صندلی هایی که برای این پرواز در نظر گرفته شده است صندلی هایی بزرگ به رنگ آبی تیره به همراه گلدوزی های قرمز است. همچنین برای پرواز اکونومی کلاس سرگرمی هایی از قبیل بازی، پخش فیلم و موسیقی به همراه یک هدفون با قابلیت پخش در 12 زبان مختلف با یک صفحه ویدیویی شخصی در نظر گرفته شده است.

پریمیوم اکونومی کلاس: امکانات و تعداد صندلی های این کلاس پروازی ایرفرنس در هر هواپیما متفاوت است. اما به طور کلی امکانات و سرویس پریمیوم اکونومی کلاس ایرفرنس دارای کیفیت بهتری نسبت به سایر ایرلاین هاست. صندلی های این کلاس دارای قابلیت هایی از قبیل هدست، لامپ مطالعه، صفحه ویدیویی، پورت و پریز است. همچنین صندلی های پریمیوم اکونومی کلاس در مقایسه با صندلی های اکونومی کلاس 40 درصد فضای بزرگتر و قابلیت انعطاف بیشتری دارد.

بیزینس کلاس:از امکانات اصلی بیزینس کلاس برای مسافران می توان به مانیتورهای اختصاصی هر مسافر با قابلیت پخش برنامه های مختلف به 12 زبان زنده دنیا و همچنین صندلی هایی که قابلیت تبدیل شدن به تخت خواب را دارند اشاره کرد . همچنین می توان امکانات دیگری را از قبیل هدفون ضد صدا، چراغ مطالعه و پریز برق که در اختیار شما قرار میگیرد، نام برد.

فرست کلاس (لاپریمایر): در قبال هزینه ای که پرداخت می کنید در فرست کلاس امکانات بی نظیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در این کلاس پروازی صندلی هایی با قابلیت تبدیل شدن به تخت در یک سوییت شخصی برای شما در نظر گرفته شده است . همچنین برای سرگرم شدن شما در طول مسیر یک صفحه شخصی لمسی با قابلیت کنترل از راه دور که قابلیت پخش برنامه به 12 زبان زنده دنیا را دارد، تعبیه شده است. شما می توانید در مدت زمان سفر خود از پخش فیلم، برنامه های تلویزیونی، بازی، ویدیوها و موسیقی های آرامش بخش لذت ببرید. از دیگر امکانات محبوبی که در اختیار مسافران پرواز فرست کلاس قرار می گیرد شانه، گوش بند، چشم بند و یک کیف لوازم بهداشتی است.

میزان بار مجاز ایرفرنس در سال 2018

کیف دستی(چمدان): تعداد و سایز کیف دستی که می توانید در طول سفر خود به کابینتان ببرید به کلاس سفرتان بستگی دارد. ابعاد کیف دستی شما نباید از ابعاد در نظر گرفته شده بیشتر باشد. ابعاد کیف دستی شما به احتساب چرخ ها و دستگیره می تواند حداکثر تا 55 x 35 x 25 cm را شامل شود. علاوه بر کیف دستی، شما می توانید لوازم شخصی دیگری را نیز با خود به کابین ببرید. البته به این نکته توجه کنید که ابعاد کیف شخصی شما نباید بیشتر از 40 x 30 x 15 cm شود. شما می توانید یکی از سه موارد زیر را انتخاب کرده و با خود به کابین ببرید.
چمدان کیف و یا یک کیف کوچک برای لپ تاپ، دوربین و یا یک وسیله الکترونیکی را همراه خود داشته باشید. مسافرکلاس اکونومی می تواند یک کیف دستی به همراه سایر لوازم جانبی را حداکثر به ابعاد 55cm x 35cm x 25cm و به وزن 12 کیلوگرم به همراه داشته باشد. اگر کلاس پروازی شما بیزینس بود می توانید دو کیف دستی به همراه یک کیف شخصی حداکثر به ابعاد 55cm x 35cm x 25cm و تا وزن 18 کیلوگرم به همراه داشته باشید. همچنین اگر شما از ایالات متحده خارج می شوید، می توانید یک کیف دستی به همراه یک کیف شخصی صرف نظر از اشیایی که مجاز به بردن در کابینتان هستید به همراه داشته باشید.

ساک دستی :اگر کلاس پروازی شما اکونومی بود می توانید یک ساک دستی کوچک به همراه خود داشته باشید. این ساک حداکثر می تواند ابعاد 158cm و 23 کیلوگرم وزن داشته باشد. در صورتی که کلاس پروازی شما بیزینس بود می توانید دو ساک دستی همراه خود به کابین ببرید. ابعاد آن ها نباید از 158 بیشتر بوده و هر کدام از آن ها حداکثر می توانند 32 کیلوگرم وزن داشته باشند.

بار اضافه در ایرفرنس

هزینه مربوط به هر بار سفر اضافه برای هر مسافر:

در کلاس پروازی اکونومی برای هر بار اضافه به صورت آنلاین مبلغ 22 یورو و در ایرلاین مبلغ 30 یورو به صورت حضوری دریافت می شود. همچنین در کلاس پروازی بیزینس، مسافرانی که بارشان از 23 کیلوگرم و 158 سانتی متر تجاوز کند برای هر کیلوگرم اضافه بار 39 یورو به صورت آنلاین و 61 یورو به صورت حضوری باید پرداخت کنند.

زمان بندی ۷۷ %
پرواز های با تاخیر ۹ %
کنسل شده ۱ %
بار دستی ۱۰کیلو
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل