ناحیه کاربری
;

درباره ایر لاین KLM:

ایرلاینKLM در سال 1919، فعالیت خود را آغاز نمود. اولین پروازهای این شرکت هواپیمایی هلندی در سال 1920 از آمستردام و انگلیس صورت گرفت. هواپیمایی KLM که قدیمی ترین ایرلاین در دنیاست، در سال های اول فعالیت خود 345 مسافر و 25000 کیلوگرم بار را جابجا می کرد. اما امروزه به وسیله ناوگان هوایی بوئینگ 747 قابلیت جابجایی 400 مسافر و 20000 کیلوگرم بار را دارد. هواپیمایی KLM به وسیله 115 ناوگان هوایی به 145 مقاصد گوناگون پرواز می نماید.

دریافت کارت پرواز:

ایرلاین KLM به منظور سهولت در دریافت کارت پرواز توسط مسافرین از سامانه دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین استفاده نموده است، به این وسیله مسافرین می توانند بدون صرف زمان در کانتر فرودگاه، کارت پرواز خود را 30 ساعت قبل از پرواز دریافت نمایند. لازم به ذکر است که دریافت کارت به صورت آنلاین تنها تا یک ساعت قبل از پرواز امکان پذیر می باشد. مسافرین با ارائه کد رزرو و یا شماره پرواز به صورت آنلاین می توانند صندلی را انتخاب و کارت پرواز خود را دریافت نمایند.

کلاس های پرواز

Economy Class : صندلی های به کار رفته در این سالن به صورت ارگونومی می باشد و فاصله صندلی ها به منظور راحتی مسافرین 76 تا 81 سانتی متر است. همچنین صندلی های این کلاس اکونومی، تا 9 سانتی متر به عقب هدایت می گردد.

Economy Comfort : در این سالن فضای میان صندلی ها تا 89 سانتی متر افزایش داده شده است و قابلیت هدایت صندلی تا 18 سانتی متر به عقب را برای استراحت مسافرین دارد. صندلی های این سالن نیز همانند کلاس قبلی به صورت ارگونومی می باشد.

World Business Class : هواپیمایی KLM با ارائه خدمات ویژه، در این سالن راحتی بیشتر مسافرین را به ارمغان آورده است. میزان فضای بین صندلی ها در این کلاس 190 تا 207 سانتی متر می باشد. همچنین صندلی ها طوری طراحی شده اند تا قابلیت خوابیدن تا 18 سانتی متر را داشته باشند. صندلی های این سالن به پورت های شارژ نیز مجهز می باشد. همچنین در این کلاس نسبت به کلاس های دیگر خدمات ویژه ارائه می گردد.

Europe Business Class : این کلاس از ایرلاین KLM نسبت به کلاس قبل از مزایای کم تری برخوردار است، به طوری که فضای صندلی ها در این سالن 89 تا 170 سانتی متر می باشد. همچنین صندلی ها همانند دیگر سالن های بیزینسی بوئینگ 737 مجهز به پورت برای شارژ لوازم الکترونیکی می باشد. بعلاوه جهت سرگرمی مسافرین از نمایشگر ها نیز استفاده شده است.

بار دستی مجاز:

میزان بار دستی که مسافرین در کلیه کلاس های ایرلاین KLM می توانند داخل هواپیما همراه داشته باشند، معادل 12 کیلوگرم و در ابعاد 25*35*55 می باشد.

پذیرش بار مجاز:

میزان بار مجاز در ایرلاین KLM با توجه به سالن ها مقدار متفاوتی دارد. در صورتی که با کلاس اکونومی سفر می کنید میزان بار مجاز برابر 23 کیلوگرم و ابعاد 158 سانتی متر می باشد. همچنین میزان حمل بار برای مسافرین بیزینس کلاس 32 کیلوگرم به ابعاد 158 سانتی متر خواهد بود.

ناوگان های هوایی:

هواپیماهای کی ال ام

زمان بندی ۷۵ %
پرواز های با تاخیر ۹ %
کنسل شده ۱ %
بار دستی ۱۰کیلو
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل