ناحیه کاربری
;

درباره ایر لاین قطر:

هواپیمایی قطر در سال 1993، فعالیت خود را آغاز نمود و مقر اصلی آن شهر دوحه می باشد. این ایرلاین از طرف شرکت Skytrax در سال های 2011، 2012 ، 2015 و2017 به عنوان خط هوایی برتر با کسب 5 ستاره معرفی گردید. این شرکت هواپیمایی دارای 206 ناوگان هوایی می باشد که همه آن ها از آخرین مدل های روز پیروی می کنند. ناوگان های هواپیمایی قطر مسافرین را در 6 قاره و 150 مقاصد گوناگون جابجا می نمایند. در حال حاضر ایرلاین قطر به همه نقاط جهان پرواز دارد.

دریافت کارت پرواز:

هواپیمایی قطر همانند بسیاری از ایرلاین های دیگر به منظور سهولت در دریافت کارت پرواز توسط مسافرین، 48 تا 90 ساعت قبل از پرواز (24 ساعت قبل از پرواز برای مقصد آمریکا) امکان دریافت کارت را به صورت آنلاین و بدون صرف زمان از سایت قطر ایرویز مهیا می نماید. پس از دریافت کارت پرواز آنلاین، مسافرین می توانند از طریق کانتر مخصوص کارت پرواز آنلاین، فرایند تحویل بار خود را سرعت ببخشند.

کلاس های پرواز

فرست کلاس: به منظور راحتی بیشتر مسافرین، روکش صندلی های به کار رفته در سالن فرست کلاس از بهترین نوع بوده و تعبیه صفحاتی بر روی دسته صندلی ها امکان ایجاد فضایی خصوصی را برای مسافرین ایجاد می نماید. صندلی های تخت خواب شو نیز از دیگر مزایای این سالن می باشد؛ همچنین تحویل لباس خواب و پاپوش از دیگر امکاناتی است که سالن فرست کلاس در اختیار مسافرین قرار داده است. میزان ظرفیت این سالن 8 مسافر می باشد.

بیزینس کلاس: مسافرین بیزینس کلاس ایرلاین قطر قبل از سایر مسافرین وارد هواپیما می شوند. در این کلاس برای رفاه بیشتر مسافرین پتو و بالش های مناسب سفر ارائه می گردد؛ همچنین مسافرین در هر زمان که مایل باشند غذای خود را سفارش و میل می نمایند. سالن بیزینس کلاس به منظور سرگرمی مسافرین به نمایشگرهای 17 اینچی مجهز گردیده است. این کلاس ظرفیت 48 صندلی را دارد.

اکونومی کلاس: سالن اکونومی هواپیمایی قطر با ظرفیت 461 صندلی و ارائه سرویس های ویژه، سفر مسافرین را لذت بخش می نماید. مهمانداران این کلاس، 7 سال به عنوان برترین مهمانداران خاورمیانه شناخته شدند. فضای باز صندلی ها در این سالن، آزادی عمل به هنگام صرف غذا و استراحت را برای مسافرین به همراه دارد. همچنین نمایشگر های 10.6 اینچی به منظور سرگرمی مسافرین در این سالن تعبیه شده است.

بار دستی مجاز:

میزان بار دستی که مسافرین در کلاس بیزینسی و فرست می توانند داخل هواپیما همراه داشته باشند تعداد دو کیف، معادل 15 کیلوگرم می باشد. در صورتی که میزان بار مجاز برای مسافرین سالن اکونومی یک کیف به وزن 7 کیلوگرم می باشد.

پذیرش بار مجاز:

میزان بار مجاز در ایرلاین قطر با توجه به سالن ها، مقدار و مقاصد دور و نزدیک تفاوت دارد. در صورتی که با سالن اکونومی سفر می کنید میزان بار مجاز برابر 45-32 کیلوگرم می باشد. همچنین میزان حمل بار برای مسافرین بیزینس کلاس 65-32 کیلوگرم در ابعاد 300 سانتی متر خواهد بود. اما در صورتی که با فرست کلاس سفر می کنید میزان بار مجاز برای شما 65-32 کیلوگرم می باشد.

ناوگان های هوایی:

هواپیماهای قطر ایرویز

زمان بندی ۶۸ %
پرواز های با تاخیر ۱۱ %
کنسل شده ۳ %
بار دستی ۱۰کیلو
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل