ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;
دهلی

درباره دهلی

دهلی دومین کلانشهر هندوستان، بیش از 25 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از پر ازدحام و بی نظم ترین شهرها در دنیا می باشد. در این شهر که قدمت 5000 ساله دارد، آمیخته ای از فرهنگ سنتی و مدرن به چشم می خورد. دهلی نو پایتخت هندوستان در این کلانشهر واقع شده است. دهلی به دلیل خوراک متنوع شیرین و تند به یکی از مناطق گردشگری پر جاذبه مبدل شده است. بشقاب مرغ کره ای که در رستوران های بومی این شهر سرو می گردد از غذاهای محبوب هندوستان به حساب می آید. قطب منار، آرامگاه همایون و معبد آکشاردام از دیدگاه گردشگران از پر بازدیدترین مناطق می باشد. همچنین قسمت قدیمی این شهر که مملو از کوچه های تنگ و باریک و بوی ادویه هندی است، گردشگران بسیاری را به خود جذب نموده است. سفر به دهلی به دلیل هزینه اندک تاکسی ها و اتاق های ارزان قیمت واقع در مرکز شهر، بسیار به صرفه می باشد.

آب و هوای دهلی

شهر دهلی به واسطه بیابان راجستان، کوه های هیمالیا و هوای کاملا شرجی، دارای آب و هوای نه چندان مناسب می باشد. در ماه های آوریل و اکتبر، هوا بسیار گرم و طاقت فرسا است. همچنین بارش سیل آسای باران های موسمی در ماه های ژوئن و اوت بیشترین میزان خود را دارد و فعالیت های گردشی خارج از اماکن مسقف را تحت الشعاع قرار می دهد که در این زمان بیشترین میزان رطوبت هوا حس می گردد. در ماه نوامبر تا مارس، گرمای روز تا حدودی سرمای شب را جبران می نماید و از نظر آب و هوایی بهترین زمان برای سفر به دهلی می باشد.

بهترین زمان سفر

در صورتی که برای سفر به دهلی تنها آب و هوا مد نظرتان باشد، ماه نوامبر تا مارس بهترین زمان سفر برای شما خواهد بود. اما اگر قصد شرکت در جشن ها و فستیوال های دهلی را دارید، با توجه به زمان برگزاری این جشن ها می توانید برنامه ریزی نمایید. فستیوال هولی که در میان گردشگران و مردم بسیار پر طرفدار است در ابتدای فصل بهار برگزار می گردد. در این فستیوال، مردم شهر با پوشیدن لباس های سفید و فانتزی و پرتاب گلوله های رنگی به سوی یکدیگر این روز را جشن می گیرند. از دیگر فستیوال های معروف این شهر، جشن دیوالی است که به جشن پیروزی روشنایی بر تاریکی نیز مشهور است و در ماه اوت و نوامبر برگزار می گردد. فستیوال های دیگری که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است، جشن بزرگداشت الهه های هندو می باشد که شامل انواع رقص های محلی و نمایش ها است.

دانستنی های دهلی

هتل های لوکس دهلی

هتل های لوکس دهلی

سفر به دهلی

سفر به دهلی

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل