ناحیه کاربری
;

هواپیمایی آلیتالیا

ایرلاین آلیتالیا، که به معنای بال‌های ایتالیاست، فعالیت خود را در دوازدهم مارس سال 1999 آغاز کرد. این هواپیمایی، متعلق به کشور ایتالیا است و دفتر مرکزی آن در رم قرار دارد. کیفیت و خدماتی، که توسط این ایرلاین ارائه می‌شود، بسیار زیاد است. به طوری که آلیتالیا ، یکی از برترین هواپیمایی‌های اروپایی به حساب می‌آید. از دلایل شهرت این ایرلاین، برگزاری دوره‌های آموزش پرواز، نگهداری و تعمیرات است.

کلاس‌های پروازی

کلاس‌های پروازی آلیتالیا، به صورت مگنیفیکا، بیزینس، پرمیوم اکونومی و اکونومی ارائه می‌شود.

مگنیفیکا - فرست کلاس

مگنیفیکا کلاس آلیتالیا، بهترین انتخاب برای پروازهای طولانی است. از مزایای این کلاس پروازی، میزان پذیرش بار مجاز بیشتر و کانتر پذیرش مجزا است. صندلی‌های چرمی مگنیفیکا کلاس، قابلیت تخت‌خواب شدن دارند. همچنین، نمایشگرهای بزرگ شخصی بر روی هر صندلی، امکان بخش فیلم، موسیقی و بازی را برای مسافرین مهیا می‌کند. کیفیت غذا و نوشیدنی‌های مگنیفیکا کلاس، نسبت به سایر کلاس‌های آلیتالیا بیشتر است.

بیزینس کلاس

صندلی‌های به کار رفته در بیزینس کلاس آلیتالیا، چرمی است و قابلیت تخت‌خواب شدن دارد. همچنین، این صندلی‌ها مجهز به ماساژور و مانیتور هستند. پخش فیلم، دسترسی مستقیم به سالن و سرو غذاهای تازه و با کیفیت، از دیگر مزایای بیزینس کلاس آلیتالیا به شمار می‌رود. در این کلاس پروازی، امکانات بیشتری برای مسافرینی که به مقصد دورتر سفر می‌کنند، وجود دارد. این امکانات، شامل، صندلی‌های راحت‌تر و بزرگ‌تر است. همچنین، در پروازهای طولانی، وعده‌‌های غذاهایی با انتخاب مسافرین سرو می‌شود.

پریمیوم اکونومی

کلاس پرمیوم اکونومی آلیتالیا، تنها در برخی از هواپیما‌های این ایرلاین وجود دارد. تفاوت پرمیوم اکونومی کلاس ایرلاین آلیتالیا با کلاس اکونومی، فضای بیشتر جلو پا بین صندلی‌ها است.

اکونومی

: اکونومی کلاس آلیتالیا، با ارائه غذاهای با کیفیت، صندلی‌های راحت و فاصله 76 تا 89 سانتی‌متری صندلی‌ها از یکدیگر، یکی از کلاس‌های پرطرفدار این ایرلاین است. در اکونومی کلاس، فیلم و موسیقی به صورت جداگانه و از طریق مانیتورهای شخصی هر صندلی پخش می‌شود. کلیه کلاس‌های ایرلاین آلیتالیا ، از اینترنت رایگان برخوردار است. در اکونومی کلاس آلیتالیا ، مسافران با توجه به مدت زمان پرواز، از امکانات رایگان نوشیدنی و یا وعده غذایی کامل بهره‌مند می‌شوند. 

چک-این آنلاین

مسافرین هواپیمایی آلیتالیا، می‌توانند چک-این آنلاین خود را 24 ساعت قبل از پرواز، از طریق سایت آلیتالیا انجام دهند و پس از دریافت بارکد و ارائه به گیت خروجی برای پرواز آماده شوند. روش دیگر دریافت آنلاین کارت پرواز، نرم‌افزار آلیتالیا بر روی تلفن‌های همراه است؛ لازم به ذکر است که کودکان زیر یازده سال و یا افراد سالمندی که نیاز به کمک پرسنل پروازی دارند، شامل این خدمات نمی‌شوند. ایرلاین آلیتالیا ، امکان چک-این به صورت تلفنی را نیز مهیا کرده است. برای استفاده از این خدمات، مسافرین می‌بایست 40 دقیقه قبل برای پروازهای داخلی و 50 دقیقه قبل برای پروازهای خارجی، نسبت به دریافت کارت پرواز خود اقدام کنند. ارائه این خدمات، 4 ساعت قبل از پرواز آغاز می‌شود.

بار مجاز هواپیمایی آلیتالیا

بار مجاز آلیتالیا در پروازهای مختلف متفاوت است و بسته به مسیر و نوع بلیط هواپیما ممکن است کمی تغییر کند.

بار دستی

میزان بار دستی مجاز که مسافرین قادرند در هواپیما همراه خود داشته باشند، معمولا 8 کیلوگرم، در ابعاد 25*35*55 است. مسافرین معمولا می‌توانند این بار را در قالب یک چمدان همراه داشته باشند.

پذیرش بار

میزان بار مجاز ایرلاین آلیتالیا با توجه به کلاس‌های پروازی مقادیر گوناگونی است. در مگنیفیکا و بیزینس کلاس، میزان بار مجاز معمولا در قالب یک چمدان 32 کیلوگرمی، در ابعاد 158 سانتی‌متر و میزان بار مجاز اکونومی کلاس و پرمیوم اکنومی کلاس، معمولا 23 کیلوگرم، در ابعاد 158 سانتی‌متر است. در اکونومی کلاس، معمولا مسافرین می‌توانند بار خود را در قالب یک چمدان به متصدی پذیرش ارائه دهند و در پرمیوم اکنومی کلاس، این تعداد تا 2 چمدان بلامانع است. 
ورود وسایل آتش‌زا، مانند کبریت، سیگار، باتری لیتیومی و غیره به داخل هواپیمای آلیتالیا ممنوع است.

مقاصد پروازی پر‌تردد هواپیمایی آلیتالیا

ایرلاین آلیتالیا در حال حاضر مسافرین را در 44 کشور و100 مقصد گوناگون جابجا می‌کند. امکان پرواز توسط ایرلاین آلیتالیا از مبداء تهران به شهرهای زیر وجود دارد:
آمستردام، پاریس، میلان، دوسلدورف، رم، فرانکفورت، بارسلونا، لندن، مونیخ، ژنو، ورشو، بلگراد، مسکو، بستون، برلین، تونس، کیف، بولونیا، استانبول و تورنتو.
همچنین، روزانه یک پرواز از مبداء تهران به مقصد رم در ساعت 5:15 صبح انجام می‌شود. پرواز برگشت رم به تهران نیز روزانه در ساعت 3:15 صبح انجام می‌شود. این میزان، با توجه به تعداد مسافرین متغیر است. به همین دلیل، برای اطلاعات دقیق‌تر به سایت آلیتالیا مراجعه کنید و یا با اطلاع دقیق از زمان سفر خود، پروازهای آلیتالیا را در آیتورز چک کنید.

کیترینگ و غذا

مسافرینی که با ایرلاین آلیتالیا سفر می‌کنند، می‌توانند 24 ساعت قبل از پرواز هواپیما، از طریق مرکز مسافرین در سایت آلیتالیا ، نسبت به رزرو غذای خود اقدام کنند. مسافرین می‌توانند، با توجه به رژیم و مذهب خود، نسبت به سفارش غذا اقدام کنند.

سایر توضیحات

به طور کلی، 90% از پرواز‌های آلیتالیا بدون تاخیر و راس ساعت اعلام شده، انجام می‌شود. همچنین، ایرلاین آلیتالیا به دلیل پذیرایی با کیفیت، موفق به کسب رتبه برتر از Global Traveler شده است. 

آدرس سایت آلیتالیا : www.alitalia.com

خرید بلیط هواپیمایی آلیتالیا از آیتورز

خرید بلیط هواپیمایی آلیتالیا با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط ایرلاین آلیتالیا را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای هواپیمایی آلیتالیا را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

در حال حاضر، ایرلاین آلیتالیا، با 103 هواپیما فعالیت می‌کند و یکی از هواپیماهایی که به تازگی وارد این هواپیمایی شده، ایرباس 330 است. از دیگر هواپیما‌های ایرلاین آلیتالیا ، می‌توان به بوئینگ ۷۷۷ و ایرباس A320 اشاره کرد.

  • ایرباس 319
  • ایرباس 320
  • بوئینگ 787
  • ایرباس 330
  • بوئینگ 777

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل