ناحیه کاربری
;

هواپیمایی اطلس گلوبال

هواپیمایی اطلس گلوبال یکی از ایرلاین‌های جوان ترکیه است. تاسیس این ایرلاین به سال 2001 باز می‌گردد که با نام اطلس جت (AtlasJet) شروع به کار کرد. در این زمان تنها 2 فروند هواپیمای بوئینگ در ناوگان هواپیمایی این شرکت وجود داشت. به‌مرور تا سال 2004 این تعداد به 4 فروند رسید. در سال 2004 اطلس جت که امروزه اطلس گلوبال نامیده می‌شود، موفق به اخذ مجوز برای برقراری پروازهای داخلی و خارجی در ترکیه شد. در زمان کوتاهی توانست جایگاه مناسبی در بین ایرلاین‌های ترکیه‌ای و منطقه به دست آورد. ایرلاین اطلس جت در سال 2015 به نام فعلی خود اطلس گلوبال تغییر نام پیدا کرد. اطلس گلوبال امروزه به عنوان یکی از ایرلاین‌های موفق در بین ایرلاین‌ها با قیمت ارزان شناخته می‌شود. دفتر مرکزی این هواپیمایی در فرودگاه آتاتورک استانبول است.

کلاس‌های پروازی

اطلس گلوبال دارای دو کلاس پروازی است. هرکدام از این کلاس‌های پروازی اطلس گلوبال به‌نوعی نشان‌دهنده نگرش مدیران این شرکت هواپیمایی به مسافران است. درواقع سعی شده تا با ابداعات صورت گرفته، نظر مسافران بیشتری به ایرلاین جلب شود.

بیزینس کلاس

بیزینس کلاس این ایرلاین امکانات خاصی فراهم کرده تا مسافرانی که هزینه بیشتری برای استفاده از هواپیماهای اطلس گلوبال می‌پردازند، احساس راحتی داشته باشند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بیزینس کلاس اطلس گلوبال، اولویت در چک-این است. این اولویت‌بخشی به‌ویژه برای صاحبان کسب و کارهای بزرگ و افراد شناخته‌شده می‌تواند جذابیت بیشتری داشته باشد. میزان بار مجاز برای مسافرانی که با بیزینس کلاس اطلس گلوبال سفر می‌کنند، 40 کیلوگرم است که شامل 30 کیلوگرم بار اصلی و 10 کیلوگرم بار اضافی می‌شود. برای مسافرانی که با ایرلاین اطلس گلوبال سفر می‌کنند و بلیط بیزینس کلاس دارند، پذیرایی با غذاهای گرم و سرد به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
صندلی‌ها در بیزینس کلاس اطلس گلوبال به نحوی تعبیه‌شده که هر دو صندلی کنار هم با استفاده از دو دسته صندلی و یک پیشخوان از یکدیگر جدا شده‌اند. این پیشخوان به مسافران برای صرف راحت‌تر غذا کمک خواهد کرد. همچنین در این کنسول موارد مختلفی مثل پریز برق تعبیه شده است. در کنار سر مسافران نیز محلی برای قرارگیری کتاب‌ها و مجلات قرار دارد تا مسافران بیزینس کلاس اطلس گلوبال از وقت خود نهایت استفاده را ببرند. وجود سرویس اتوبوسی رایگان یکی دیگر از ویژگی‌های کلاس‌های پروازی اطلس گلوبال است که برای بیزینس کلاس نیز وجود دارد.

اکونومی پلاس

یکی از ابداعات صورت گرفته در ایرلاین اطلس گلوبال، طراحی یک کلاس پروازی جدید است. اکونومی پلاس نام کلاس پروازی ویژه اطلس گلوبال است. به گفته مسئولان این ایرلاین، هدف از ایجاد کلاس پروازی اکونومی پلاس اطلس گلوبال، ارائه خدمات درجه 1 با دریافت هزینه خدمات درجه 3 بوده است.
در کلاس اکونومی پلاس اطلس گلوبال، مسافران اجازه همراه داشتن 20 کیلوگرم بار و 8 کیلوگرم ساک دستی دارند. وزن بیشتر شامل اضافه‌بار خواهد شد. در اکونومی پلاس اطلس گلوبال پذیرایی رایگان است. همچنین سعی شده فاصله مناسبی بین صندلی‌ها تعبیه شود. سرویس رایگان یکی از ویژگی‌هایی است که برای اکونومی پلاس در نظر گرفته شده است. نکته جالب توجه این است که با وجود تمامی امکانات اضافه‌تر نسبت به کلاس اکونومی دیگر ایرلاین‌ها، قیمت این کلاس پروازی اطلس گلوبال تفاوتی با کلاس اکونومی ایرلاین‌های دیگر ندارد.

چک-این آنلاین

ایرلاین اطلس گلوبال همواره سعی کرده تا در راستای رفاه حال مسافران خود قدم بردارد. یکی از این اقدامات، امکان چک-این آنلاین و صدور کارت پرواز به‌صورت الکترونیکی است. چک-این آنلاین اطلس گلوبال از 48 ساعت قبل پرواز آغاز و 90 دقیقه پیش از پرواز بسته می‌شود. شما با استفاده از سایت اطلس گلوبال می‌توانید به‌سادگی اقدام به چک-این آنلاین نمایید. همچنین امکان دریافت آنلاین کارت پرواز نیز در سایت این ایرلاین فراهم شده است.

بار مجاز هواپیمایی اطلس گلوبال

بار مجاز اطلس گلوبال در مسیرهای مختلف به‌صورت متغیر در نظر گرفته شده است. به همین علت باید قبل از سفر اطلاعات دقیقی نسبت به میزان بار مجاز از مقصد خود به دست آورید. همچنین بهتر است قبل از مراجعه به فرودگاه حتما وزن چمدان و کیف دستی خود را با استفاده از یک ترازو خانگی به‌صورت حدودی به دست آورید تا در فرودگاه دچار مشکل نشوید.

بار دستی

بار مجاز کابین برای دو کلاس پروازی مختلف، تفاوت چندانی ندارد. در اکثر مقاصد پروازی در کلاس پروازی اکونومی پلاس این میزان به مقدار 8 کیلوگرم و در بیزینس کلاس 10 کیلوگرم معین شده است. انواع لپ‌تاپ و دوربین باید به همراه مسافر به داخل کابین آورده شود. همچنین ورود برخی مواد و لوازم‌آرایشی با میزان حجم بالاتر از 100 میلی‌لیتر، به عنوان بار مجاز کابین شناخته نمی‌شود و باید درون چمدان قرار گیرد. 
اندازه ساک دستی نباید از سایز مجاز یعنی 56cmX45cmX25cm فراتر برود. حتما قبل از مراجعه به فرودگاه برای سوارشدن به هواپیماهای ایرلاین اطلس گلوبال، موارد مختلف مثل سایز ساک دستی، وزن و محتویات آن را بررسی کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

پذیرش بار

وزن بار مجاز اطلس گلوبال برای چمدان‌ها در کلاس‌های گوناگون و مقاصد مختلف، متفاوت است. تفاوت در میزان وزن بار مجاز بین کلاس‌های مختلف اصولا 10 تا 15 کیلوگرم است. در پرواز تهران به استانبول که با ایرلاین اطلس گلوبال انجام می‌شود، میزان بار مجاز اطلس گلوبال برای بیزینس کلاس 30 کیلوگرم و برای اکونومی پلاس 20 کیلوگرم در نظر گرفته می‌شود. هر فرد حداکثر می‌تواند تعداد 2 عدد چمدان را تحویل دهد و چمدان‌های اضافی به عنوان بار مجاز شناخته نمی‌شوند و مشمول هزینه جداگانه هستند.

مقاصد پروازی پر‌تردد هواپیمایی اطلس گلوبال

در ابتدای کار ایرلاین اطلس جت، تعداد مقاصد پروازی محدود بود؛ اما در حال حاضر اطلس گلوبال به بیش از 58 شهر دنیا به‌صورت مستقیم پرواز دارد. همچنین افزایش مقاصد پروازی اطلس گلوبال در حال انجام است و سالانه تعداد زیادی از مقاصد پروازی به این ایرلاین افزوده می‌شود.
در حال حاضر 13 فرودگاه ترکیه از جمله مقاصد پروازی اطلس گلوبال به شمار می‌روند. همچنین پرواز اطلس گلوبال از 5 شهر ایران به مقصد ترکیه صورت می‌پذیرد. علاوه بر این، پرواز اطلس گلوبال از 2 فرودگاه مستقر در کردستان عراق صورت می‌گیرد. به‌جز کشورهای همسایه ترکیه، کشورهای اروپایی و آسیایی نیز به عنوان مقاصد پروازی اطلس گلوبال شناخته می‌شوند. هرچند تلاش‌هایی برای ایجاد پروازهای مذهبی به مکه و مدینه نیز صورت گرفته اما هنوز این خط ارتباطی برقرار نشده و تنها جده میزبان پروازهای این ایرلاین است.
پروازهای اطلس گلوبال از ایران: همان‌طور که اشاره شد، 5 شهر از ایران میزبان پروازهای اطلس گلوبال هستند. این 5 شهر یعنی تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و ارومیه توانسته‌اند با میزبانی خطوط هواپیمایی اطلس گلوبال، گام موثری برای کاهش هزینه سفر به ترکیه بردارند.

کیترینگ و غذا

اطلس گلوبال با اینکه سن کمتری نسبت به بسیاری از ایرلاین‌های مطرح ترکیه دارد؛ اما سعی کرده با ارائه خدمات متفاوت، خود را به نحو بهتری مطرح کند. یکی دیگر از ویژگی‌های خاص این ایرلاین، ارائه غذاهای مختلف در کلاس‌های پروازی است. در تمامی کلاس‌های پروازی اطلس گلوبال، غذا رایگان است و تنها تنوع غذایی است که تغییر می‌کند.
اطلس گلوبال 5 میان وعده غذایی ارائه می‌دهد که در نوع خود کم‌نظیر است. در بین نظرسنجی‌های صورت گرفته از مسافران، امتیاز توزیع و کیفیت غذا در حد مطلوبی است. قدرت انتخاب از بین چند میان وعده مختلف برای کلاس‌های پروازی گوناگون، یکی از دلایل اصلی رضایت مسافران اعلام شده است.
یکی دیگر از ویژگی‌های کترینگ غذایی اطلس گلوبال، امکان سفارش غذای ویژه است. وعده‌های غذایی ویژه برای بیماران یا سلایقی متفاوت از آنچه در هواپیما سرو می‌شود، 48 ساعت قبل از پرواز از مقصد استانبول و 52 ساعت پیش از پرواز در دیگر فرودگاه‌ها قابل سفارش است. انواع سالاد، غذاهای گیاهی، سینی میوه و موارد مختلف دیگر، به عنوان غذای ویژه اطلس گلوبال با سفارش قبلی سرو می‌شود.

سایر توضیحات

آدرس سایت اطلس گلوبال: www.atlasglb.com

ناوگان پروازی

هرچند ایرلاین اطلس گلوبال کار خود را با هواپیماهای بوئینگ آغاز کرد؛ اما امروزه از 26 هواپیما، تنها یک بوئینگ 737 در ناوگان پروازی اطلس گلوبال وجود دارد. 25 فروند هواپیمای دیگر ناوگان پروازی اطلس گلوبال ایرباس‌های مختلف هستند. سن پایین ناوگان پروازی اطلس گلوبال باعث شده تا درصد مخاطرات ایجاد شده برای این هواپیما به حداقل ممکن برسد. در بین هواپیماهای مختلفی که در ناوگان پروازی این ایرلاین قرار دارد، ایرباس A321-200 از پرطرفدارترین هواپیماهای اطلس گلوبال است که بیش از نیمی هواپیماهای آن را شامل می‌شود.

  • ایرباس 319
  • ایرباس 320
  • بوئینگ 737
  • ایرباس 321

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل