ناحیه کاربری
;

هواپیمایی ایرفرانس

ایرفرانس شرکت هواپیمایی حامل پرچم فرانسه است که در سال 1933 از ادغام چند شرکت هواپیمایی تشکیل شد و مقر اصلی این شرکت هواپیمایی فرودگاه شارل دوگل پاریس است. در سال 2003 ایرفرانس با شرکت هواپیمایی کی ال ام ادغام شد و شرکت ایرفرانس-کی ال ام تاسیس گشت. ایرفرانس با ناوگانی شامل 235 فروند هواپیما به 204 مقصد در دنیا پرواز می‌کند و نزدیک به 70هزار پرسنل دارد. ایرافرانس در سال 2004 موفق شد عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا را از آن خود کند. در سال 2017 مترقی‌ترین ایرلاین جهان شناخته شد.

کلاس‌های پروازی

ایرفرانس در پروازهای بین‌المللی مسافت طولانی چهار کلاس پروازی شامل لا پریمایر (هواپیمای انتخابی)، بیزنس، پریمیوم اکونومی و اکونومی را ارائه می‌دهد. صفحه نمایش شخصی و ویدئو صوتی در همه هواپیماهای پرواز مسافت طولانی در دسترس است. در پروازهای مسافت کوتاه و متوسط سه کلاس پروازی بیزنس، پریمیوم اکونومی و اکونومی ارائه می شود.

لا پریمیر - فرست کلاس

لا پریمایر کلاس درجه یک پروازهای طولانی ایرفرانس است که در این کلاس پروازی کابین‌ها دارای صندلی‌های چوبی و چرمی است که قابلیت چرخش 180 درجه دارند و به تخت دومتری تبدیل می‌شوند. هر صندلی صفحه نمایشگر 4/10 اینچی دارد. فضای شخصی، نور مطالعه، هدفون‌های ضد نویز، تلفن شخصی، پورت شارژ لپ‌تاپ، از دیگر امکاناتی هستند که ایرفرانس ارائه می‌دهد. هر مسافر یک کیت مسافرتی از محصولات مراقبت پوست و بدن، پتوی پشم خالص مرینوس، خدمات خواب شامل تشک، بالش، لباس خواب و دمپایی نیز دریافت می‌کنند. 

بیزینس کلاس

در بیزینس کلاس ایرفرانس صندلی‌های زاویه داری که امکان تبدیل شدن به تخت دو متری را دارند وجود دارد. مانیتورهای ده اینچی، سرگرمی‌های چند رسانه‌ای و تلفن شخصی از دیگر امکانات این کلاس پروازی است. 

پریمیوم اکونومی

در کلاس پروازی پریمیوم اکونومی ایرفرانس صندلی هایی قابل تنظیم با فضای بیشتر از سایر هواپیماها در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. همانند بیزنس کلاس مسافران پریمیوم اکونومی ایرفرانس نیز از کیت لوازم بهداشتی آرایشی، هدفون، پتو و سرویس غذا شامل غذاهای گرم، آب نبات و بستنی برخوردارند. اولویت سرویس فرودگاهی، چمدان اضافه (با هزینه) از خدماتی است که این کلاس پروازی به مسافران خود ارائه می دهد.

اکونومی

صندلی‌های کلاس پروازی اکونومی قابلیت خم شدن به عقب تا 118 درجه را دارند. سرو غذاهای گرم و سرد با توجه به مسیر پرواز، نوشیدنی‌های رایگان، صفحه نمایشگر لمسی، دستشویی‌های کشویی، بالش‌های چرمی بالدار، پورت USB و هدفون از دیگر امکانات کلاس پروازی اکونومی ایرفرانس است.

چک-این آنلاین

برای پروازهای ایرفرانس تا 30 ساعت قبل از زمان پرواز، می‌توان به صورت آنلاین کارت پرواز را دریافت کرد. چک این آنلاین هم از طریق سایت ایرفرانس و هم از طریق اپلیکیشن موبایل انجام می‌شود و برای انجام آن به شماره رزرو خرید بلیط احتیاج است.

بار مجاز هواپیمایی ایرفرانس

بار مجاز ایرفرانس در پروازهای مختلف متفاوت است و بسته به مسیر و نوع بلیط هواپیما ممکن است کمی تغییر کند.

بار دستی

بار مجاز دستی برای مسافران ایرفرانس با توجه به کلاس پروازی متفاوت است. برای کلاس اکونومی یک بار حداکثر به وزن 12 کیلوگرم و ابعاد 55*35*25 سانتی متر و برای کلاس‌های پریمیوم اکونومی، بیزنس و لا پریمیر یک بار کوچک اضافه نیز مجاز است که ابعاد آیتم دوم حداکثر 45*20*35 سانتی متر می‌تواند باشد. وزن دو قطعه بار نباید از 18 کیلوگرم تجاوز کند.

پذیرش بار

سیاست حمل بار ایرفرانس در کلیه پروازهای این هواپیمایی حتی پروازهای مشترک اجرا می‌شود. ابعاد بار نباید از 158 سانتی متر بیشتر باشد که شامل دسته چمدان و چرخ‌ها نیز می‌گردد. 23 کیلوگرم حداکثر وزن بار مجاز قابل حمل برای مسافران کلاس اکونومی است. که این مقدار برای کلاس پریمیوم اکونومی و بیزنس برابر 32 کیلوگرم خواهد بود.

سایر انواع بار

در کلاس پروازی اکونومی برای هر بار اضافه به صورت آنلاین مبلغ 22 یورو و مبلغ 30 یورو به صورت حضوری دریافت می‌شود. همچنین در کلاس پروازی بیزینس، مسافرانی که بارشان از 23 کیلوگرم و 158 سانتی‌متر تجاوز کند برای هر کیلوگرم اضافه بار 39 یورو به صورت آنلاین و 61 یورو به صورت حضوری باید پرداخت کنند.

مقاصد پروازی پر‌تردد ایرفرانس 

ایرفرانس به بیش از 32 مقصد در داخل فرانسه و 168 مقصد در 93 کشور جهان پرواز دارد. از پرترددترین مقصدهای پروازی ایرفرانس می‌توان به آمسترادم، تورنتو، زوریخ، هانوفر و لیسبون اشاره کرد.

سایر توضیحات

آدرس وبسایت ایرفرانس:  www.airfrance.com

خرید بلیط ایرفرانس از آیتورز

خرید بلیط ایرفرانس با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط ایرفرانس را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای ایرفرانس را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

ناوگان هوپیمایی ایرفرانس شامل 235 فروند هواپیماست که میانگین سنی آن در حدود 7/11 سال است.

  • ایرباس 380
  • ایرباس 340
  • ایرباس 320
  • ایرباس 321
  • ایرباس 319
  • بوئینگ 787
  • بوئینگ 777
  • بوئینگ 767
  • بوئینگ 747

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل