ناحیه کاربری
;

آسترین ایرلاینز

آسترین ایرلاینز، ایرلاین ملی کشور اتریش است که نشان تجاری آن حامل پرچم ملی این کشور است. این شرکت هواپیمایی در سال 1957 بنیان‌گذاری شد و در حال حاضر عضو اتحادیه استار الاینس است. فرودگاه بین‌المللی وین، قطب پروازی آسترین ایرلاینز است ولی این شرکت از فرودگاه گراتس، فرودگاه اینسبروک و فرودگاه زالتسبورگ نیز پروازهای خود را انجام می‌دهد. هواپیمایی آسترین ایرلاینز از زیر مجموعه‌های شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت‌هانزا است که دفتر مرکزی آن در اشوخات اتریش، و نزدیک به فرودگاه بین‌المللی وین قرار دارد.

کلاس‌های پروازی

آسترین ایرلاینز دارای سه کلاس پروازی است و خدمات خود را در کلاس‌های پروازی بیزینس کلاس، اکونومی کلاس و پریمیوم اکونومی کلاس به مسافران ارائه می‌دهد.

بیزینس کلاس

صندلی‌های که در کلاس پروازی بیزینس آسترین ایرلاینز، برای مسافران در نظر گرفته شده است، قابلیت تخت خواب شدن تا طول 2 متر را دارند. امکانات صوتی، مانیتورهای 15 اینچی در صندلی‌ها و سیستم تهویه هوا از دیگر امکانات بیزینس کلاس آسترین ایرلاینز است. یکی از بهترین ویژگی‌های این کلاس پروازی، سرو غذاهای لذیذ در طول پرواز است. کلاس پروازی بیزینس نیز برای دو دسته از پروازهای کوتاه مدت و متوسط و پرواز طولانی مدت برای مسافران در نظر گرفته شده است.

پریمیوم اکونومی

صندلی‌هایی که برای کلاس پروازی پریمیوم اکونومی آسترین ایرلاینز در نظر گرفته شده است، بسیار راحت‌تر از صندلی‌های سایر کلاس‌های پروازی هستند. صندلی‌های این کلاس پروازی برای سفرهای طولانی بسیار راحت و مناسب است. پریز برق برای شارژ و پورت یو اس بی از دیگر امکانات این کلاس پروازی است.

اکونومی

کلاس پروازی اکونومی آسترین ایرلاینز صندلی‌های راحتی دارد که معمولا روی آن‌ها نمایشگر وجود دارد. این کلاس پروازی از سایر کلاس‌های پروازی آسترین ایرلاینز قیمت کمتری دارد و به همان اندازه خدمات محدود‌تری به مسافران ارائه می‏شود.

چک-این آنلاین

دریافت آنلاین کارت پرواز و انجام چک – این آنلاین هواپیمایی آسترین ایرلاینز در بسیاری از پرواز‌ها برای مسافران قابل انجام است. به صورت کلی در پروازهایی که امکان چک – این آنلاین وجود دارد، دسترسی برای دریافت آنلاین کارت پرواز از 47 ساعت قبل از زمان پرواز آغاز می‌شود. همچنین شما می‌توانید برای جلوگیری از اتلاف وقت، از طریق دستگاه‌های خودکار موجود در فرودگاه کارت پرواز ایرلاین اتریشی را دریافت کنید.
استفاده از اپلیکیشن myAustrian نیز از دیگر امکانات هواپیمایی آسترین ایرلاینز است که مسافران می‌توانند از طریق این نرم افزار، چک – این خود را انجام دهند و اطلاعات پرواز خود را دریافت کنند.

بار مجاز هواپیمایی آسترین

بار مجاز آسترین ایرلاینز در پروازهای مختلف متفاوت است و بسته به مسیر و نوع بلیط هواپیما کمی تغییر ی‌کند.

بار دستی

زمان خرید بلیط هواپیما و طبق هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید و همینطور مقصد سفری که دارید می‌توانید مقداری بار را به صورت مجاز و رایگان با خود حمل کنید. این مقدار بار مجاز رایگان به بلیط شما و یا اطلاعات رزرو آنلاین بلیط هواپیما بستگی دارد.
بار مجاز کابین که با خود حمل می‌کنید باید در فضای بالای سر شما و یا در فضای زیر صندلی جلویی جای بگیرد. 
بار دستی مجاز ایرلاین آسترین برای کلاس اکونومی یک بار 8 کیلوگرمی و برای کلاس بیزنس دو بار 8 کیلوگرمی است. فراموش نکنید در سفر با ایرلاین اتریشی، ابعاد بار دستی شما نباید از 55 در 40 در 23 سانتی متر بیشتر شود.

پذیرش بار

در پروازهای اروپایی، امکان پذیرش بار برای کلاس اکونومی به صورت رایگان وجود ندارد اما کلاس پریمیوم اکونومی مجاز به حمل یک چمدان 23 کیلوگرمی و کلاس بیزنس مجاز به حمل 2 چمدان 23 کیلوگرمی است. کودکان بزرگتر از دو سال نیز در کلاس پریمیوم اکونومی و بیزنس مجاز به همراه داشتن یک چمدان 23 کیلوگرمی هستند.
در پروازهای بین‌المللی ایرلاین اتریشی کلاس اکونومی مجاز به همراه داشتن یک چمدان 23 کیلوگرمی و کلاس بیزنس مجاز به همراه داشتن دو چمدان 23 کیلوگرمی است. خوب است بدانید برای کودکان بالای دو سال در هر کلاس پروازی حمل یک چمدان 23 کیلوگرمی مجاز است.

سایر انواع بار

مسافران آسترین ایرلاینز می‌توانند این موارد را به صورت رایگان با خود حمل کنند: یک عدد کت، ژاکت یا پتو، یک چتر یا عصا، یک کیف دستی، یک دوربین کوچک یا دوربین شکاری و برای کودکان تا 2 سال امکان حمل کریر نوزاد، صندلی و ماشین کودک وجود دارد.

مقاصد پروازی پر‌تردد هواپیمایی آسترین

آسترین ایرلاینز به 130 مقصد متفاوت پرواز انجام می‌دهد که 6 تا از این مقاصد داخلی هستند. از این تعداد مقاصد سفری 50 پرواز به مقاصد بین‌المللی در اروپا، آفریقا، خاورمیانه، آسیا، آمریکای شمالی و کارائیب انجام می شود. ایرلاین اتریشی علاوه بر شرکای اتحاد خود با 12 خط هواپیمایی دیگر قراردادهایی برای انجام پروازهای خود دارد. آسترین ایرلاینز به چند شهر ایران از جمله تهران، شیراز و اصفهان پرواز مستقیم انجام می‌دهد.

سایر توضیحات

آدرس وب سایت آسترین ایرلاینز: www.austrian.com

خرید بلیط هواپیمایی آسترین از آیتورز

خرید بلیط ایرلاین آسترین با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط ایرلاین اتریشی را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای هواپیمایی آسترین را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

هواپیمایی آسترین ایرلاینز پروازهای خود را به دو گروه کوتاه و متوسط و پروازهای طولانی تقسیم‌بندی کرده است که برای هر یک از این پروازها هواپیمای متفاوتی در نظر گرفته می‌شود. این هواپیماها بر اساس مسافت و نوع پرواز بین‌المللی یا داخلی تعیین و استفاده می‏شوند. در حال حاضر آسترین ایرلاینز دارای 83 فروند هواپیمای فعال است که پروازهای خود را با آن‌ها انجام می‌دهد.

  • ایرباس 321
  • ایرباس 320
  • بوئینگ 767
  • بوئینگ 777
  • امبرائر 195
  • بمباردیر Q400

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل