ناحیه کاربری
;

ایرلاین ایر ایشیا

ایرلاین ایرآسیا یا ایر ایشیا یک شرکت ارزان قیمت مسافربری در مالزی است که زیر نظر فرودگاه بین المللی کوالامپور مشغول به کار است. ایرآسیا دارای مراکز فرعی و ثانوی دیگری در فرودگاه بینالمللی کوتا کینابالو، فرودگاه بین المللی پنانگ، فرودگاه بینالمللی کوچینگ ، فرودگاه بینالمللی ثنای و فرودگاه بینالمللی لانگکاوی می باشد. این فرودگاه در سال 1993 بنیان گذاری شد و ایرآسیا دارای 70 پرواز در سراسر آسیا ست، از جمله نقاطی در کشورهای چین، هند، اندونزی، فیلیپین، تایلند و ویتنام.

این شرکت هواپیمایی دارای 188 فروند هواپیمای ایرباس A320-200 است. ایرآسیا ایکس زیرمجموعه فرعی این ایرلاین به شمار می رود که پروازهای طولانی مدت و با مدت زمان متوسط را انجام میدهد. این در حالی است که بقیه ایرلاین هایی که زیر نظر ایرآسیا کار می کنند همانند ایرآسیا ایندیا، ایرآسیا ژاپن و تای ایر آسیا معمولا وارد سرمایه گذاری با سایر کمپانی ها می شوند.

ناوگان هوایی ایرآسیا

  • Airbus A320
  • 138 Economy
  • 42 Hot Seats

وزن و سایز مجاز برای بار سفری

تمامی مسافران ( به جز نوزادان ) اجازه حمل دو چمدان به داخل کابین خود را دارند. اما این چمدان ها باید شرایط زیر را داشته باشند. اولین چمدان مجاز ابعاد آن نباید از 56cm (H) X 36cm (W) X 23cm (D) بیشتر شود. ابعاد و شکل آن طوری باشد که در فضای موجود در بالای سر مسافر در کابین قرار گیرد.

در صورت حمل کیف دوم که می تواند کیف لپ تاپ، کیف دستی و یا یک کیف کوچک باشد باید شرایط زیر وجود داشته باشد. ابعاد ساک دستی شما نباید بیشتر از 40cm (H) X 30cm (W) X 10cm (D) شود. و باید شکل آن طوری باشد که در زیر صندلی جلویی شما قرار بگیرد. و وزن هر دوی این چمدان و کیف دستی کوچک نباید از 7 کیلوگرم بیشتر شود.

Checked Baggage

اگر شما نیاز به حمل بار بیشتری دارید باید زمان رزرو بلیط میزان بار و وزن مجاز برای حمل را بررسی کنید. اگر که شما قصد سفر به آمریکا را دارید و یا از آن جا سفر می کنید، پیش از سفرتان و رزرو بلیط می توانید میزان مجاز حمل بار خود را ببینید.

کلاس های پروازی ایر آسیا

پروازهای ایرآسیا به چند دسته تقسیم می شوند:

کلاس اکونومی:در این کلاس پروازی در صورت پرداخت هزینه جداگانه غذا سرو می شود و همچنین شما می توانید با پرداخت هزینه جداگانه تا 48 ساعت قبل از تاریخ پرواز، تاریخ بلیط و صندلی خود را تغییر دهید. با انتخاب کلاس پروازی اکونومی شما تنها می توانید چمدان داخل کابین خود را به صورت رایگان همراه خود ببرید و برای حمل بار به هنگام چک این، باید هزینه بپردازید.

کلاس پریمیوم:از امکانات خوب این کلاس پروازی امکان انتخاب صندلی به صورت رایگان است. همچنین شما می توانید تا دو مرتبه بدون پرداخت هزینه تاریخ بلیط خود را تغییر دهید. همچنین میزان بار مجاز قابل حمل برای هر مسافر با این کلاس پروازی علاوه بر بار مجازی که می تواند با خود به داخل کابین هواپیما ببرد 20 کیلوگرم بار بدون پرداخت هزینه می باشد.

کلاس بیزینس :امکانات کلاس پروازی بیزینس نیز شبیه به کلاس پروازی پریمیوم می باشد. البته با این تفاوت که شما می توانید بدون پرداخت هزینه علاوه بر بار مجاز قابل حمل به کابین خود تا 40 کیلوگرم بار را به صورت رایگان با خود حمل کنید. در این کلاس پروازی، ایرآسیا امکاناتی نظیر سرو غذا، پتو و بالش برای استراحت نیز در اختیار مسافران قرار می دهد.

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل