ناحیه کاربری
;

هواپیمایی ایر عربیا

ایرلاین ایرعربیا «Air Arabia»، یکی از ایرلاین های ارزان قیمت امارات است و پایگاه اصلی آن در فرودگاه شارجه دبی قرار دارد.  ایرعربیا در سال 2003 فعالیت خود را آغاز کرد و اولین پرواز این شرکت هواپیمایی در بیست و هشتم ماه اکتبر از فرودگاه شارجه انجام گرفت. هواپیمایی ایرعربیا، اولین ایرلاین ارزان‌قیمت در خاورمیانه و شمال آفریقا است؛ شعار این شرکت هواپیمایی «پرداخت کمتر، پرواز بیشتر است». پروازهای ایرلاین ایرعربیا عمدتا از فرودگاه‌های شارجه و راس‌الخیمه امارات، فرودگاه بین‌المللی محمد الخمس مراکش و فرودگاه برج‌العرب مصر انجام می‌شود. هواپیمایی ایرعربیا، با ارائه خدمات ویژه، سعی بر ارائه امکانات بیشتر به مسافرین دارد. 

کلاس‌های پروازی

با توجه، به ارزان‌قیمت بودن ایرلاین ایرعربیا، کلاس‌های این هواپیمایی، شامل همان کلاس‌های پروازی متداول است.

بیزینس کلاس

بلیط بیزینس کلاس ایرعربیا، نسبت به کلاس بیزینس سایر هواپیمایی‌های مسافربری از قیمت کمتری برخوردار است. در این کلاس پروازی، صندلی‌های سالن قابلیت تخت‌خواب شدن دارند و سایر امکانات برای این سالن مهیا شده است. غذای با کیفیت، پخش فیلم و ارائه مجلات آموزشی و علمی از دیگر خدمات بیزینس کلاس ایرعربیاست. همچنین، سفر به آمریکا از مبدا هند با کلاس بیزینس هواپیمایی ایرعربیا و با توجه به هزینه‌ها، بسیار به صرفه است.

اکونومی

در کلاس اکونومی ایرلاین ایرعربیا، به منظور رفاه بیشتر مسافرین، صندلی‌ها با فاصله 81 سانتی‌متر از یکدیگر قرار دارند. مسافرین سالن اکونومی می‌توانند، هنگام تهیه بلیط خود، غذای مورد نظرشان را با توجه به برنامه روزانه غذایی سفارش دهند. ارائه مجلات آموزشی و سرگرم کننده و پخش فیلم و موسیقی، از دیگر خدمات کلاس اکونومی ایرعربیاست. این ایرلاین در صورت تمایل والدین، به کودکان لباس‌های یونیفرم مخصوص پرواز ارائه می‌دهد تا لذت پرواز برای کودکان بیشتر شود.

چک-این آنلاین

مسافرین ایرلاین ایرعربیا می‌توانند به دو صورت حضوری در محل کانتر فرودگاه و یا به صورت آنلاین از منزل و یا محل کار، کارت پرواز خود را دریافت کنند. مسافرین، به منظور چک-این آنلاین، می‌بایست با ارائه کد رزرو، تاریخ و شماره پرواز نسبت به دریافت آنلاین کارت پرواز خود اقدام کنند. همچنین، دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین از 24 ساعت قبل برای پرواز از مبداء شارجه و 12 ساعت قبل برای سایر مبادی قابل انجام است. 

بار مجاز هواپیمایی ایر عربیا

این ایرلاین در بیشتر مسیرهای پروازی تنها بار دستی مجاز برای همراه داشتن در کابین دارد و برای تحویل چمدان و یا سایر انواع بار، باید اقدام به پرداخت وجه اضافه کرد.

بار دستی

میزان بار دستی مجاز که مسافرین قادرند در پرواز ایرعربیا همراه خود داشته باشند، 10 کیلوگرم، در ابعاد 20*40*55 است. همچنین میزان بار مجاز کابین برای کودکان زیر دو سال، شامل یک کیفت دستی در ابعاد استاندارد است. در صورت حمل مواد مایع مانند کرم، عطر و غیره در کابین، مقدار آن از 100 میلی‌لیتر تجاوز نکند و در یک کیف محافظ در بسته حمل شود. ورود مواد آتش زا، از قبیل کبریت، اسید، فندک و غیره به داخل کابین هواپیما ممنوع است.

پذیرش بار

میزان بار مجاز هواپیمای ایرعربیا بدون محدودیت در تعداد چمدان‌ها، 20، 30 و 40 کیلوگرم است. مسافرین می‌بایست نسبت به رزرو مقدار بار خود، 12 ساعت قبل از پرواز اقدام کنند. رزرو بار از طریق وبسایت ایرعربیا، آژانس‌های مسافرتی، نمایندگی‌های فروش و یا تماس با دفتر هواپیمایی ایرعربیا صورت می‌گیرد. هواپیمایی ایرعربیا، تنها هزینه میزان بار پذیرش شده را دریافت می‌کند. 

مقاصد پروازی پر‌تردد هواپیمایی ایر عربیا

اایرلاین ایرعربیا مسافرین را در 150 مقصد گوناگون و 50 کشور جابجا می‌کند. پرواز‌های ایرعربیا از شهرهای واقع در خاورمیانه، شمال آفریقا، آسیا و اروپا صورت می‌پذیرد. در حال حاضر، پروازهای ایرعربیا از شهرهای لار، مشهد، آبادان، شیراز و تهران به مقصد شارجه دبی؛ مشهد و شیراز به مقصد بحرین انجام می‌شود.

کیترینگ و غذا

در پروازهای ایرعربیا، مسافرین می‌توانند با انتخاب و رزرو غذای مورد نظر خود، از طریق وبسایت ایرعربیا و آژانس‌های مسافرتی، از طیف وسیعی از غذا و نوشیدنی‌ با قیمت کم بهره‌مند ‌شوند.

سایر توضیحات

در ایرلاین ایرعربیا امکان انتخاب صندلی، هنگام خرید بلیط برای مسافرین مهیا شده است؛ مسافرین برای دریافت بلیط و انتخاب صندلی خود می‌توانند از طریق وبسایت ایرعربیا، آژانس‌های مسافرتی و نمایندگی‌های فروش اقدام کنند. ایرلاین ایرعربیا با پیشنهاد به دریافت بیمه مسافرتی، سعی دارد تا راحت‌ترین و بی‌دغدغه‌ترین سفر را برای مسافرین فراهم آورد. وبسایت ایرعربیا، آژانس‌های مسافرتی و نمایندگی‌های فروش، آماده ارائه خدمات برای صدور بیمه مسافرتی هستند.

آدرس سایت ایر عربیا: www.airarabia.com

خرید بلیط هواپیمایی ایر عربیا از آیتورز

خرید بلیط هواپیمایی ایر عربیا با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط ایرلاین ایر عربیا را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای هواپیمایی ایر عربیا را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

کلیه پروازهای هواپیمایی ایرعربیا تنها با استفاده از ناوگان A320 ایرباس صورت می‌گیرد و این ایرلاین در حال حاضر مجهز به 44 هواپیماست که به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود. همچنین، A320 ایرباس، مقام پرفروش‌ترین جت تجاری جهان را به خود اختصاص داده است. 

  • ایرباس 320

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل