ناحیه کاربری
;

هواپیمایی ایزی جت

ایزی جت (easyJet) نام یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت بریتانیایی است که دفتر مرکزی آن در فرودگاه لوتون لندن قرار دارد. این شرکت با فعالیت بر روی بیش از 820 مسیر هوایی در بیش از 30 کشور، به ارائه خدمات داخلی و خارجی میپردازد. ایزی جت در فهرست بازار بورس لندن قرار داشته و حدود 11000 کارمند دارد که در نقاط مختلف اروپا، به ویژه انگلستان، مستقر هستند.

ایزی جت در سال 1995 تاسیس شده و از آن زمان تاکنون چند شرکت هوایی دیگر را نیز خریداری کرده و بدین صورت گسترش پیدا کرده است. این خط هوایی همراه با شرکتهای همکار خود یعنی ایزی جت اروپا و ایزی جت سوئیس، دارای بیش از 200 هواپیما است که اکثر آنها ایرباس ای320 (Airbus A320) هستند. این شرکت در سراسر اروپا 28 پایگاه دارد که بزرگترین آنها گاتویک است. ناگفته نماند که ایزی جت در سال 2014 بیش از 65 میلیون مسافر را جابجا کرده و همین مسئله باعث شد که این خط هوایی در فهرست خطوط هوایی اروپا با بالاترین تعداد مسافر، جایگاه دوم (پس از رایان ایر) را به خود اختصاص دهد.

کلاسهای پروازی ایزی جت

اکونومی کلاس: پروازهای ایزی جت شامل غذا یا نوشیدنی نمیشود، اما امکان خرید از بوفه ایزی جت وجود دارد. محصولات ارائه شده در بوفه ایزی جت شامل انواع ساندویچ، غذاهای گرم، اسنکها، نوشیدنی های بدون الکل، و غیره میباشد.

ایزی جت این امکان را برای مسافران خود فراهم کرده که در حین فرآیند رزرو، با پرداخت هزینه مربوطه صندلی خود را انتخاب کنند. صندلیهایی که جای پای اضافی دارند قیمت بالاتری دارند. در نمونه های جدید هواپیماهای A319 ایزی جت، به غیر از صندلیهای ردیف اول، تمام صندلیها ثابت هستند، اما در نمونه های قدیمی، تمام صندلیها قابلیت تا شدن دارند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که صندلیهای عقبی هواپیما از صندلیهای بخش جلو باریکتر هستند.

بار دستی مجاز

1کیف : حداکثر ابعاد کیف دستی مسافران، 20x40x55 سانتیمتر است.

پذیرش بار مجاز

هیچ باری به صورت رایگان پذیرفته نمیشود

ایزی جت برای هر آیتم باری که وزن آن از 20 کیلوگرم بالاتر نباشد هزینه ای ثابت دریافت میکند. نرخ آنلاین مربوطه در زمان رزرو پرواز نشان داده میشود. البته مسافر میتواند انتخاب کند که هزینه را در فرودگاه پرداخت کند، اما در این صورت مبلغ کمی افزایش پیدا میکند.

پذیرش بار بالاتر از 20 کیلوگرم

هر مسافر میتواند تا 50 کیلوگرم بار داشته باشد، اما برای بارهای بالاتر از 20 کیلوگرم، هر یک کیلوگرم شامل مبلغی اضافه میباشد.

حمل تجهیزات ورزشی

بعضی از آیتمهای پذیرفته شده از قبیل تخته موج سواری یا دوچرخه، علاوه بر هزینه حمل ثابت، مشمول هزینه ای اضافی نیز میباشند.

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل