ناحیه کاربری
;

هواپیمایی بریتیش ایرویز

یکی از بزرگترین خطوط هواپیمایی انگلستان، بریتیش ایرویز است که پرچمدار ایرلاین‌های این کشور به شمار می‌رود. راحتی مسافران در پرواز بریتیش ایرویز حرف اول را می‌زند و یه همین خاطر دلیل اختلاف قیمت بلیط این ایرلاین با دیگر ایرلاین‌ها محسوس است. هواپیمایی بریتیش در سال 1974 بنیان‌گذاری شد و هم اکنون یکی از اعضای بنیاد اتحادیه «Oneworld» است. این ایرلاین بیش از 160 سفر به مقصد های آسیا، اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه انجام می‌دهد و از این تعداد سفر، شش سفر، به شهرهای داخلی انجام می‌گردد. این شرکت توافقنامه‌هایی برای انجام پروازهای مشترک با حدود 25 شرکت هواپیمایی دیگر دارد. بریتیش ایرویز 295 هواپیما دارد و ناوگان هوایی آن یکی از بزرگترین ناوگان‌ها در جهان به شمار می‌رود.

کلاس‌های پروازی

کلاس‌های پروازی در هواپیماهای مختلف متفاوت است اما معمولا این کلاس‌ها شامل فرست کلاس، بیزینس کلاس، پریمیوم اکونومی و اکونومی است.

فرست کلاس

فضای بزرگتر بین کابین‌های فرست کلاس نسبت به سایر کلاس‌های پروازی، نمایشگر برای تماشای فیلم، امکانات فرودگاهی، صندلی‌های بزرگ و راحت با قابلیت تخت شدن، حمام آب گرم، تخت مسطح در یک سوییت بزرگ، پریز برق و کیف لوازم بهداشتی از امکانات فرست کلاس بریتیش ایرویز است که در پروازهای طولانی مدت، برای مسافران در نظر گرفته شده است. مسافران فرست کلاس بریتیش همچنین به سالن انتظار مجلل در فرودگاه نیز دسترسی دارند و نیازی نیست از سالن عمومی استفاده کنند
در پروازهای فرست کلاس بخشی مخصوص غذاخوری نیز در نظر گرفته شده است و پذیرایی کامل و مجلل مثل یک رستوران فرست کلاس به مسافران ارائه می‌شود.

بیزینس کلاس

بریتیش ایرویز برای پروازهای طولانی مدت و کوتاه مدت خود بیزینس کلاس را در نظر گرفته است. صندلی‌های بیزینس کلاس از صندلی‌های راحتی معمولی که در کلاس اکونومی و پریمیوم اکونومی استفاده می شود راحت‌تر است. ارائه فضای کافی برای استراحت یا کار، انواع نوشیدنی، سرو غذا، نمایشگر و صندلی‌های بزرگ با قابلیت تخت شدن از امکاناتی است که بریتیش ایرویز، در بیزینس کلاس به مسافرانش ارائه می‌کند.

پریمیوم اکونومی

صندلی‌های کلاس پروازی پریمیوم اکونومی نسبت به صندلی‌های بیزینس کلاس و فرست کلاس از راحتی کمتری برخوردارند. اما در مقایسه با صندلی‌های اکونومی کلاس، صندلی‌ها بزرگ و راحت‌تر هستند. بریتیش ایرویز پریمیوم اکونومی کلاس را تنها برای پروازهای طولانی مدت خود و در مسیرهای بین‌المللی با ارائه خدماتی همچون سرو غذا ، نوشیدنی و نمایشگر برای سرگرمی در نظر گرفته است.

اکونومی

اکونومی کلاس بریتیش ایرویز هم در پروازهای طولانی مدت و هم در پروازهای کوتاه برای مسافران در نظر گرفته شده است. تنها تفاوت اکونومی کلاس در مسیرهای پرواز کوتاه با طولانی، مجهز بودن صندلی‌های پرواز طولانی مدت به نمایشگر است. سرو نوشیدنی، غذای رایگان، صندلی چرمی با فضای شخصی بزرگ، نور مکمل و روزنامه رایگان از دیگر خدماتی است که بریتیش ایرویز در اکونومی کلاس به مسافران ارائه می‌کند.

چک-این آنلاین

بریتیش ایرویز این امکان را برای مسافرین خود فراهم کرده است که به صورت آنلاین و با وارد کردن شماره پرواز و نام خانوادگی چک-این خود را انجام دهند. 24 ساعت قبل از زمان پرواز مسافرین بریتیش ایرویز با رزرو بلیط، می‌توانند کارت پرواز خود را، آنلاین دریافت کنند.
همچنین روش‌های دیگری برای چک-این مسافران بریتیش ایرویز وجود دارد. ایرلاین بریتیش، امکان دانلود کارت پرواز مسافران را از طریق اپلیکیشن بریتیش ایرویز، برای مسافران فراهم کرده است. مسافران همچنین می‌توانند در فرودگاه و از طریق کیوسک‌های بریتیش ایرویز ،کارت پرواز خود را دریافت کنند. در صورت به همراه داشتن بار مسافرین می‌توانند به صورت حضوری برای انجام چک-این، به کانتر مخصوص بازرسی بریتیش ایرویز مراجعه کنند.

بار مجاز هواپیمایی بریتیش ایرویز

میزان بار مجاز برای هر مسافر که اجازه حمل آن را دارد بستگی به بلیط رزرو شده دارد. یعنی با توجه به مسیر، هزینه و نوع بلیط میزان بار مجاز برای هر فرد تغییر می‌کند.

بار دستی

بار دستی مجاز بریتیش برای همراه داشتن در کابین، بار دستی به ابعاد 25*45*56 سانتی‌متر است و تا وزن 23 کیلوگرم هزینه‌ای ندارد. اندازه کیف دستی نیز نباید از 40 در 30 در 15 بیشتر باشد.

پذیرش بار

به جز بلیط پایه، سایر بلیط‌های بریتیش ایرویز اجازه حمل بار را به مسافران می‌دهند. سایز متداول چمدان با بار مجاز 90 در 75 در 43 است؛ چرخ‌ها و دسته نیز باید در این ابعاد قرار بگیرند. با این حال در مسیرهای مختلف این اندازه‌ها متفاوت است. معمولا در کلاس‌های پروازی اکونومی و پریمیوم اکونومی، مسافران اجازه حمل 2 آیتم با حداکثر وزن 23 کیلوگرم دارند. مسافران کلاس پروازی بیزینس معمولا مجاز به حمل دو آیتم با وزن حداکثر 32 کیلوگرم و مسافران فرست کلاس مجاز به پذیرش 3 آیتم با وزن حداکثر 32 کیلوگرم هستند.

سایر انواع بار

با توجه به نوع بلیط و مسیر، هزینه بار اضافی برای هر کیلوگرم مبلغی بین 20 یورو تا 65 یورو دریافت می‌شود.

مقاصد پروازی پر‌تردد بریتیش ایرویز

بریتیش ایرویز روزانه به مقاصد متعددی در سراسر جهان پرواز دارد. این ایرلاین از تهران به لندن به طور مستقیم و به منچستر، تورنتو، مونترال، ونکوور نیویورک، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و بسیاری شهرهای دیگر به طور غیر مستقیم پرواز دارد. 

کیترینگ و غذا

با توجه به مدت زمان سفر و کلاس پروازی، بریتیش ایرویز غذاهای متنوعی را برای مسافران در نظر گرفته است. 
وعده‌های غذایی کوچک، همانند اسنک در سفرهای کوتاه به مسافران ارائه می‌شود. در پروازهای طولانی‌تر، بریتیش ایرویز، وعده غذایی کامل برای مسافران در نظر گرفته است. همچنین این امکان برای مسافران پروازهای طولانی مدت و یا تمامی پروازهایی که از فرودگاه هیترو لندن انجام می‌شود وجود دارد تا مسافران 24 ساعت قبل از زمان سفر، غذای خود را انتخاب کنند. در برخی پروازهای عصر نیز اسنک، بیسکوئیت و چای انگلیسی برای مسافران سرو می‌شود.  

سایر توضیحات

آدرس وبسایت بریتیش ایرویز:  www.britishairways.com

خرید بلیط بریتیش ایرویز از آیتورز

خرید بلیط بریتیش ایرویز با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط بریتیش ایرویز را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای بریتیش ایرویز را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

در بین تمام ایرلاین‌های جهان، شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، یکی از بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین ناوگان‌های هواپیمایی را در اختیار دارد. پرکاربردترین هواپیمای استفاده شده در بریتیش ایرلاین، هواپیمای بوئینگ ۷۷۷  است. این ایرلاین ۵۹ فروند از این مدل هواپیما را در ناوگان هواپیمایی خود دارد.

  • ایرباس 330
  • ایرباس 320
  • ایرباس 321
  • ایرباس 319
  • ایرباس 340
  • بوئینگ 777
  • بوئینگ 747
  • بوئینگ 737

هواپیماهای بریتیش ایرویز

زمان بندی ۷۰ %
پرواز های با تاخیر ۱۰ %
کنسل شده ۴ %
بار دستی ۱۰ کیلو
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل