ناحیه کاربری
;

هواپیمایی ترکیش

ترکیش ایرلاینز، هواپیمایی حامل پرچم ترکیه، در سال 1933 به دستور مصطفی کمال آتاتورک تاسیس شد. امروزه شرکت هواپیمایی ترکیش یکی از معتبرترین شرکت‌های هواپیمایی دنیاست که با ناوگانی شامل 328 فروند هواپیما به بیش از 300 مقصد در 120 کشور دنیا پرواز می‌کند. مقر اصلی هواپیمایی ترکیش فرودگاه بین‌المللی آتاتورک استانبول است. خطوط هوایی ترکیش جوایز بسیاری ازجمله جایزه بهترین خطوط هواپیمایی اروپا در سال 2011 و 2013 را کسب کرده است. ترکیش ایرلاین در حال حاضر رتبه نخست پروازهای بدون توقف اروپا را داراست.

کلاس‌های پروازی

کلاس‌های پروازی هواپیمایی ترکیش شامل دو کلاس پروازی بیزنس و اکونومی است که با توجه به خدماتشان قیمت‌هایی متفاوت دارند.

بیزینس کلاس

در بیزنس کلاس پرواز ترکیش صندلی‌ها کاملا قابلیت باز شدن دارند و به یک تخت 188 سانتی‌متری تبدیل می‌شوند. چراغ شخصی مطالعه، صندلی‌هایی با قابلیت ماساژ، میز قابل تنظیم و چرخش، سوکت برق از دیگر امکانات این کلاس پروازی است. در طول سفر بهترین طعم‌های غذایی دنیا در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. ترکیش ایرلاینز برنده جایزه بهترین کیترینگ هوایی کلاس بیزنس اسکای‌ترکس شده است.

اکونومی

با صندلی‌های کلاس پروازی اکونومی ترکیش یک سفر راحت و لذت بردن از آن کار سختی نیست. صندلی‌هایی با سایز 78 سانتی‌متر که قابلیت خوابیدن تا 15 سانتی‌متر را دارند. جای پا قابل تنظیم است. سوکت شارژ و USB و اینترنت نیز برای مسافران تعبیه شده است. در این کلاس پروازی بهترین غذاهای ترکی و جهان با استفاده از مواد تازه و فصلی ارائه می‌شود. علاوه بر صبحانه گرم و سرد و غذای اصلی یک وعده غذای سبک شامل انواع ساندویچ و کیک نیز سرو می‌گردد. 

چک-این آنلاین

خطوط هواپیمایی ترکیش گزینه‌های متعددی برای چک-این سریع و بدون معطلی مسافران خود در نظر گرفته است. مسافران می‌توانند توسط میزهای چک-این در فرودگاه، کامپیوتر، تبلت و حتی اپلیکیشن‌های گوشی همراه کارت پرواز را به صورت آنلاین دریافت نمایند. سرویس چک-این آنلاین از 24 ساعت قبل از پرواز باز است و 90 دقیقه مانده به آن بسته می‌شود.

بار مجاز هواپیمایی ترکیش

میزان بار مجاز هواپیمایی ترکیش با توجه به کلاس‌های پروازی متفاوت است. 

بار دستی

میزان باز مجاز دستی برای مسافران ترکیش ایرلاین در کلاس‌های پروازی اکونومی و بیزنس متفاوت است. در کلاس بیزنس مسافران می‌توانند دو بار دستی به حداکثر هرکدام به وزن 8 کیلوگرم و یک وسیله شخصی به همراه داشته باشند. این میزان بار دستی مجاز در کلاس اکونومی ترکیش یک بار مجاز به وزن 8 کیلوگرم به همراه یک وسیله شخصی است. ابعاد بار دستی در هر دوکلاس پروازی نباید از 55*40*23 سانتی‌متر بزرگتر باشد.

پذیرش بار

بار مجاز در هواپیمایی ترکیش با توجه به مسیر و کلاس پروازی متفاوت است. برای پروازهای داخلی ترکیش برای کلاس اکونومی حداکثر 20کیلوگرم و برای کلاس بیزنس حداکثر 30 کیلوگرم است. در پروازهای خارجی نیز میزان بار مجاز برای کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و برای کلاس بیزنس 30 کیلوگرم است.
در پروازهای ایالات متحده، کانادا، امریکای جنوبی، ژاپن و برخی از کشورهای افریقایی میزان بار مجاز متفاوت است. در کلاس بیزنس 2 بار با حدکثر وزن 32 کیلوگرم و در کلاس اکونومی2 بار با حداکثر وزن 23 کیلوگرم مجاز است.

سایر انواع بار

در پروازهای ایرفلوت برای کودکان زیر 2 سال که صندلی در نظر گرفته نمی‌شود و برای آنها امکان حمل یک بار حداکثر با وزن 10 کیلوگرم و ابعاد 115 سانتی متر وجود دارد.

مقاصد پروازی پر‌تردد ترکیش

ترکیش در 120 کشور دنیا مقصد پروازی دارد و به هر پنج قاره پرواز می‌کند. این شرکت هواپیمایی از تهران نیز پروازهایی به سراسر جهان دارد. از پرترددترین پروازهای ترکیش از تهران به لندن، بلگراد، مادرید، بارسلون، برلین و مونیخ را می توان نام برد. همچنین ترکیش پروازهای مرتب هفتگی به شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، اهواز ، شیراز  و تبریز دارد.

کیترینگ و غذا

غذاهایی که در ترکیش ایرلاین سرو می‌شوند شهرت بسیاری دارند. این شرکت هواپیمایی موفق به دریافت جایزه بهترین کیترینگ خطوط هواپیمایی دنیا از اسکای‌ترکس شده و بسیاری از مجلات معروف در مورد غذاهای آن مطلب نوشته‌اند و آن را مورد تقدیر قرار داده‌اند. منوهایی که هواپیمایی ترکیش برای برخی از پروازهای خود تهیه کرده از غذاهای امپراتوری عثمانی الهام گرفته شده است.

سایر توضیحات

آدرس وبسایت ترکیش ایرلاینز:  www.turkishairlines.com

خرید بلیط ترکیش از آیتورز

خرید بلیط ترکیش با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط ترکیش را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای ترکیش را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

ناوگان پروازی ترکیش ایرلاین شامل 328 فروند هواپیماست و 220 فروند هواپیما هم در دست سفارش دارد. 

  • ایرباس 330
  • ایرباس 320
  • ایرباس 321
  • ایرباس 319
  • ایرباس 340
  • بوئینگ 777
  • بوئینگ 747
  • بوئینگ 737

هواپیماهای ترکیش ایرلاین

زمان بندی ۷۷ %
پرواز های با تاخیر ۱۰ %
کنسل شده ۱ %
بار دستی -
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل