ناحیه کاربری
;

هواپیمایی عمان ایر

ایرلاین عمان ایر یکی از شرکت‌های هواپیمایی نمونه در منطقه خاورمیانه است که توانسته با ارائه خدمات متنوع و خلاقانه، نظر مسافران را به خود جلب کند. عمان ایر اگرچه به صورت رسمی از سال 1993 کار خود را آغاز کرده است اما سابقه فعالیت آن به 1970 میلادی و تاسیس خدمات بین‌المللی عمان باز می‌گردد. عمان ایر در طول این سال‌ها توانسته با پرچم ملی کشورش، افتخارات بزرگی را کسب کند.
ایرلاین عمان ایر در سال 2010 اولین شرکت هواپیمایی بود که توانست در برخی مسیرهای خاص، به مسافران خدمات تلفن همراه و WiFi را به صورت همزمان ارائه دهد. به همین علت بود که عمان ایر در سال 2011 جایزه طلای بهترین شرکت هواپیمایی سال را کسب کرد. علاوه بر این، خدمات متنوع و کیفیت بالای پرسنل و مهمانداران این شرکت هواپیمایی در نقاط مختلف دنیا، باعث شده تا طرفداران زیادی کسب کند.
قطب اصلی ایرلاین عمان ایر، فرودگاه بین‌المللی مسقط است. البته در ابتدای کار این ایرلاین، این شرکت در فرودگاه بیت الفلج مستقر بود که بعدها منتقل شد. در حال حاضر بهترین خدمات و به‌روزترین امکانات در اختیار مسافرانی قرار می‌گیرد که به فرودگاه مقسط می‌روند یا از آن پرواز دارند.

کلاس‌های پروازی

عمان ایر سعی کرده به‌عنوان یکی از ایرلاین‌های آسیایی، سطح کیفی خود را بالاتر از حد استانداردهای بین‌المللی قرار دهد. به همین علت کلاس‌های پروازی عمان ایر به‌گونه‌ای است که مسافران اروپایی نیز از آن رضایت کافی دارند. در حال حاضر ناوگان هوایی ایرلاین عمان ایر دارای 3 کلاس پروازی است که در موارد مختلفی قبل، حین و بعد از پرواز با یکدیگر متفاوت هستند.

فرست کلاس

یکی از بهترین خدمات فرست کلاس در بین ایرلاین‌های دنیا در فرست کلاس عمان ایر فراهم شده است. در هنگام مراجعه برای چک-این و تحویل بار، مسافران فرست کلاس عمان ایر به‌صورت مجزا پذیرش می‌شوند.
در حین پرواز نیز خدمات ویژه به صورت خاص در اختیار مسافران فرست کلاس عمان ایر قرار می‌گیرد. مهم‌ترین ویژگی فرست کلاس عمان ایر، صندلی یا بهتر است بگوییم سوئیت صندلی اختصاصی است. وقتی بر روی صندلی فرست کلاس عمان ایر می‌نشینید، هیچ کمبودی در حین پرواز نخواهید داشت. 
بلند بودن دیواره‌های دو طرف صندلی کمک می‌کند تا شما یک محیط کاملا اختصاصی داشته باشید. علاوه بر این سیستم ماساژور صندلی و ویژگی تختخواب‌شو بودن صندلی، احساس راحتی مضاعفی برای مسافران به همراه خواهد داشت. همچنین انواع سرگرمی‌ها و خوراکی‌ها برای داشتن یک پرواز هیجان‌انگیز مهیا شده است. منو باز غذای اختصاصی ، دست شما را در انتخاب غذای موردعلاقه‌تان در پرواز، آزاد می‌گذارد. به صورت کلی 6 سوئیت در فرست کلاس عمان ایر تعبیه شده است. 
علاوه بر خدمات متنوع در حین پرواز، پس از پرواز نیز در بسیاری از فرودگاه‌ها، راننده اختصاصی برای مسافران فرست کلاس عمان ایر در نظر گرفته می‌شود. با این ویژگی مسافران فرست کلاس ایرلاین عمان می‌توانند به‌سادگی به هتل یا مقصد مورد نظر خود برسند و درگیر مشکلاتی مثل پیدا کردن تاکسی نشوند.

بیزینس کلاس

هرچند بیزینس کلاس عمان ایر امکانات کمتری نسبت به فرست کلاس این ایرلاین دارد؛ اما گزینه مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند در صندلی راحت‌تر بنشینند، منو غذایی باز داشته باشند و در هنگام تحویل بار نیز با مشکل مواجه نباشند.
صندلی‌های راحت بیزینس کلاس با امکان تغییر زاویه به صورت برقی و امکان تبدیل به تخت خواب، سفر راحت‌تری را برای مسافران به ارمغان می‌آورد. در بیزینس کلاس عمان ایر نیز وسایل سرگرمی و تجهیزات مختلف مثل پریز برق و میز برای استفاده از لپ‌تاپ فراهم شده تا مسافران در طول پرواز، به کارهای مورد علاقه خود بپردازند. در هر هواپیما تنها 20 صندلی بیزینس کلاس تعبیه شده است. منو غذایی متنوع و باکیفیت نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های بیزینس کلاس است. همچنین میز سرو نوشیدنی به مسافران بیزینس کلاس عمان ایر کمک می‌کند تا در هنگام نوشیدن نوشابه یا دیگر نوشیدنی‌ها، مشکلی نداشته باشند.

اکونومی

این کلاس پروازی ساده‌ترین و ارزان‌ترین کلاس پروازی عمان ایر محسوب می‌شود. اکثر فضای هر هواپیما همانند تمامی ایرلاین‌ها به اکونومی کلاس اختصاص می‌یابد. کوچک‌تر بودن صندلی‌ها و نزدیکی آن‌ها به هم کمک می‌کند تا تعداد مسافران بیشتری در هواپیما جای گیرند و در نتیجه قیمت بلیط هواپیما کمتر ارائه شود. در اکونومی کلاس خبری از چک-این بدون نوبت نیست و باید از خدمات عادی چک-این و تحویل بار استفاده شود.
البته نکته مهم و قابل توجه صندلی‌های راحت اکونومی کلاس عمان ایر نسبت به بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی است. صندلی‌های راحت با فاصله مناسب از دیگر صندلی‌ها و همچنین قابلیت تنظیم بالشت پشت سر و زیر پا، به مسافران برای داشتن یک سفر خوب و البته به‌صرفه کمک می‌کند. مانیتورهای نصب شده بر روی صندلی روبه‌رو برای تماشای انواع فیلم، شبکه‌های تلویزیونی، موزیک و موزیک ویدئو و همچنین انجام بازی‌های کامپیوتری است تا مسافران در طول سفر احساس خستگی و کسالت نداشته باشند.
پذیرایی ساده با حق انتخاب محدود یکی از ویژگی‌های همیشگی کلاس‌های اکونومی در ایرلاین‌های مختلف است. البته سعی شده خدمات ارائه شده در کترینگ عمان ایر به نحوی باشد که کیفیت غذای ارائه شده در اکونومی کلاس نیز قابل قبول شود. اگر کودکان زیر 6 سال به همراه مسافران باشند، از طرف عمان ایر هدیه‌ای به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

چک-این آنلاین

دریافت آنلاین کارت پرواز عمان ایر امکان‌پذیر است. برای این منظور کافی است به سایت عمان ایر مراجعه کنید و به قسمت چک-این آنلاین بروید. در این قسمت تنها با وارد کردن نام و شماره رزرو می‌توانید دریافت کارت پرواز را به صورت آنلاین انجام دهید. درصورتی‌که چک-این آنلاین را به صورت کامل تکمیل کنید، در هنگام مراجعه به فرودگاه می‌توانید به‌راحتی برای تحویل بار اقدام نمایید. برای تحویل بار در فرودگاه بین‌المللی مسقط دو گیت 48 و 49 تعبیه شده است. توجه داشته باشید که چک-این آنلاین از 24 ساعت قبل از پرواز آغاز شده و تا 90 دقیقه پیش از پرواز ادامه دارد. البته به یاد داشته باشید که کانترها برای تحویل بار 60 دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شوند

بار مجاز هواپیمایی عمان ایر

عمان ایر برای پروازهای مختلف میزان بار مجاز متفاوتی در نظر گرفته است. بار مجاز عمان ایر همچنین به کلاس پروازی نیز بستگی دارد. به صورت کلی بهتر است در هنگام رزرو بلیط هواپیما عمان ایر حتما در مورد بار مجاز مسیر مورد نظر سوال شود.

بار دستی

وزن بار مجاز دستی عمان ایر 7 کیلوگرم است اما تعداد بار مجاز بسته به کلاس پروازی و مسیر پروازی دارد.

پذیرش بار

طبق آخرین اطلاعات ارائه شده در سایت رسمی عمان ایر، بار مجاز عمان ایر برای مسافران فرست کلاس و بیزینس کلاس 2 چمدان درمجموع 50 کیلوگرم و برای مسافران اکونومی کلاس، 2 چمدان درمجموع 30 کیلوگرم است. البته به صورت استاندارد هر چمدان به صورت تنها نمی‌تواند وزنی بیشتر از 32 کیلوگرم داشته باشد. البته این میزان ممکن است تغییراتی در مسیرهای مختلف و فرودگاه‌های گوناگون به خود ببیند. در نتیجه بهتر است حتما در مورد میزان بار مجاز عمان ایر، در هنگام پرواز سوال بپرسید.
لازم به ذکر است که اعضای باشگاه مشتریان عمان ایر در فرست و بیزینس کلاس می‌توانند 60 کیلوگرم و در اکونومی کلاس 50 کیلوگرم بار داشته باشند. این امکان هم برای اعضای نقره‌ای و هم اعضای طلایی باشگاه مشتریان عمان ایر وجود دارد که باز ممکن است تغییراتی بسته به شرایط مختلف داشته باشد.

سایر انواع بار

هرچند در هواپیمایی عمان ایر ورود حیوانات به داخل کابین ممنوع است، اما می‌توانید حیوان خانگی خود را در قفس‌های مخصوص در قسمت حمل بار به همراه خود به سفر ببرید.

مقاصد پروازی پر‌تردد هواپیمایی عمان ایر

عمان ایر در حال حاضر پروازهایی به 4 قاره جهان برقرار کرده است. قاره آمریکا تنها قاره‌ای است که هنوز در مقاصد پروازی عمان ایر جای ندارد. در آفریقا نیز تنها دو شهر از تانزانیا به‌عنوان مقاصد پروازی عمان ایر محسوب می‌شوند. به‌طورکلی بیشتر پروازهای عمان ایر مربوط به کشورهای آسیایی و خاورمیانه است. بیشترین حجم سفر در این ایرلاین، پرواز عمان ایر از هند است. در حال حاضر 11 فرودگاه در هندوستان به‌عنوان مقاصد پروازی عمان ایر شناخته می‌شوند. کشورهای فرانسه، سوئیس، آلمان، بریتانیا و ایتالیا پنج کشوری از اروپا هستند که در لیست مقاصد پروازی عمان ایر جای گرفته‌اند.
پرواز عمان ایر از ایران اغلب از فرودگاه امام خمینی تهران و فرودگاه شیراز صورت می‌پذیرد. این پروازها به صورت منظم و در برخی ایام سال به صورت روزانه برقرار است.

سایر توضیحات

به طور کلی، اغلب از پرواز‌های عمان ایر بدون تاخیر و راس ساعت اعلام شده، انجام می‌شود.

آدرس سایت عمان ایر: www.omanair.com

خرید بلیط هواپیمایی عمان ایر از آیتورز

خرید بلیط هواپیمایی عمان ایر با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط ایرلاین عمان ایر را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای هواپیمایی عمان ایر را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

عمان ایر در حال حاضر 51 هواپیما را در ناوگان هواپیمایی خود جای داده که میانگین سن آن‌ها نسبتا پایین است. علاوه بر این، 34 هواپیمای مختلف دیگر نیز در دست سفارش قرار گرفته که به‌زودی به ناوگان پروازی عمان ایر اضافه خواهد شد. بوئینگ 737 و ایرباس A330 از متداول‌ترین هواپیماهای موجود در ناوگان پروازی عمان ایر هستند.

  • بوئینگ 787
  • ایرباس 330
  • بوئینگ 737
  • امبرائر 175

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل