ناحیه کاربری
;

قطر ایرویز

قطر ایرویز، هواپیمایی پرچم دار کشور قطر، یکی از معدود شرکت‌های هواپیمایی در جهان است که توانسته 5 ستاره اسکای ترکس (یکی از معتبرترین شرکت‌های رتبه‌بندی ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های جهان که به عنوان معیار جهانی استانداردهای ایرلاین شناخته شده است) را دریافت کند. این خطوط هوایی نسبتا جدید در ابتدا توسط خانواده سلطنتی در سال 1994 تاسیس شد. فرودگاه بین‌المللی دوحه مقر اصلی این هواپیمایی و فرودگاه بین‌المللی حمد (هم اکنون در حال ساخت) مقر دوم این شرکت هواپیمایی است. قطر ایرویز به بیش از 150 مقصد در سراسر افریقا، آسیای مرکزی، اروپا، شرق آسیا، آسیای جنوبی، خاورمیانه، امریکای شمالی و جنوبی و همچنین اقیانوسیه پرواز می‌کند. این شرکت هوایی ناوگانی بیش از 200 فروند هواپیمای ایرباس و بویینگ دارد. کادر پروازی مجرب، هواپیماهای جدید، پروازهای ایمن و پرواز به ۵ قاره جهان، از عواملی هستند که سبب می‌شود مسافران قطرایرویز را برای سفر انتخاب کنند. 

کلاس‌های پروازی

هواپیمایی قطر سه کلاس پروازی دارد که شامل فرست کلاس، بیزنس کلاس و اکونومی می‌شود. البته فرست کلاس را تنها در هواپیماهای ایرباس 380 ارائه می‌دهد و سایر ناوگان این ایرلاین شامل دو کلاس بیزنس و اکونومی است. 

فرست کلاس

در فرست کلاس قطر ایرویز هرآنچه برای یک سفر راحت نیاز است برای مسافر فراهم شده است. صندلی‌هایی مجهز به ماساژور، سیستم سرمایشی و گرمایشی، تلویزیون لمسی 26 اینچی به همراه امکان انتخاب گشترده‌ای از سرگرمی‌ها، حمام، تخت خواب و در برخی موارد اتاق خصوصی نیز قابل ارائه است. 

بیزینس کلاس

هواپیمایی قطر از سال 2004 اقدام به فروش بلیط‌های کلاس پروازی بیزنس نموده است. قطر ایرویز استانداردهای کلاس پروازی خود را نه بر مبنای استانداردهای اسکای ترکس که بسیار بالاتر از آن نهاده، بنابراین پرواز در بیزنس کلاس این خطوط هواپیمایی بسیار مطلوب‌تر از سایر خطوط است. صندلی‌هایی با قابلیت ماساژ که تا ۱۸۰ درجه خم می‌شوند و می‌تواند به یک تخت تبدیل شوند، کافه، غذاها و نوشیدنی‌هایی با کیفیت بسیار بالا، منویی که توسط بهترین سرآشپزهای  دنیا تهیه می‌گردد از جمله خدمات کلاس تجاری هواپیمایی قطر است. در مارس 2017 قطر ایرویز اقدام به ارائه کابینی در کلاس بیزنس به نام QSuite  نمود. این سوییت امکان تبدیل به چهار اتاق را دارد. همچنین با انتخاب یک زوج صندلی امکان تبدیل آن به تخت دونفره وجود دارد. این کابین مشابه آن چیزی است که سایر خطوط هواپیمایی در فرست کلاس به مسافرین خود ارائه می دهند.

اکونومی

قطر ایرویز در سال 2009 و 2010 موفق به دریافت جایزه اسکای ترکس برای بهترین خطوط هواپیمایی جهان در کلاس پروازی اکونومی شد. برای هر صندلی صفحه نمایش اختصاصی دارند که شبکه‌های مختلف اروپایی و عربی را نمایش می‌دهند.قطر ایرویز بزرگترین صندلی‌های کلاس اکونومی را در بین خطوط هواپیمایی دنیا در این کلاس داراست. همچنین امکان استفاده از تلفن همراه، وای فای و پورت USB برای اتصال وسایل شخصی برای مسافرین فراهم شده است.

چک-این آنلاین

چک-این آنلاین پروازهای قطر ایرویز از 36 ساعت تا 2 ساعت پیش از پرواز قابل انجام است. برای سفر به ایالات متحده این زمان 24 ساعت قبل از پرواز خواهد بود. برای دریافت آنلاین کارت پرواز هر مسافر به نام خانوادگی، شماره رزرو، شماره بلیط و اطلاعات گذرنامه و ویزا نیاز است. سیستم چک-این آنلاین اجازه می دهد تا صندلی خود را انتخاب کنید. 

بار مجاز قطر ایرویز

میزان بار مجاز هواپیمایی قطر با توجه به کلاس‌های پروازی متفاوت است. 

بار دستی

میزان و وزن بار دستی مجاز قطر ایرویز بستگی به نوع کلاس پروازی دارد. در همه کلاس‌های پروازی حداکثر ابعاد مجاز برای بار دستی 50*37*25 سانتی‌متر است. 
فرست و بیزنس کلاس: دو بار دستی مجاز حداکثر به وزن 15 کیلوگرم 
اکونومی: یک بار دستی مجاز حداکثر به وزن 7 کیلوگرم 
همچنین یک وسیله شخصی مانند کیف دستی، دوربین یا عصا نیز شامل این بار مجاز خواهد شد. لپ‌تاپ‌ها نیز باید به داخل کابین برده شوند. مواد مایع همچنین مواد آرایشی و بهداشتی که حجمی بیشتر از 100 میلی لیتر قابل حمل به داخل کابین نیستند. 

پذیرش بار

چمدان یا بار تحویلی به کانتر در هواپیمایی قطر ایرویز بستگی به کلاس و مسیر پروازی دارد. 
فرست کلاس: بار مجاز برای مسافران قطر ایرویز در این کلاس پروازی حداکثر وزن 40 کیلوگرم با ابعاد 300 سانتی متر است. برای پروازهای برزیل، آرزانتین، کانادا و ایالات متحده سیاست‌های حمل بار قطر ایرویز تفاوت دارد. برای این پروازها مسافران فرست کلاس می توانند دو قطعه بار 32 کیلوگرمی حداکثر با ابعاد 158 سانتیمتر حمل کنند.
بیزنس کلاس: بار مجاز برای مسافران قطر ایرویز برای کلاس تجاری حداکثر وزن 30 کیلوگرم با ابعاد 300 سانتی متر است. برای پروازهای برزیل، آرزانتین، کانادا و ایالات متحده مسافران بیزنس کلاس می‌توانند دو قطعه بار 32 کیلوگرمی حداکثر با ابعاد 158 سانتیمتر حمل کنند.
اکونومی: بار مجاز برای مسافران قطر ایرویز در پروازهای کلاس اکونومی حداکثر وزن 23 کیلوگرم با ابعاد 300 سانتی متر است. برای پروازهای برزیل، آرزانتین، کانادا و ایالات متحده مسافران این کلاس می توانند دو قطعه بار 23 کیلوگرمی حداکثر با ابعاد 158 سانتیمتر حمل کنند.

سایر انواع بار

در صورت سفر به همراه نوزاد امکان حمل یک بار یا چمدان حداکثر به وزن ده کیلوگرم با ابعد کمتر از 115 سانتی متر وجود دارد که این میزان برای سفر به ایلات متحده، آرژانتین و برزیل به 23 کیلوگرم افزایش می‌یابد. کودکانی که بالای دوسال سن دارند و برای صندلی خود بلیط تهیه کردند به عنوان فرد بالغ در نظر گرفته شده و به همان میزان اجازه حمل بار دارند. 
برای حمل تجهیزات ورزشی باید هزینه بار اضافی جهت بسته بندی و نگهداری پرداخت گردد.

مقاصد پروازی پر‌تردد قطر ایرویز

قطر ایرویز به سرتاسر جهان پرواز دارد که از محبوب‌ترین مسیرهای پروازی این ایرلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
پروازها از دوحه به کویت
پرواز از دوحه به دهلی نو
پروازها از دوحه به منچستر
پرواز از دوحه به لندن
پروازهای از لندن به دبی
پروازها از منچستر به پرت
هواپیمایی قطر از دوحه به فرودگاه‌های امام خمینی تهران، قشم، شیراز و مشهد پرواز دارد.

سایر توضیحات

آدرس وبسایت قطر ایرویز:  www.qatarairways.com

خرید بلیط قطر ایرویز از آیتورز

خرید بلیط قطر ایرویز با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط قطر ایرویز را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای قطر ایرویز را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

قطر ایرویز یکی از بزرگترین و جوانترین ناوگان هواپیمایی را در میان سایر ایرلاین‌های جهان داراست. این شرکت ۲۱۳ هواپیمای بوئینگ و ایرباس دارد و در تمامی پروازهای مسافربری و باربری خود از آنها استفاده می‌کند. میانگین سن ناوگان هواپیمایی قطر ۶.۵ سال است؛ هواپیماهای ایرباس این شرکت نسبتا قدیمی ترند و میانگین سنی بالاتری (حداکثر ۱۱.۵) دارند و بوئینگ های قطر ایرویز میانگین سنی کمی دارند.

  • ایرباس 380
  • ایرباس 330
  • ایرباس 320
  • ایرباس 340
  • بوئینگ 777
  • بوئینگ 787

هواپیماهای قطر ایرویز

زمان بندی ۶۸ %
پرواز های با تاخیر ۱۱ %
کنسل شده ۳ %
بار دستی ۱۰کیلو
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل