ناحیه کاربری
;

هواپیمایی مالزی

هواپیمایی مالزی شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور مالزی است که در سال 1946با نام مالایان ایرویز تاسیس گردید. در سال 1966 با هواپیمایی دولتی سنگاپور ادغام و شش سال بعد دوباره تفکیک شدند و از آن زمان مالزی ایرلاینز نامیده می‌شود. مقر اصلی این هواپیمایی فرودگاه سلطان عبدالعزیزشاه در شهر سوبانگ جایا مالزی قرار دارد. هواپیمایی مالزی با ناوگانی شامل 80 فروند هواپیما به 61 مقصد پرواز مستقیم دارد که این مقاصد در آسیای جنوب شرقی، آسیای شرقی، خاورمیانه، آسیای جنوبی، اروپا و اقیانوسیه واقع شده است.

کلاس‌های پروازی

مالزی ایرلاینز در تمامی کلاس‌های پروازی خود بیزنس کلاس و اکونومی را ارائه می‌دهد اما فرست کلاس تنها محدود به برخی مسیرها و هواپیما‌هاست.

فرست کلاس

فرست کلاس مالزی ایرلاین تنها در هواپیماهای ایرباس A350 وA380  ارائه می‌شود و این کلاس پروازی شامل هشت سوییت نیمه خصوصی با تلویزیون‌های 23 اینچی است. صندلی‌های بسیار راحت و مناسب، سفارش غذا و فضای لوکس و راحت از ویژگی‌های این کلاس پروازی است. همچنین از خدمات فرست کلاس هواپیمایی مالزی چک-این خارج نوبت است.

بیزینس کلاس

بیزنس کلاس در کلیه پروازهای مالزی ایرلاین ارائه می‌شود که علاوه بر امکان سفارش غذا، فضای راحت و لوکس خدمات چک-این خارج از نوبت نیز وجود دارد. پورت USB، صفحه نمایشگر 15 اینچی لمسی و صندلی‌هایی با طراحی خاص از دیگر امکانات این کلاس پروازی هستند.

اکونومی

کلاس اکونومی در تمام پروازهای هواپیمایی مالزی ارائه می‌شود. صندلی‌ها دارای طول 34 اینچ و عرض 17 اینچ هستند و در هواپیماهایی جدیدتر این میزان بیشتر می‌شود. امکان انتخاب غذا بر اساس رژیم غذایی قبل از پرواز وجود دارد. همچنین با پرداخت وجه کمی می‌توان صندلی خود را انتخاب کرد. سرگرمی‌های متنوعی شامل فیلم، موزیک و بازی برای این کلاس پروازی در نظر گرفته شده است.

چک-این آنلاین

چک این آنلاین مالزی ایرلاین از 48 ساعت قبل از پرواز در دسترس است و یک ساعت و نیم قبل از آن بسته می‌شود. مسافران هواپیمایی مالزی می‌توانند با شماره پرواز و مرجع به صورت آنلاین کارت پرواز خود را دریافت نمایند. همچنین امکان انتخاب با تغییر صندلی نیز وجود دارد. 

بار مجاز هواپیمایی مالزی

بار مجاز مالزی در پروازهای مختلف متفاوت است و بسته به مسیر و نوع بلیط هواپیما ممکن است کمی تغییر کند.

بار دستی

بار مجاز دستی هواپیمایی مالزی دارای محدودیت وزنی 7 کیلوگرم است. مسافران کلاس اکونومی مالزی ایرلاین می‌توانند یک بار و بیزنس کلاس دو بار مجاز کابین حمل نمایند. همچنین مسافران امکان حمل یک بار مجاز دستی شخصی شامل لپ‌تاپ، عصا و کیف دستی را دارند.

پذیرش بار

همه مسافران هواپیمایی مالزی می‌توانند دو بار به کانتز تحویل دهند. اگرچه وزن این بارها با توجه به کلاس پروازی متفاوت خواهد بود. برای کلاس اکونومی مجموع دوبار حداکثر 30 کیلوگرم، برای بیزنس کلاس حداکثر 40 کیلوگرم و برای مسافران فرست کلاس 50 کیلوگرم است. حداکثر ابعاد مجاز 158 سانتی‌متر است. حمل وسایل ورزشی تا زمانی که محدودیت وزنی را رعایت کند برای مسافران رایگان خواهد بود. 

مقاصد پروازی پر‌تردد هواپیمایی مالزی

مالزی ایرلاین 61 مقصد پروازی دارد که بیشتر تمرکز آن در آسیا، خاورمیانه، اروپا و اقیانوسه است. از پرترددترین مسیرهای پروازی آن می‌توان پوکت، سیدنی، جاکارتا و اوکلند را نام برد.

سایر توضیحات

در هواپیمایی مالزی قوانین مربوط به ممنوعیت مسافرت نوزاد و منطقه آزاد کودک در برخی از کلاس‌‌های پروازی وجود دارد. در فرست کلاس هواپیمایی مالزی به علت عدم وجود صندلی مخصوص نوزادان امکان خرید بلیط برای آن‌ها وجود ندارد. همچنین مالزی ایرلاین گفته است که صندلی‌های کلاس اکونومی برای کودکان زیر 12 سال نامناسب است و به همین منظور بیزنس کلاس که صندلی‌هایی کوتاهتر دارد به آن‌ها اختصاص خواهد یافت.

آدرس وبسایت هواپیمایی مالزی: www.malaysiaairlines.com

خرید بلیط هواپیمایی مالزی از آیتورز

خرید بلیط هواپیمایی مالزی با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط ایرلاین مالزی را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای هواپیمایی مالزی را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

هواپیمایی مالزی ناوگانی قدرتمند از 80 فروند هواپیما دارد که از هواپیماهای قدرتمند بوئینگ و ایرباس تشکیل شده است.

  • ایرباس 330
  • ایرباس 310
  • بوئینگ 787
  • بوئینگ 777
  • بوئینگ 767
  • بوئینگ 747
  • بوئینگ 737
  • فوکر 100
  • مک دانل داگلاس DC-10
  • مک دانل داگلاس MD-11

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل