ناحیه کاربری
;

هواپیمایی ماهان

ماهان ایر اولین شرکت خصوصی هواپیمایی ایران بود که در سال 1992 شروع به کار کرد. در سال 2007 به دلیل نگرانی های امنیتی، ماهان ایر از پرواز به فضای هوایی اروپا منع شد که البته این ممنوعیت تا سال 2008 لغو شد.

این ایرلاین خدمات داخلی که برای پروازها برنامه ریزی شده است را اجرا می کند و پروازهای بین المللی خود را به شرق دور، خاورمیانه، آسیای مرکزی و اروپا انجام می دهد. در ابتدای کار، پروازهای خارجی ماهان ایر از تهران به دبی به صورت دو بار در هفته آغاز شد.

ماهان ایر در بستری ایمن و کاملا مقرون به صرفه از نظر اقتصادی خدمات خود را در اختیار مسافرانش قرار می دهد. در حال حاضر در عرصه هواپیمایی کشور، ماهان ایر رشد چشمگیری داشته است و همینطور این روزها دیگر، ماهان ایر نیز جز ایرلاین های ایمن خاورمیانه به شمار می رود.

ناوگان هوایی ماهان ایر

این شرکت هواپیمایی پروازهای خود را توسط 58 فروند هواپیمای باری و مسافربری که 36 فروند از آن ها فعال هستند انجام می دهد.

  • 2 فروند بوئینگ 300-747
  • 7 فروند ایرباس اِی340-600
  • 4 فروند ایرباس اِی340-300
  • 14 فروند ایرباس اِی300-600
  • 10 فروند ایرباس اِی310-300
  • 17 فروند هواپیمای BAE146-300

کلای های پروازی ماهان ایر

اکونومی کلاس

پرواز های داخلی با اکونومی کلاس : سرو وعده غذایی (ناهار یا شام) یا سرو یک وعده غذایی مختصر و سرو نوشیدنی های ارایه شده ،اجازه ی حمل بار تا 20 کیلوگرم ، در برخی از سفر ها، نقشه پرواز و بعضی از برنامه های کوتاه در صفحه نمایش اشتراکی در کابین هواپیما نمایش داده می شود.فاصله بین صندلی عقبی با صندلی جلویی 78 سانتی متر است.

پروازهای بین المللی با اکونومی کلاس : سرو وعده غذایی (ناهار یا شام) یا سرو یک وعده غذایی مختصر و سرو نوشیدنی های ارایه شده ،نمایش نقشه سفر و همینطور برنامه های کوتاه در صفحه نمایش اشتراکی در کابین هواپیما ، فاصله بین صندلی عقبی با صندلی جلویی 78 سانتی متر است. بار مجاز قابل حمل تا 30 کیلوگرم

بیزینس کلاس

پروازهای داخلی با بیزینس کلاس : خدمات مناسب وعده های غذایی و نوشیدنی ها ، در برخی از سفر ها، نقشه پرواز و بعضی از برنامه های کوتاه در صفحه نمایش اشتراکی در کابین هواپیما نمایش داده می شود. صندلی ها دارای قسمت سری قابل تنظیم و زیرپایی و همینطور نسبت به صندلی های کلاس اکونومی، قابلیت خم شدن و انعطاف بیشتری نیز دارند. همچنین، کابین ها دارای فضای کافی برای استراحت هستند و بار مجاز قابل حمل تا 30 کیلوگرم

پروازهای بین المللی با بیزینس کلاس : سرو چند وعده غذایی عالی به همراه خدمات سرو نوشیدنی ها در چند دوره ، دی وی دی پلیر قابل حمل به همراه دی وی دی های انتخاب شده برای پخش برنامه ها و موسیقی در پروازهای بالای سه ساعت ، فاصله بین صندلی ها تا 152 سانتی متر با قابلیت انعطاف و خم شدن. (این صندلی ها به صورت کامل صاف و تخت خواب نمی شوند) ، بار مجاز قابل حمل تا 40 کیلوگرم، پتو، بالش، لوازم التحریر، لوازم آرایشی و بهداشتی و بسته تعبیه شده برای حین سفر که این ایرلاین در اختیار شما قرار می دهد از جمله امکاناتی است که در سفر با این کلاس پروازی به شما ارایه خواهد شد.

هواپیماهای ماهان

زمان بندی ۵۸ %
پرواز های با تاخیر ۲۳ %
کنسل شده ۲ %
بار دستی -
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل