ناحیه کاربری
;

هواپیمایی اتحاد

اتحاد ایرویز، دومین ایرلاین بزرگ عربی است که دفتر مرکزی آن در ابوظبی قرار دارد. این ایرلاین در سال 2003 فعالیت خود را آغاز کرد و کلیه پروازهای خود را توسط هواپیماهای بوئینگ و ایرباس انجام می‌دهد. اتحاد ایرویز در سال 2016 در رده‌بندی شرکت‌های هوایی جهان، مقام ششم را کسب کرد که این موضوع یکی از دلایل پیشرفت و محبوبیت بیشتر این شرکت شده است. هواپیمایی اتحاد ایرویز در حال حاضر به 100 مقصد گوناگون جهان که شامل خاورمیانه، اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا، آسیا و استرالیاست، پرواز می‌کند.

کلاس‌های پروازی

همان طور که گفته شد اتحاد ایرویز، ایرلاین بزرگ و محبوبی است و درصد زیادی از محبوبیت خود را به دلیل ارائه خدمات ویژه به مسافران کسب کرده است. یکی از خدمات ویژه این ایرلاین وسعت کلاس‌های پروازی است.
کلاس‌های پروازی اتحاد ایرویز در قالب رزیدنس، فرست، بیزینس و اکونومی ارائه می‌شود.

رزیدنس کلاس

کلاس پروازی رزیدنس اتحاد ایرویز با 11 مترمربع مساحت تنها در ایرباس A380 وجود دارد. از این کلاس پروازی تنها 3 کابین در هواپیما وجود دارد که به اتاق‌خواب، نشیمن و سرویس بهداشتی مجهز شده است. از دیگر مزایای رزیدنس کلاس اتحاد ایرویز، وجود نمایشگر بزرگ برای پخش سرگرمی‌های مختلف است. ظرفیت هر کابین رزیدنس کلاس اتحاد ایرویز، 1 الی 2 نفر است.

فرست کلاس

ایرلاین اتحاد ایرویز برای افزایش کیفیت خدمات این هواپیمایی، فرست کلاس خود را به دو صورت، سوئیت و آپارتمانی طراحی کرده است. 
سوئیت اتحاد ایرویز، که کاملا خصوصی است، در بوئینگ 787 طراحی شده است. صندلی‌های سوئیت اتحاد ایرویز 66 سانتی‌متر است و قابلیت تخت‌خواب شدن، دارد. از این سوئیت، که به نمایشگر نیز مجهز شده است، تنها 8 کابین در هواپیما بوئینگ 787 وجود دارد.
کابین آپارتمانی، بخش دیگری از فرست کلاس اتحاد ایرویز است. این نوع فرست کلاس، در ایرباس A380 طراحی شده است و صندلی‌های چرمی آن طولی برابر با  77 سانتی‌متری دارد. همچنین، نمایشگر بزرگ و مینی‌بار شخصی، از مزایای دیگر فرست کلاس آپارتمانی اتحاد ایرویز است.

بیزینس کلاس

ظرفیت بیزینس کلاس اتحاد ایرویز در هواپیماهای مختلف این شرکت هواپیمایی متغیر است. ایرباس اتحاد ایرویز 70 صندلی و بوئینگ 787، 28 صندلی ظرفیت دارد. نمایشگر 18 اینچی و صندلی تخت‌خواب‌شو نیز از امکانات رفاهی دیگر اتحاد ایرویز است.

اکونومی

طول صندلی‌های اکونومی کلاس اتحاد ایرویز در هواپیما بوئینگ 787، 43 سانتی‌متر است؛ این در حالی است که این صندلی‌ها در ایرباس A380، با طول 48 سانتی‌متر طراحی شده‌اند. از دیگر امکانات این کلاس پروازی مانیتور لمسی 11 اینچی برای پخش انواع سرگرمی‌هاست.

چک-این آنلاین

شرکت هواپیمایی اتحاد ایرویز برای افزایش رفاه و صرفه‌جویی در زمان مسافران، علاوه‌بر انجام مراحل چک-این در کانتر فرودگاه، اقدام به راه‌اندازی نرم‌افزار موبایل برای دریافت آنلاین کارت پرواز کرده است. برای چک-این آنلاین پرواز اتحاد ایرویز، کافی است تا 3 ساعت قبل از پرواز با نصب نرم‌افزار چک-این، اطلاعات پرواز خود را وارد نمایید تا کارت پرواز به ایمیل شما ارسال شود. همچنین، در صورت اسکرین شات از روی صفحه نمایشگر گوشی همراه، دستگاه اسکن دو بعدی فرودگاه، قادر به اسکن بارکد کارت پرواز شما خواهد بود.

بار مجاز هواپیمایی اتحاد

بار مجاز هواپیمایی اتحاد در پروازهای مختلف متفاوت است و بسته به مسیر و نوع بلیط هواپیما کمی تغییر ی‌کند.

بار دستی

بار مجاز دستی اتحاد ایرویز با توجه به کلاس‌های پروازی متغیر است. بار مجاز کابین در انواع کلاس‌ها به ترتیب، 12 کیلوگرم در رزیدنس کلاس، فرست کلاس و بیزینس کلاس و 7 کیلوگرم در اکونومی کلاس اتحاد ایرویز است.

پذیرش بار

بار مجاز اتحاد ایرویز در کلاس پرواز رزیدنس و فرست 50 کیلوگرم است، همچنین پذیرش بار مجاز در بیزینس کلاس 40 کیلوگرم و اکونومی کلاس 30 کیلوگرم محاسبه شده است. همراه داشتن کیف تا 10 کیلوگرم برای کودکان زیر دو سال در اتحاد ایرویز بلامانع است.

مقاصد پروازی پر‌تردد هواپیمایی اتحاد

مقاصد پروازی اتحاد ایرویز در حال حاضر شامل 100 شهر مختلف دنیاست، که ترکیه، لندن، روسیه و هند از این دسته هستند. پرواز اتحاد ایرویز از شهر ابوظبی به تهران و بلعکس، متداول‌ترین پرواز این ایرلاین در ایران است.

سایر توضیحات

آدرس وب سایت هواپیمایی اتحاد: www.etihad.com/en-us

خرید بلیط هواپیمایی اتحاد از آیتورز

خرید بلیط ایرلاین اتحاد با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط هواپیمایی اتحاد را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای هواپیمایی اتحاد را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

اتحاد ایرویز، با داشتن 6 نوع هواپیما ایرباس و بوئینگ، کلیه پروازهای خود را به مقاصد گوناگون انجام می‌دهد. همچنین، اتحاد ایرویز برای انجام خدمات باربری این ایرلاین، مجهز به 5 فروند هواپیما بوئینگ 777 کارگو است.

  • ایرباس 321
  • ایرباس 320
  • ایرباس A330
  • ایرباس A380
  • بوئینگ 787
  • بوئینگ 777

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل