ناحیه کاربری
;

ایرلاین پگاسوس

ایرلاین پگاسوس یکی از ارزان قیمت ترین پروازها می باشد و در سال 1990 با سرمایه گذاری Pegasus Hava Tasimaciligi A.S و سه شرکت دیگر فعالیت خود را با دو هواپیما بوئینگ 737-400 آغاز نمود. اما در نوامبر 2005 خطوط پروازی خود را وسعت بخشید و اکنون چهارمین هواپیمایی محبوب در ترکیه می باشد. شرکت هواپیمایی پگاسوس به 109 مقصد و 42 کشور گوناگون پرواز دارد. از میان پروازهایی که توسط این ایرلاین ارائه می گردد، 38 پرواز در ترکیه و 71 پرواز به مقاصد دیگر می باشد. سیستم Low Cost Ticket که توسط این شرکت هواپیمایی ارائه می گردد، آن را به یکی از محبوب ترین ایرلاین ها تبدیل نموده است. اما نکته قابل توجه در مورد این نوع سرویس این است که به دلیل هزینه کم بلیط، سرویس غذایی حذف شده است. نکته مهم در مورد پروازهای پگاسوس این است که میزان بار مجاز این شرکت هواپیمایی با توجه به نوع بلیط متغیر است.

دریافت کارت پرواز:

ایرلاین پگاسوس به منظور ارائه روندی مناسب و جلوگیری از بروز مشکلات، کارت پرواز را به 3 شکل متفاوت عرضه می نماید. در صورتی که مسافرین قصد دریافت کارت پرواز خود را از طریق کیوسک داشته باشند تا 45 دقیقه قبل از پرواز می بایست نسبت به تهیه آن اقدام نمایند؛ همچنین برای تهیه کارت پرواز از طریق اینترنت 60 دقیقه و کانتر به ترتیب برای پروازهای داخلی 45 دقیقه و پروازهای خارجی 60 دقیقه فرصت دارند.

کلاس های پرواز

فرست کلاس: تفاوت بارز فرست کلاس، صندلی های به کار رفته در این سالن می باشد. همچنین در این سالن با توجه به برنامه روزانه، تهیه و سرو غذا انجام می گردد.

بیزینس کلاس: سالن بیزینس کلاس هواپیمایی پگاسوس که تفاوت آن با سالن اکونومی در ارائه منوی نوشیدنی و ساندویچ است، علی رغم سالن اکونومی از جریمه کنسلی کمتری برخوردار است.

اکونومی کلاس: در سالن اکونومی پروازهای پگاسوس با توجه به نوع پرواز، امکان انتخاب نوع صندلی وجود دارد.

بار دستی مجاز:

میزان بار دستی که مسافرین در کلیه کلاس های ایرلاین پگاسوس می توانند داخل هواپیما همراه داشته باشند معادل 8 کیلوگرم می باشد.

پذیرش بار مجاز:

میزان بار مجاز در ایرلاین پگاسوس با توجه به سالن و نوع بلیط متغیر است. در صورتی که با سالن اکونومی سفر می کنید میزان بار مجاز برابر 20 کیلوگرم می باشد. همچنین میزان حمل بار برای مسافرین بیزینس کلاس و فرست کلاس 30 کیلوگرم خواهد بود.

در صورتی که از بلیط Essentials، استفاده می کنید، در پروازهای داخلی 15 کیلوگرم و پروازهای خارجی 20 کیلوگرم مجاز به حمل بار هستند. برای بلیط های Advantage، علاوه بر امکان انتخاب صندلی، می توانید جهت سفرهای داخلی 20 کیلوگرم و سفرهای خارجی 25 کیلوگرم بار همراه داشته باشید. نوع سوم بلیط های این هواپیمایی که اکسترا نام دارد علاوه بر انتخاب صندلی، مسافرین می توانند در طول پرواز غذا خود را نیز سفارش دهند؛ میزان با مجاز در این پروازها برای سفرهای داخلی 25 کیلوگرم و سفرهای خارجی 30 کیلوگرم می باشد.

ناوگان های هوایی:

  • Airbus A320 (320)
  • Airbus A320neo (320)
  • Boeing 737-800 (738)
زمان بندی ۸۲ %
پرواز های با تاخیر ۹ %
کنسل شده ۱ %
بار دستی -
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل