ناحیه کاربری
;

هواپیمایی چاینا ساترن

هواپیمایی چاینا ساترن که در واقع ایرلاین چین جنوبیChina Southern Airline نام دارد، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی در کل آسیا و یکی از بزرگ‌ترین ایرلاین‌ها در جهان است. این شرکت توانسته با قدمت بالای خود، به عنوان یکی از پیشتازان صنعت هواپیمایی در چین و آسیا شناخته شود. تعداد بالای پروازها، مقاصد مختلف در تمامی قاره‌ها و ناوگان مجهز به انواع هواپیماها، از ویژگی‌هایی است که توانسته ایرلاین چاینا ساترن را در دنیا مطرح کند.

ایرلاین چاینا ساترن در سال 1988 شروع به کار کرد. شاید در زمان راه‌اندازی این شرکت هواپیمایی، مسئولان این کشور گمان نمی‌کردند که به عنوان یکی از برترین ایرلاین‌های دنیا مطرح شوند. در این سال به دلیل ایجاد تفکیک در سازمان هواپیمایی ملی چین، شرکت‌های متعددی اجازه فعالیت گرفتند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، شرکت هواپیمایی چین جنوبی بود. این شرکت در مدت‌زمان کوتاهی توانست خود را در چین و سپس در آسیا مطرح کند.

در سال 2014 این شرکت با جابه‌جایی 100 میلیون و 920 هزار مسافر رتبه اول در آسیا و رتبه سوم در جهان را به جهت میزان مسافر کسب کرد. البته در سال‌های اخیر میزان جابه‌جایی مسافر توسط ایرلاین چاینا ساترن افزایش نیز داشته است. در حال حاضر شرکت هواپیمایی چین جنوبی روزانه 2000 پرواز را تجربه می‌کند. بیش از 210 فرودگاه از 40 کشور دنیا میزبان هواپیماهای چاینا ساترن هستند. این شرکت هواپیمایی به عنوان یکی از برندها محبوب در چین شناخته‌شده و موفق به اخذ جوایز متعدد نیز شده است. دفتر مرکزی ایرلاین چاینا ساترن در شهر گوانجو چین واقع‌شده و چند فرودگاه در چین به عنوان قطب‌های این شرکت محسوب می‌شوند.

کلاس‌های پروازی

اهمیت کلاس‌های پروازی در ایرلاین بزرگی مثل چاینا ساترن بسیار زیاد است. تنوع کلاس‌های پروازی می‌تواند باعث رضایت بیشتر مسافران شده و در نتیجه خاطره خوشی در ذهن همه مسافران از سفر با هواپیمایی چین جنوبی به یادگار باقی بماند. در واقع هر فرد با توجه به بودجه‌ای که برای تهیه بلیط هواپیما از شرکت چین جنوبی در نظر گرفته است، می‌تواند از بین کلاس‌های پروازی ایرلاین چاینا ساترن که موجود و قابل خرید هستند، انتخاب نماید.

به‌طورکلی در ایرلاین چاینا ساترن 4 کلاس پروازی تعبیه شده است که هرکدام از آن‌ها می‌تواند جذابیت‌های خاص خود را برای مسافران داشته باشد. فرست کلاس، بیزینس کلاس، اکونومی و پرمیوم اکونومی این چهار کلاس پروازی هستند. البته توجه داشته باشید که ممکن است برخی از هواپیماهای این ایرلاین تمامی کلاس‌های پروازی را پوشش ندهند.

فرست کلاس

فرست کلاس، لاکچری‌ترین و بهترین کلاس پروازی این ایرلاین محسوب می‌شود. فرست کلاس ایرلاین چاینا ساترن شامل خدمات متعددی است که البته در برخی از هواپیما‌ها این خدمات تغییر می‌کند. همچنین بسته به اینکه مبداء پرواز شما کجاست، ممکن است نوع امکاناتی که در اختیار شما قرار داده می‌شود تغییر پیدا کند.

فرست کلاس ایرلاین چاینا ساترن به این صورت است که یک محیط جداگانه و خصوصی در اختیار شما قرار داده می‌شود. این محیط خصوصی می‌تواند دو نفره باشد اما رفت و آمد نیز صورت می‌گیرد. 

همچنین در فرست کلاس ایرلاین چاینا ساترن یک تلویزیون شخصی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا برنامه‌های مورد علاقه خودتان را در طول سفر مشاهده کنید. همچنین از این تلویزیون که اصولا ابعاد نسبتا بزرگ 17 اینچی دارد، می‌توانید برای تماشای ویدئوهای داخل لپ‌تاپ یا... استفاده کرده و یا موزیک‌های مورد علاقه خود را گوش دهید. 

منو غذایی نیز در فرست کلاس ایرلاین چاینا ساترن به صورت کاملا انتخابی است. البته تنوع غذایی ارائه‌شده در این ایرلاین کاملا وابسته به مبداء پرواز است. پروازهایی که از مبداء فرودگاه‌هایی که قطب اصلی ایرلاین چاینا ساترن هستند و یا برخی از فرودگاه‌های خاص در دنیا، تنوع غذایی سرو شده به‌مراتب بیشتر است.

بیزینس کلاس

در بیزینس کلاس چاینا ساترن یک صندلی تخت شو برای شما تعبیه شده است. همچنین در این نوع از کلاس‌های ایرلاین چاینا ساترن می‌توانید به‌سادگی با استفاده از اینترنت، برخی از اقدامات کاری خود را مورد بررسی قرار دهید. هر چند اینترنت ممکن است در برخی مواد سرعت لازم را نداشته باشد.

یک تلویزیون 15 اینچ شخصی نیز برای مسافران بخش بیزینس کلاس ایرلاین چاینا ساترن قرار داده شده که می‌توانند فیلم‌های پخش‌شده از سوی هواپیما یا ویدئوهای شخصی خود را مشاهده کنند. در این فضای خصوصی می‌توانید بسیاری از کارهای مربوط به بیزینس خود را مورد بررسی قرار داده و کارهایتان را پیش بیاندازید.

غذا و پذیرایی در بیزینس کلاس ایرلاین چاینا ساترن انتخابی است. البته همان‌طور که برای فرست کلاس نیز توضیح داده شد، محدوده انتخاب‌ها و تعداد گزینه‌هایی که برای سفارش وجود دارد، وابسته به فرودگاهی است که هواپیما از آن حرکت می‌کند.

پریمیوم اکونومی

با توجه به مشکلی که برخی از مسافران با کلاس‌های پروازی ایرلاین چاینا ساترن داشته‌اند، مسئولان این شرکت به فکر راه‌اندازی یک کلاس پروازی مناسب‌تر افتاده‌اند. با حذف یک صندلی از قسمت میانی و با بزرگ‌تر و راحت‌تر کردن تمامی صندلی‌ها، کلاس پروازی پرمیوم اکونومی ایرلاین چاینا ساترن شکل گرفته است. این کلاس پروازی ویژگی‌های مشابه اکونومی کلاس دارد و تنها در تعداد صندلی‌های هر ردیف و سایز صندلی‌ها تفاوت ایجاد شده است.

اکونومی

همان‌طور که از اسم این کلاس پروازی مشخص است، کلاسی اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود. در واقع اکونومی شامل محیط عمومی هواپیماهای مختلف است که در آن فضای خصوصی وجود ندارد. البته تلویزیون‌های 9 اینچی به‌کاررفته بر روی صندلی جلویی، می‌تواند به صورت شخصی مورد استفاده قرار گیرد.

صندلی کلاس اکونومی راحت است اما اندازه و فاصله آن ممکن است شما را اذیت کند. اکونومی کلاس ایرلاین چاینا ساترن ارزان‌ترین حالتی است که شما می‌توانید با یکی از هواپیماهای این شرکت هواپیمایی سفر کنید. نسبت به بسیاری از ایرلاین‌های دیگر، صندلی‌های بخش اکونومی مناسب و قابل قبول است.

چک-این آنلاین

مسافران پرواز چاینا ساترن می توانند جهت دریافت آنلاین کارت پرواز به وب سایت این ایرلاین مراجعه کنند. برای چک این آنلاین چاینا ساترن از ساعت 14 یک روز قبل از پرواز تا یک ساعت قبل از پرواز، زمان در اختیار مسافران است. بدین ترتیب مسافران به راحتی می توانند کارت پرواز خود را دریافت کنند و صندلی خود را انتخاب کنند. فراموش نکنید در صورتی که کارت پرواز خود را به صورت آنلاین دریافت کردید حتما باید آن را به درستی پرینت بگیرید.

بار مجاز هواپیمایی چاینا ساترن

به صورت کلی شما مجاز هستید که مقداری بار به عنوان بار دستی با خود به داخل کابین هواپیما ببرید و حجم و وزن بیشتری را برای قرارگیری در قسمت بار، به پذیرش بسپارید. بهتر است از قوانین مربوط به حجم و وزن بار مجاز ایرلاین چاینا ساترن مطلع باشید تا بر اساس آن برنامه‌ریزی مناسبی قبل از آماده کردن ساک مسافرتی انجام دهید. با این حال میزان دقیق بار را باید هنگام خرید بلیط چک کنید. 

بار دستی

یکی از تفاوت‌ها بین کلاس‌های پروازی ایرلاین چاینا ساترن تعداد و وزن بار دستی مجاز است. مسافرانی که در کلاس پروازی اکونومی و پرمیوم اکونومی قرار دارند و همچنین افرادی که بیزینس کلاس را انتخاب می‌کنند، در تعداد باز مجاز دستی و وزن آن محدودیت دارند. هر فرد در این کلاس‌های پروازی ایرلاین چاینا ساترن تنها مجاز به داشتن یک کیف دستی با وزن کمتر از 5 کیلوگرم است. این در حالی است که بار مجاز ایرلاین چاینا ساترن برای ورود به کابین برای مسافران فرست کلاس دقیقا 2 برابر است؛ یعنی 2 کیف دستی و هرکدام به وزن 5 کیلوگرم. همچنین قوانین بار مجاز کابین ایرلاین چاینا ساترن بیان می‌کند که مجموع طول و عرض و ارتفاع کیف دستی نباید از 116 سانتی‌متر تجاوز کند.

پذیرش بار

بار مجاز ایرلاین چاینا ساترن برای قرارگیری در قسمت بار، کاملا وابسته به مسیر پرواز دارد. همچنین کلاس‌های پروازی تاثیر زیادی در بار مجاز ایرلاین چاینا ساترن دارند و باید به این موضوع نیز توجه شود.

در مسیرهای اروپایی حداکثر وزن هر چمدان 23 کیلوگرم است. کلاس‌های پروازی در مسیرهای اروپایی ایرلاین چاینا ساترن تنها در تعداد چمدان با هم تفاوت دارند. در اکونومی 1 چمدان، پرمیوم اکونومی 2 چمدان و بیزینس و فرست کلاس 3 چمدان مجاز است. در مسیرهای آمریکایی وزن 23 کیلوگرم تنها برای اکونومی و پرمیوم اکونومی پابرجاست و هر دو کلاس پروازی 2 چمدان را مجاز دانسته‌اند. وزن مجاز هر چمدان برای بیزینس و فرست کلاس ایرلاین چاینا ساترن 32 کیلوگرم و تعداد آن به ترتیب 2 و 3 چمدان است.

در مسیرهای آسیایی و خاورمیانه وزن کل مورد توجه قرار گرفته است. به عنوان مثال در مسیرهای خاورمیانه برای کلاس های پروازی اکونومی و پرمیوم اکونومی به ترتیب 40 و 45 کیلوگرم و بیزینس و فرست کلاس 50 کیلوگرم را مجاز دانسته اند.

مقاصد پروازی پر‌تردد هواپیمایی چاینا ساترن

هواپیمایی چین جنوبی هرچند تعداد بسیار بالایی از پروازهای خود را در داخل چین انجام می‌دهد؛ اما حضور در 40 کشور دنیا نشان از عزم جدی ایرلاین چاینا ساترن برای رقابت با بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا دارد. ایرلاین چاینا ساترن در خاورمیانه در کشورهای بزرگ ایران، عربستان و امارات پرواز دارد. شهرهای مختلفی در کشورهای شرق آسیا نیز تحت پوشش پرواز ایرلاین چاینا ساترن قرار دارند. در قاره آمریکا، تنها کانادا و ایالات‌متحده به عنوان مقاصد پروازی ایرلاین چاینا ساترن شناخته می‌شوند. همچنین 9 کشور در قاره اروپا به عنوان مقاصد پرواز ایرلاین چاینا ساترن وجود دارد.

سایر توضیحات

آدرس سایت چاینا ساترن: global.csair.com

خرید بلیط هواپیمایی چاینا ساترن از آیتورز

خرید بلیطبا ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط ایرلاین چاینا ساترن را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای هواپیمایی چاینا ساترن را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید.

ناوگان پروازی

انواع ایرباس و بوئینگ به همراه یک مدل امبرایر و یک مدل کوماک، شکل‌دهنده ناوگان هوایی قدرتمند ایرلاین چاینا ساترن هستند. در حال حاضر بیشترین هواپیمایی که در شرکت هواپیمایی چین جنوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ایرباس‌ها و بوئینگ‌های مختلف هستند که در مجموع ناوگان بزرگی، حدود 600 هواپیما، را تشکیل داده‌اند. بوئینگ 800-737 پرکاربردترین نوع هواپیما در ایرلاین چاینا ساترن است که 159 فروند آن در این شرکت هواپیمایی فعال است.

برخی از پرکاربردترین هواپیماها در ناوگان هوایی ایرلاین چاینا ساترن عبارت‌اند از:


  • ایرباس 319
  • ایرباس 320
  • ایرباس 300
  • ایرباس 330
  • ایرباس 380
  • بوئینگ 787
  • بوئینگ 777
  • بوئینگ 747
  • بوئینگ 737

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل