ناحیه کاربری
;

هواپیمایی کانتاس

این خطوط هوایی در سال 1920 تاسیس شده و در فهرست باسابقه ترین خطوط هوایی جهان، مقام سوم را به خود اختصاص داده است. پایانه های اصلی این شرکت هوایی در فرودگاههای بین المللی بریزبن، ملبورن، و سیدنی، و پایانه های فرعی آن در فرودگاههای آدلاید، دبی، و پرت قرار دارد. کانتاس چند زیرمجموعه نیز دارد که از جمله آنها میتوان به کانتاس لینک، جت استار، و جت کانکت اشاره کرد. این خطوط هوایی به 20 مقصد داخلی و 21 مقصد بین المللی در 14 کشور در اقیانوسیه، آسیا، آفریقا، اروپا، آمریکای شمالی، و آمریکای جنوبی پرواز دارد. این شرکت یکی از اعضای اتحادیه وان ورلد (Oneworld) بوده و با حدود 18 شرکت هواپیمایی دیگر نیز توافق نامه هایی دارد.

کلاسهای پروازی

اکونومی کلاس : صندلیهای اکونومی کلاس کانتاس حدود 45 سانتیمتر پهنا داشته و از صندلی جلویی خود 80 سانتیمتر فاصله دارند. این صندلیها استاندارد بوده و قابلیت تبدیل به تخت خواب را ندارند. از دیگر امکانات ارائه شده در اکونومی کلاس کانتاس میتوان به تلویزیون اشاره کرد که در صورت درخواست در اختیار مسافران قرار داده میشود.

بیزنس کلاس : بیزنس کلاس کانتاس دارای صندلیهایی به پهنای 53 سانتیمتر بوده که فاصله آنها از صندلی جلویی حدود 2 متر است. این صندلیها از قابلیت تبدیل به تخت خواب نیز برخوردار هستند. از دیگر امکانات بیزنس کلاس کانتاس میتوان به تلویزیون و منبع تغذیه برق لپتاپ اشاره کرد.

فرست کلاس : صندلیهای فرست کلاس کانتاس حدود 55 سانتیمتر پهنا داشته و فاصله آنها از صندلی جلویی 2 متر است. این صندلیها تاشو بوده و به سادگی به تخت خواب بدل میشوند. دیگر امکاناتی که در فرست کلاس کانتاس در اختیار مسافران قرار داده میشود، شامل تلویزیون و منبع تغذیه برق لپتاپ میباشد.

چک-این آنلاین

امکان چک-این آنلاین برای بعضی از پروازهای کانتاس موجود است.

ملزومات استفاده از چک-این آنلاین

برای پروازهای داخلی 1 تا 24 ساعت، و برای پروازهای بین المللی 2 تا 24 ساعت پیش از پرواز باید اقدام به چک-این کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که پرواز مورد نظرتان از امکان چک-این آنلاین برخوردار است یا خیر. علاوه بر این، چک-این آنلاین برای مسافران دارای نیازهای ویژه (به عبارت دیگر، فرد زیر سن قانونی بدون همراه) در نظر گرفته نشده است.

بار مجاز دستی

بار دستی مجاز باید در کابین بالای سر مسافر و یا زیر صندلی جلویی جا شده و شامل کالاها و ابزار خطرناک نباشد.

پذیرش بار مجاز

مقدار بار مجاز مسافران بسته به کلاس پروازی و دیگر موارد متفاوت است، اما حدود مجاز معمول به عبارت زیر است:

پروازهای داخلی استرالیا

اکونومی کلاس: 1 قطعه بار با حداکثر وزن 23 کیلوگرم

بیزنس کلاس: 2 قطعه بار با حداکثر وزن 32 کیلوگرم

پروازهای بین المللی به آمریکای شمالی و جنوبی

اکونومی کلاس: 2 قطعه بار با حداکثر وزن 23 کیلوگرم

تذکر: اضافه بار و یا بارهایی که به مراقبتهای ویژه نیاز دارند مشمول هزینه ای مضاعف میباشند.

زمان بندی ۷۴ %
پرواز های با تاخیر ۱۰ %
کنسل شده ۲ %
بار دستی ۱۰ کیلو
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل