ناحیه کاربری
;

هواپیمایی کورین ایر

کورین ایر (Korean air) در ابتدا در سال 1946 به عنوان خطوط هوایی ملی کره تاسیس شد، اما پس از مدتی آغاز به خصوصی سازی کرده و در سال 1969 کاملا به شرکتی خصوصی بدل شد. پایانه های اصلی این خط هوایی، فرودگاه بین المللی گیمپو و فرودگاه بین المللی اینچئون در سئول هستند. این خط هوایی شامل پروازهایی به 135 مقصد است که 13 مورد آنها داخلی هستند. از جمله مقصدهای بین المللی کورین ایر میتوان به 50 کشور مختلف در قاره های آسیا، اقیانوسیه، خاورمیانه، اروپا، آفریقا، آمریکای شمالی، و آمریکای جنوبی اشاره کرد. این خط هوایی دارای یک شرکت پروازهای ارزان قیمت به نام جین ایر (Jin Air) نیز میباشد. کورین ایر که یکی از بنیانگذاران اتحادیه اسکای تیم (SkyTeam) به شمار میرود، با حدود 45 خط هوایی دیگر هم موافقت نامه هایی امضا کرده است. ناوگان هوایی کورین ایر شامل 164 ایرباس، بوئینگ، و بومباردیه بوده و اساسا دارای سه کابین (فرست کلاس، پرستیژ (بیزنس) کلاس، و اکونومی کلاس) هستند.

کلاس های پروازی کورین ایر

فرست کلاسخدمات فرست کلاس کورین ایر شامل بهترین غذاهای غربی، چینی، ژاپنی، کره ای، و غیره میباشد. از دیگر امکانات ارائه شده به مسافران فرست کلاس میتوان به کیف لوازم آرایشی اشاره کرد که تمام آیتمهای مورد نیاز را در خود جای داده است. برای پروازهای طولانی مدت آمریکا، اروپا، اقیانوسیه، یا خاورمیانه، لباسهایی راحت نیز در اختیار مسافران قرار داده میشود. نورپردازی بخش فرست کلاس هواپیماهای کورین ایر نیز به گونه ایست که مسافران میتوانند نور محیط پیرامون خود را مطابق با فعالیت مورد نظرشان (مطالعه، استراحت، ...) تنظیم کنند. علاوه بر این، دستشویی های فرست کلاس کورین ایر نیز دارای تجهیزاتی هستند که استفاده از آنها را برای افراد معلول و ناتوان بسیار راحت میکند.

پرستیژ کلاساین کلاس بهترین رستوران هوایی دنیا را داشته و انواع غذاهای غربی، چینی، ژاپنی، کره ای، و غیره را در اختیار مسافران قرار میدهد. مسافران این کلاس پروازی یک کیف لوازم آرایشی کامل نیز دریافت میکنند. همانند فرست کلاس، این کلاس کورین ایر نیز دارای نورپردازی قابل تطبیق و دستشویی های سازگار با شرایط افراد ناتوان و معلول هستند.

اکونومی کلاس : این کلاس گزینه های غذایی بسیار خوبی را در اختیار مسافران خود قرار میدهد که از آن میان میتوان به غذاهای غربی، چینی، ژاپنی، کره ای، و غیره اشاره کرد. از دیگر امکانات این کلاس پروازی میتوان به بسته مسواک و دمپایی تاشو آن اشاره کرد که به مسافران پروازهای طولانی ارائه میشود. ناگفته نماند که نورپردازی قابل تطبیق و دستشویی های سازگار با وضعیت معلولین و افراد ناتوان در این کلاس پروازی نیز در اختیار مسافران قرار داده شده است.

چک-این آنلاین

کورین ایر چک-این آنلاین نداشته و توصیه ما این است که برای سفر به/از ایالات متحده و اروپا، مسافران حداقل 2 ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حاضر شوند. چک-این 40 دقیقه قبل از زمان آغاز پرواز خاتمه پیدا میکند. ناگفته نماند که برای سفر به/از ایالات متحده و اروپا، مسافران باید حداقل 35 دقیقه پیش از پرواز خود را به گیت ورودی هواپیما برسانند.

بار دستی مجاز

تمام بارهای دستی باید در صندوق بالای سر مسافران و یا زیر صندلی جلوی آنها جا بگیرند. علاوه بر یک وسیله شخصی (کت، لپتاپ، کیف دستی، و غیره)، مسافران میتوانند یک کیف دستی نیز همراه خود داشته باشند (ابعاد این کیف نباید از 115 سانتیمتر و وزن آن نباید از 12 کیلوگرم بیشتر باشد). مسافران فرست کلاس و پرستیژ کلاس اجازه دارند دو کیف همراه خود داشته باشند. (ابعاد این کیفها نباید از 115 سانتیمتر و وزن آنها نباید از 18 کیلوگرم بالاتر باشد.)

پذیرش بار مجاز برای مسافران به/از ایالات متحده، کانادا، و مناطق ترنس پسیفیک به صورت زیر است :

هر مسافر اکونومی کلاس اجازه دارد دو قطعه بار داشته باشد که وزن هر یک از آنها زیر 23 کیلوگرم بوده و مجموع ابعاد دو قطعه بار زیر 273 سانتیمتر باشد.

هر مسافر پرستیژ کلاس اجازه دارد دو قطعه بار داشته باشد که وزن هر یک از آنها زیر 27 کیلوگرم بوده و مجموع ابعاد هر قطعه بار زیر 158 سانتیمتر باشد.

هر مسافر فرست کلاس اجازه دارد دو قطعه بار داشته باشد که وزن هر یک از آنها زیر 32 کیلوگرم بوده و مجموع ابعاد دو قطعه بار زیر 158 سانتیمتر باشد.

پذیرش بار مجاز برای مسافران به/از آسیا و اروپا به صورت زیر است :

حداکثر وزن برای مسافران اکونومی کلاس: 20 کیلوگرم
حداکثر وزن برای مسافران پرستیژ کلاس: 30 کیلوگرم
حداکثر وزن برای مسافران فرست کلاس: 40 کیلوگرم

نرخ اضافه بار

در صورتی که تعداد و یا وزن و ابعاد کیفهای شما از حد تعیین شده بیشتر باشد، حمل و نقل آن مشمول پرداخت هزینه ای مضاعف خواهد شد.

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل