ناحیه کاربری
;

هواپیمایی کی ال ام

هواپیمایی کی ال ام با صدسال سابقه قدیمی‌ترین هواپیمایی در جهان محسوب می‌شود که در سال 1919 تاسیس شد و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. هواپیمایی سلطنتی هلند یا همان KLM در سال 1920 اولین پروازش را بین پایتخت هلند، آمستردام، و لندن انجام داد. این ایرلاین پیش از ادغام با هواپیمایی ایرفرانس حامل پرچم هلند بود. مقر اصلی کی ال ام آمستردام است و این هواپیمایی به داشتن پروازهای ارزان و بدون بار میان آسیا، اروپا و امریکا مشهور است. هواپیمایی کی ال ام 120 فروند هواپیما در ناوگان خود دارد و به بیش از 145 مقصد در جهان پرواز می‌کند. 

کلاس‌های پروازی

هواپیمایی KLM در پروازهای بین‌المللی دو کلاس بیزینس و اکونومی مخصوص برای مسیرهای طولانی با خدمات ویژه دارد و در پروازهای اروپایی نیز این کلاس‌های پروازی را متناسب با مسیرهای اروپایی ارائه می‌دهد.

کلاس بیزینس جهانی

کلاس پروازی ورد بیزنس کی ال ام که به طور فزاینده‌ای در حال رشد است توسط طراح هلندی مشهور طراحی شده که احساس راحتی خانه را به مسافران منتقل کند. در این کلاس صندلی‌هایی جدید، بسیار راحت و با قابلیت مسطح شدن به صورت 180 درجه وجود دارد به طوریکه می‌توانند تختی به طول 207 سانتی متر را فراهم سازند. سیستم سرگرمی شخصی در صفحه نمایشگر 17 اینچی، کیت راحتی، سه منوی غذایی که توسط سرآشپزان مشهور هلندی تهیه می شوند به همراه نوشیدنی های مرغوب از دیگر امکانات این کلاس هواپیمایی است.

بیزینس کلاس اروپایی

در این کلاس پروازی صندلی‌ها در به صورت سه تایی چیده شده‌اند و در برخی از سفرها صندلی‌های وسط مسدود شده و فضای شخصی زیادی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. صندلی‌ها قابلیت خم شدن تا 9 سانتی‌متر را دارند. وعده‌های غذای اصلی لوکس یکی از اتفاقات خوشایندی است که در هواپیمایی کی ال ام مسافران با آن روبرو می‌شود. با توجه به زمان و مدت پرواز غذای گرم، ساندویچ، سالاد و انواع تنقلات سرو می‌گردد. سیستم سرگرمی، هدفون شخصی و سوکت شارژ از دیگر امکاناتی است که برای مسافران در نظر گرفته شده است.

اکونومی اینترنشنال

استانداردهای بالای کلاس اکونومی کی ال ام از جمله صندلی‌های مناسب و غذای خوب موجب شده که مورد توجه مسافران زیادی قرار گیرد. صندلی‌های ارگونومیک به همراه یک بالش و پتو، مجله‌های پرواز، غذاهای لذیذ به همراه انواع نوشیدنی، سیستم سرگرمی شخصی به همراه هدست KLM از دیگر امکانات کلاس اکونومی کی ال ام هستند.

اکونومی اروپا

هواپیمایی کی ال ام تلاش کرده در مسیرهای پروازی کوتاه سفری راحت برای مسافران تدارک بیند. در کلاس اکونومی اروپا بسته به زمان و مدت پرواز یک میان وعده یا ساندویچ تازهیه همراه انواع نوشیدنی (شامل گرم و سرد و غیره) سرو می شود. 

چک-این آنلاین

برای چک این آنلاین پروازهای کی ال ام می توان از 30 ساعت پیش از پرواز تا 1 ساعت مانده به اقدام کرد. دریافت آنلاین کارت پرواز کی ال ام این مزیت را دارد که مسافر می‌تواند صندلی خود را انتخاب کند. 

بار مجاز هواپیمایی کی ال ام

بار مجاز کی ال ام در پروازهای مختلف متفاوت است و بسته به مسیر و نوع بلیط هواپیما ممکن است کمی تغییر کند.

بار دستی

میزان و وزن بار دستی مجاز پروزاهای کی ال ام با توجه به کلاس پروازی متفاوت است. در کلاس اکونومی مسافران می توانند یک قطعه بار حداکثر به وزن 12 کیلوگرم و یک وسیله شخصی به همراه داشته باشند. ابعاد نباید از 55*25*35 سانتی متر بیشتر باشد.
در کلاس بیزنس مسافران می‌توانند دو بارمجاز کابین حداکثر به وزن 18 کیلوگرم و یک وسیله شخصی به همراه داشته باشند. ابعاد دو بار مجاز نباید از 55*25*35 سانتی‌متر و دیگری 45*25*35 سانتی‌متر تجاوز کند.

پذیرش بار

در کلاس اکونومی اینترنشنال و برخی از پروازهای اروپایی مسافران می‌توانند یک بارمجاز با وزن 23 کیلوگرم و حداکثر ابعاد 158 سانتی متر به همراه داشته باشند. در بیزنس کلاس مسافران می‌توانند 2 بار هرکدام به وزن 32 کیلوگرم و حداکثر ابعاد 158 سانتی‌متر به همراه داشته باشند.

مقاصد پروازی پر‌تردد کی ال ام

کی ال ام هم اکنون به بیش از 145 مقصد پروازی در دنیا پرواز دارد که از پرترددترین مقاصد این ایرلاین می‌توان ونکوور، مادرید و بارسلون را نام برد.

کیترینگ و غذا

مسافران لوفتهانزا علاوه بر اینکه با توجه به مسافت پرواز با انواع و اقسام غذاها و نوشیدنی‎‌های گرم و سرد پذیرایی می‌شوند امکان انتخاب غذا از 16گونه وعده غذایی با توجه به رژیم غذایی، مذهب و یا اعتقادات خود را دارند. وعده‌های غذایی ویژه 24 ساعت قبل از پرواز باید انتخاب شوند. 
که برخی از این وعده‌های غذایی رژیمی مخصوص افراد دیابتی، رژیمی فاقد گلوتن، رژیمی کم کالری، رژیمی کم کلسترول، رژیمی کم سدیم، رژیمی بدون لاکتوز، ویژه گیاه‌خواران، ویژه وگان و ویژه مسلمانان است.

سایر توضیحات

آدرس وبسایت کی ال ام:  www.klm.com

خرید بلیط کی ال ام از آیتورز

خرید بلیط کی ال ام با ارزان‌ترین قیمت و به صورت کاملا آنلاین در آیتورز فراهم شده است و کافی است با انتخاب مبدا و مقصد و جستجو در صفحه پرواز آیتورز، با بهترین قیمت بلیط کی ال ام را خریداری کنید. در آیتورز برای خرید بلیط هواپیما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما الزاما تهران و یا ایران باشد. شما می‌توانید پروازهای کی ال ام را از هر نقطه‌ای از دنیا به نقطه‌ای دیگر(تمامی مقاصد بین‌المللی از جمله پرواز بین کشورهای اروپایی، آسیایی و ...) خریداری کنید. 

ناوگان پروازی

ناوگان هواپیمایی کی ال ام از 120 فروند هواپیما تشکیل شده که بیشترین هواپیماهای تشکیل دهنده این ناوگان بویینگ است.

  • ایرباس 330
  • ایرباس 310
  • بوئینگ 787
  • بوئینگ 777
  • بوئینگ 767
  • بوئینگ 747
  • بوئینگ 737
  • فوکر 100
  • مک دانل داگلاس DC-10
  • مک دانل داگلاس MD-11

هواپیماهای کی ال ام

زمان بندی ۷۵ %
پرواز های با تاخیر ۹ %
کنسل شده ۱ %
بار دستی ۱۰کیلو
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل