ناحیه کاربری
;

خرید بلیط هواپیما ایران ایر

ایران ایر که پرچمدار ایرلاین های جمهوری اسلامی ایران است، قدیمی ترین ایرلاین در خاورمیانه است که در سال 1944 به عنوان اولین ایرلاین ایرانی بنیان گذاری شده است. ایران ایر پروازهای خود را از دو فرودگاه بین المللی مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می دهد. پروازهای داخلی از فرودگاه مهرآباد و پروازهای خارجی از فرودگاه امام خمینی انجام می شود.

پرواز به مقاصد اصلی و شهرهای کانونی این ایرلاین در فرودگاه های زیر انجام می شود.

ایران ایر پروازهای خود را به 60 مقصد مختلف انجام می دهد که ازین تعداد 30 سفر به مقاصد داخلی انجام می شود. پروازهای بین المللی ایران ایر به مقاصدی در خاورمیانه، اروپا و آسیا انجام می شود. همچنین این ایرلاین دارای قراردادهای با شرکت های هواپیمایی آئروفلوت، آسترین ایرلاین، آذربایجان ایرلاینز و ترکیش ایرلاینز برای انجام پروازهای خود دارد.

ناوگان هواپیمایی ایران ایر

ناوگان هوایی ایران ایر دارای هواپیماهایی با انواع مختلف که برای سفر به مقصدهای کوتاه، متوسط و طولانی مناسب هستند، سفرهای خود را انجام می دهد. هواپیماهای ایران ایر شامل فوکر و بویینگ و انواع مدل های ایرباس می شوند که در حال حاضر با 43 فروند هواپیما، پروازهای داخلی و خارجی این ایرلاین انجام می شود.

نوع هواپیما تعداد(فروند)
fokker-100 16
Airbus 310-300 2
Airbus 300-B2K 4
Airbus 300-600 4
Boeing 747-SP 1
Boeing 747-200 3
Airbus 300-B4 4
Airbus 300-B4-F 2
Boeing 747-F 1
Airbus 320 6
جمع تعداد ناوگان 43

میزان بار مجاز قابل حمل

میزان بار مجاز قابل حمل با توجه به قوانین هر ایرلاین بر اساس نوع بار و بسته بندی آن و در بعضی دیگر با توجه به میزان وزن بار بررسی می شود. میزان بار مجازی که در پرواز خود با ایران ایر می توانید حمل کنید، با توجه به کلاس پروازی، وزنی که برای آن کلاس در نظر گرفته شده و همچنین هزینه ای که برای تهیه بلیط پرداخت می کنید متغیر است. اگر باری را که با خود حمل می کنید جز اشیا مجاز قابل حمل و همینطور مورد نیاز شما بوده و همچنین در محدوده مجاز وزنی طبق کلاس پروازی که انتخاب کرده اید می باشد از شما هزینه ای دریافت نشده و بار شما تنها با هزینه ای که برای تهیه بلیط پرداخت می کنید حمل خواهد شد. شما می توانید د ر پرواز با ایران ایر اشیا زیر را به عنوان بار دستی همراه خود به داخل کابین ببرید: یک دستگاه لپ تاپ، چتر یا عصا، عصای بیمار یا صندلی تاشو، پالتو، پتو یا شال، غذای کودک و گهواره کوچک دستی، یک کیف دستی، یک دوربین عکاسی یا دوربین شکاری، کتاب جیبی یا مجله

کلاس های پروازی

در طول پرواز با ایران ایر شما می توانید از خدمات کیترینگ هما از سرویس های غذایی لذت ببرید. کلاس پروازی هما و کلاس پروازی اکونومی با گروه های نرخی متفاوت کلاس های پروازی هستند که توسط ایرلاین ارایه می شوند. مسافرانی که هما کلاس را برای پرواز خود انتخاب می کنند در ایرلاین های دیگر در سطح بیزینس کلاس خدمات ویژه ای را دریافت می کنند. کلاس پروازی هما دارای گروه های نرخی C و J است. میزان بار مجازی که مسافران هما کلاس با گروه نرخی C می توانند با خود حمل کنند در پرواز داخلی 30 کیلوگرم و در پرواز خارجی 45 کیلوگرم است. نرخ پروازی J در پرواز داخلی 35 کیلوگرم و در پرواز خارجی تا 50 کیلوگرم مجاز به حمل بار هستند.

کابین اکونومی با نرخ کلاس O برای خانواده شهدا، جانبازان و معلولان سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است. در این کلاس پروازی، مسافران مجاز به حمل بار تا 20 کیلوگرم هستند. کلاس پروازی اکونومی با کلاس های نرخی Y، V، Q، M، N نیز به مسافران خدمات خود را ارایه می دهد.

میزان بار مجاز قابل حمل در پرواز های داخلی

کلاس نرخی پروازی میزان بار مجاز همراه
M 20 کیلوگرم
O 20 کیلوگرم
Q 20 کیلوگرم
V 25 کیلوگرم
C 30 کیلوگرم
J 35 کیلوگرم

میزان بار مجاز قابل حمل در پرواز های خارجی طبق نرخ کلاس پروازی

کلاس نرخی پروازی میزان بار مجاز همراه
L 30 کیلوگرم
N 30 کیلوگرم
M 30 کیلوگرم
Q 30 کیلوگرم
V 30 کیلوگرم
Y 35 کیلوگرم
I 40 کیلوگرم
C 45 کیلوگرم
J 50 کیلوگرم

هواپیماهای ایران ایر

زمان بندی ۶۲ %
پرواز های با تاخیر ۱۰ %
کنسل شده ۱۲ %
بار دستی -
میزان بار -

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل