ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;
ابوظبی

درباره ابوظبی

شهر ابوظبی در قسمت شمال شرقی خلیج فارس در شبه جزیره عربستان واقع شده است. ابوظبی جزیره ای است که در فاصله 250 متری شهر اصلی واقع شده و از طریق پل های مقطع Maqta و Mussafah Bridges میتوانید از دبی به آنجا بروید. افق وسیع این شهر شما را شگفت زده خواهد کرد. این شهر بیابانی آرام و ساکت بوده که با سر و صدا و جنب و جوش کلان شهر ها آمیخته شده است. ابوظبی خود را به تفریحگاهی هیجان انگیز تبدیل کرده و جمیعیت افرادی که در آن جا زندگی میکنند نزدیک به یک میلیون نفر است.

اگر بخواهیم دبی را با این جزیره کوچک مقایسه کنیم، ابوظبی به اندازه دبی عالی و هیجان انگیز نیست. پایتخت امارات متحده، راه طولانی برای رقابت با جاذبه های گردشگری و هیجانات دبی، همسایه شمال شرقی خود دارد. اما به صورت کلی در ابوظبی، بزرگترین شهر امارات متحده عربی، به دلیل اینکه در حال حاضر درآمد زیادی از پول فروش نفت به دست می آید، هیچ فعالیتی برای وارد شدن به بازار رقابت جذب توریست و گردشگری صورت نگرفته است. با این وجود، این موضوع به این معنا نیست که هیچ مکان و یا جاذبه گردشگری در این شهر وجود ندارد.

قبل ازینکه بخواهید از ابوظبی به عنوان شهری یکنواخت و پیرو سنت های قدیمی نام ببرید به این موضوع توجه کنید که این شهر به آرامی در حال رشد کردن است و این سرعت آهسته در پیشرفت، موجب حفظ فرهنگ و تاریخ این شهر شده است. شما میتوانید این موضوع را در بازدید از Heritage Village و به صورت چشمگیری با رفتن به مسجد شیخ زاید احساس کنید.

ابوظبی به بازارهای زیبا و مراکز خرید گران قیمت همچون مرکز خرید مارینا مال Marina Mall و جاذبه های لوکسی همانند بزرگترین شهربازی سرپوشیده جهان، دنیای فراری Ferrari World در جزیره یاس ابوظبی شهرت دارد. با این حال بزرگترین شهر امارات متحده عربی بهترین مکانی است که شما میتوانید با آداب و رسوم این مردم آشنا شوید.

شما میتوانید با سفر به این شهر، روزهای خود را به وقت گذراندن در مسجد ابوزید، یکی از دو مسجد این شهر که به غیر از مسلمانان نیز اجازه ورود می دهند، بگذرانید. می توانید در Falcon Hospital با شاهین ها شکار کنید و یا سنت های دیرینه این شهر را در خیابان های Heritage Village احساس کنید.

همچنین شما میتوانید مکان های فرهنگی زیادی را در شهر شرقی العین بیابید؛ همانند موزه های مختلفی چون Palace Museumو قلعه جاهلی. اگر ترجیح می دهید که زمان خود را بیرون از خانه و در فضای آزاد بگذرانید، میتوانید در ساحل کورنیش Corniche Beach ، رشته کوه جبل حفیت یا منطقه بیابانی و گسترده شنی ر بع عرب الخالی یا ربع الخالی به تفریح بپردازید.

آب و هوای ابوظبی

آب و هوای ابوظبی بیابانی است. در طول سال عملا هیچ بارانی نمیبارد. میانگین آب و هوایی سالانه در ابوظبی 26.8 °C و میانگین بارندگی در طول سال 75 میلی متر است.

بهترین زمان سفر

بهترین زمانی که شما میتوانید به ابوظبی سفر کنید بین ماه های آوریل و می یا از ماه سپتامبر تا اکتبر است. در فصل بهار و پاییز هوا بسیار مطلوب و دلپذیر بوده، ازدحام و شلوغی کنترل شده و نرخ هتل ها بسیار معقول و مناسب هستند. بهترین زمان برای سفر به ابوظبی که هوا خیلی گرم و مرطوب نباشد فصل زمستان است. شما میتوانید در فصل زمستان و بین ماه های دسامبر تا مارس به این شهر سفر کنید. این فصل زمانی است که ابوظبی گردشگران زیادی را به خود میبیند، سفرهای کاری زیادی به این شهر انجام میشود و جمعیت زیادی را در شهر و یا ساحل ها میبینید. ولی اگر میخواهید در فصلی با قیمت و هزینه های بسیار مناسب به این شهر سفر کنید، باید فصل تابستان را برای رفتن به ابوظبی انتخاب کنید. در این فصل، شهر از توریست ها خالی میشود؛ اما این را در نظر داشته باشید که گرما و رطوبت بسیار زیاد این شهر در فصل تابستان باعث می شود که شما نتوانید زمان خود را در بیرون از فضای باز سپری کنید.

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل