ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;

سفر به باتومی

سفر به باتومی سفر به دومین شهر بزرگ کشور پهناور گرجستان است. این شهر در کرانه دریای سیاه قرار گرفته و یکی از مهم‌ترین بندرها در این دریا به حساب می‌آید. باتومی قدمت زیاد و تاریخ پرفرازونشیبی دارد. این شهر مدت‌ها در اختیار عثمانی‌ها بوده و در قرن 18 از چنگ این دولت خارج شده است. جذابیت باتومی بیشتر به دلیل سواحل زیبا و خاص آن است؛ اما دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر نیز نقش بسیار مهمی در جذب گردشگر ایفا می‌کنند. باتومی شهری مدرن و پیشرفته است و زیرساخت‌های گردشگری مناسبی در آن ایجاد شده است. هرچند هنوز سیستم حمل و نقل در باتومی در حد شهری با این میزان گردشگر نیست؛ اما با توجه به جمعیت بسیار کم این شهر، قابل توجیه است. با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانید در سفر به باتومی به جاذبه‌های مختلف این شهر سر زده و از سفر به این شهر لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به باتومی

باتومی شهری نیمه گرمسیری است که آب و هوایی نسبتا گرم و مرطوب دارد. آب و هوای باتومی کاملا تحت تاثیر دریای سیاه است و ساکنین این شهر در اکثر ماه‌های سال، هوای بارانی را تجربه می‌کنند. بهترین زمان سفر به باتومی از نظر آب و هوا، فصل زمستان است. در این فصل از گرمای اذیت کننده و رطوبت زیاد هوا کاسته می‌شود و خبری هم از باران‌های شدید نیست. البته در این فصل با توجه به مواج بودن دریا، امکان استفاده از تفریحات آبی نیست و در بسیاری از روزها شنا در آب دریای سیاه ممنوع می‌شود. هرچند تابستان باتومی هوای بسیار گرم و اذیت دارد اما بهترین زمان سفر به باتومی به‌حساب می‌آید! این نظر بسیاری از گردشگرانی است که به این شهر سفر کرده‌اند. در فصل تابستان هرچند هوا گرم است اما به‌جز برخی روزها، آن‌قدر اذیت کننده نیست. در نتیجه بیشترین گردشگر در فصل تابستان به باتومی سفر می‌کنند تا از تمامی جاذبه‌های گردشگری در باتومی به‌ویژه ساحل، استفاده کنند. از نظر کاهش هزینه نیز بهترین زمان سفر به باتومی فصل بهار است. در این فصل اصولا بر شدت بارش‌ها افزوده می‌شود و گردشگران کمتری به این شهر سفر می‌کنند؛ در نتیجه تخفیف هتل‌ها و پروازها در این زمان افزایش پیدا می‌کند.

خرید بلیط هواپیما باتومی بهترین قیمت بلیط باتومی بلیط هواپیما تهران باتومی

خرید بلیط هواپیما باتومی

برای خرید بلیط هواپیما باتومی در آیتورز، تنها کافی است با ورود اطلاعات، نتایج را مشاهده کنید. اگر در جستجوی بلیط ارزان باتومی هستید و یا می‌خواهید با ایرلاین خاصی سفر کنید، امکان تنظیم فیلترها فراهم شده است و شما می‌توانید، بهترین قیمت بلیط باتومی را خریداری کنید.

جستجوی بلیط هواپیما

جستجوی بلیط باتومی در آیتورز، به شما این امکان را می‌دهد تا با ورود مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت، تعداد مسافر و در صورت نیاز کلاس پروازی و ایرلاین، بلیط پرواز باتومی را با بهترین قیمت خریداری کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط باتومی، به شما این امکان را می‌دهد تا لیست بلیط‌ها را به ترتیب ارزان‌ترین قیمت مشاهده کنید و در نهایت، قیمت بلیط ایرلاین‌های مختلف را برای سفر به باتومی مقایسه کنید. اگر در جستجوی بلیط پرواز باتومی هستید و نام ایرلاین، زمان سفر (صبح، بعد از ظهر، عصر و یا شب)، کلاس پروازی و مستقیم بودن پرواز باتومی برای شما اهمیت دارد، به‌راحتی می‌توانید گزینه دلخواه خود را از فیلترهای سمت راست انتخاب کنید تا روی نتایج نشان داده شده اعمال شود.

ویژگی‌های خرید بلیط باتومی از آیتورز

خرید بلیط باتومی از معتبر‌ترین ایرلاین‌ها

آیتورز، امکان خرید بلیط باتومی از تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی را فراهم کرده است، به این ترتیب مسافران می‌توانند بلیط پرواز باتومی را با بهترین قیمت خریداری کنند. 

بلیط ارزان قیمت باتومی

همان طور که می‌دانید قیمت بلیط هواپیما، به‌طور لحظه‌ای تغییر می‌کند، اما شما در هر لحظه با جستجو در آیتورز، می‌توانید ارزان‌ترین قیمت بلیط باتومی را مشاهده و بلیط پرواز ارزان باتومی را خریداری کنید.

فرودگاه‌های باتومی

باتومی یک فرودگاه بین‌المللی ویژه پروازهای داخلی و خارجی عمومی دارد. البته فرودگاه‌های نظامی دیگری نیز در این شهر قرارگرفته‌اند. فرودگاه بین‌المللی باتومی یکی از 3 فرودگاه بزرگ در کشور گرجستان است که در سال‌های اخیر برنامه‌های توسعه و گسترش آن سرعت بیشتری گرفته است. در سال 2007 میلادی ترمینال جدید این فرودگاه به بهره‌برداری رسیده که نقش مهمی در افزایش سفر به این شهر داشته است. این فرودگاه تنها 2 کیلومتر با باتومی فاصله دارد. با توجه به نبود زیرساخت‌های حمل و نقل قوی در باتومی، فاصله کوتاه فرودگاه بین‌المللی باتومی تا شهر یک مزیت به حساب می‌آید. مسافران با استفاده از اتوبوس و تاکسی می‌توانند به مرکز شهر باتومی دسترسی پیدا کنند. در ساخت باند و سالن این فرودگاه از مدرن‌ترین تجهیزات استفاده شده و به همین علت مورد تایید مراکز بین‌المللی فرودگاهی و هوانوردی قرار دارد. فرودگاه باتومی مقصد بسیاری از شرکت‌های بزرگ هواپیمایی دنیا است.

  • فرودگاه بین المللی باتومی

حمل و نقل در باتومی

باتومی شهری کوچک با جمعیت نسبتا کم است. جمعیت این شهر نزدیک به 200 هزار نفر است و در طول سال بیش از تعداد ساکنین باتومی، گردشگر به این شهر رفت و آمد می‌کند. با توجه به کم بودن تعداد ساکنین باتومی، هنوز زیرساخت‌های مناسبی برای حمل و نقل در این شهر تهیه نشده است. اتوبوس مهم‌ترین وسیله حمل و نقل در باتومی و به‌صرفه‌ترین راه برای دسترسی به جاذبه‌های گردشگری این شهر است. اتوبوس‌ها تقریبا بیشتر نقاط مهم شهر را تحت پوشش قرار داده‌اند؛ اما اگر از اتوبوس استفاده می‌کنید، ممکن است در برخی از خیابان‌ها با ترافیک و معطلی مواجه شوید. به‌طورکلی اتوبوس وسیله حمل و نقل سریعی در باتومی به حساب نمی‌آید. علاوه بر اتوبوس، استفاده از دوچرخه نیز راهکاری برای رفت و آمد در شهر است! دوچرخه‌های مخصوصی به شما کرایه داده می‌شود که با استفاده از آن‌ها و در مسیرهای امن و مشخصی که در خیابان‌های مختلف باتومی تعبیه شده است، دوچرخه‌سواری کنید. استفاده از دوچرخه هم جذاب است و هم به‌صرفه؛ پس حتما برای یک‌بار هم که شده، آن را امتحان کنید. تاکسی نیز گزینه دیگر برای رفت و آمد شهری است؛ این وسیله حمل و نقل در باتومی از طرفی همیشه در دسترس و مناسب و از طرفی گران است.

دیدنی‌های باتومی

جاذبه‌های مختلفی در باتومی و اطراف این شهر جای گرفته‌اند که بیشتر آن‌ها جاذبه‌های طبیعی هستند. جاذبه‌های گردشگری باتومی از سواحل و تفریحات آبی در این شهر گرفته تا بلوار باتومی و حتی تا قلعه گونیو، همگی از طرفداران زیادی برخوردار هستند. ساحل‌های متنوع با امکانات گسترده در باتومی باعث شده تا زمان زیادی از وقت مسافران این شهر به گشت و گذار در سواحل سپری شود. جاذبه‌های متنوعی مثل مجسمه علی و نینو نیز در نزدیکی ساحل قرار دارد. علاوه بر این، بلوار باتومی که چند کیلومتر در طول ساحل امتداد یافته است، جذاب و پر است از دیدنی‌های باتومی که در این خیابان جای گرفته‌اند. دیگر جاذبه‌های گردشگری باتومی شامل کلیساها، پارک‌ها و دیگر جاذبه‌هایی است که برای علاقه‌مندان مهیا شده است.

  • برج آلفابتیک
  • مجسمه علی و نینو
  • بلوار باتومی
  • تله‌کابین آرگو
  • شهر قدیمی باتومی
  • میدان اروپا

غذا و رستوران در باتومی

انواع غذاهای گرجی را می‌توانید در رستوران‌های باتومی بیابید. غذاهای خوشمزه‌ای که در کمتر نقطه‌ای از دنیا به این شکل و سیاق وجود دارد. خاچاپوری معروف‌ترین غذا در باتومی است که در اکثر رستوران‌های این شهر پیدا می‌شود. این غذا از جمله غذاهایی است که نه‌تنها در رستوران‌های باتومی، بلکه در غذاخوری‌های خیابانی نیز سرو می‌شود. اگر می‌خواهید هزینه‌های خورد و خوراک در باتومی را کاهش دهید، به سراغ غذاخوری‌های خیابانی و رستوران‌های کوچکی بروید که به‌صورت سنتی اداره می‌شوند. رستوران‌های باتومی که به‌صورت مدرن اداره می‌شوند نیز جذابیت‌های خاص خود را دارند و عموما هزینه زیادی نیز برای غذاهای خود در نظر می‌گیرند.

خرید در باتومی

خیابان‌های مملو از فروشگاه‌های متعدد و مراکز خرید در باتومی، بهترین مکان برای خرید از این شهر هستند. بازار قدیمی باتومی نیز حال و هوای خوبی دارد و می‌توانید فرهنگ مردم باتومی را از نزدیک لمس کنید. پاساژ‌ها و مراکز خرید در باتومی نیز جذابیت خاص خود را دارند. در این مراکز خرید مثل باتومی پلازا و باتومی مال، علاوه بر فروشگاه‌های متعدد و مختلف، رستوران، کافه، امکانات تفریحی برای کودکان و بسیاری از امکانات دیگر وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. هرچند اکثر قیمت‌ها در این فروشگاه‌ها مقطوع است؛ اما بسیاری از فروشگاه‌ها نیز به‌صورت کلی بر روی اجناس خود تخفیف زده‌اند.

دانستنی‌های باتومی

5 جاذبه‌ دیدنی دوحه پایتخت مدرن قطر

5 جاذبه‌ دیدنی دوحه پایتخت مدرن قطر

جاذبه‌های تفریحی قطر؛ میزبان جام جهانی 2022

جاذبه‌های تفریحی قطر؛ میزبان جام جهانی 2022

هواپیمایی قطر؛ بهترین ایرلاین خاورمیانه و جهان

هواپیمایی قطر؛ بهترین ایرلاین خاورمیانه و جهان

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل