ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;
استکهلم

درباره تفلیس

نام تفلیس از یک کلمه گرجستانی tbili به معنای گرم گرفته شده است. تفلیس بزرگترین شهر گرجستان و همچنین پایتخت این کشور است. تفلیس دارای صنعتی بزرگ، شهری اجتماعی و مرکز فرهنگ است. تفلیس به صورت استراتژیک، بین اروپا و آسیا قرار گرفته است. همینطور جاده تاریخی ابریشم از تفلیس عبور میکند. معماری این شهر بازگو کنندهی تاریخچه هنری آن است. جمعیت شناسی شهر متنوع است و از لحاظ تاریخی، آن را به اقوام مختلف از فرهنگ ها، ادیان و قومیت های مختلف تبدیل کرده است. علی رغم مسیحی بودن، تفلیس یکی از معدود مکان هایی در دنیاست که کنیسه (پرستشگاه یهودی) و مسجد در آن در کنار هم قرار گرفته اند.

مجسمه کارتلیس ددا به معنای مادر کاتلی در پایتخت گرجستان بر فراز بلندیهای اطراف شهر تفلیس دیده میشود. مجسمه مادر گر جستان که این روزها دیگر نمادی برای شهر تفلیس محسوب میشود، روی تپه های سولولاکی بنا شده و به همین دلیل این مجسمه از تمام نقاط پایتخت قابل دیدن است. خیابانهای باریک و جذاب قدیمی شهر چاردین نماینده میراث غنی هر دو شهر هستند و شب زنده داری در این شهر بسیار چشم گیر است.

گرمابه های سنتی در کنار کلیسای متخی در فواصل صد متری قرار گرفته اند. خیابان های سنگ فرش و نوآوریهای هنری قرن 19 در قسمت غربی ساحل رودخانه کر به چشم میخورد. صخرههای کلیسای متخی که در کنار رود کر قرار گرفته و قلعه نظامی ناریکالا گویای صحنه هایی رمانتیک از قرون وسطی هستند. با رفتن به محلههایی همچون ورا، وایک و سابوراتالو میتوانید از فر وشگاههای مدرن در دنیا، رستورانهای خوب و کافههای زیبا لذت ببرید. بیشتر خانهها دارای تراس هستند و شهر در کوهپایه قرار دارد؛ به طوری که تمام شهر با کوه ها احاطه شده است. پل صلح (Peace Bridge) که از میان رودخانه کر عبور می کند و به پارک Rike Park متصل می شود، یکی از مدرن ترین و برجسته ترین سازه های شهر تفلیس است و به عنوان تالار کنسرت و مرکز نمایشگاه راک پارک شناخته می شود.

آب و هوای تفلیس

آب و هوای معتدل گرجستان وابسته به رشته کوه بزرگ قفقاز است که از نفوذ توده های هوایی سرد روسیه و نفوذ توده های گرم و خشک جنوب، به این سرزمین جلوگیری میکند. متوسط درجه حرارت در این شهر 13 درجه است و به خاطر نسیمی که از کوه های اطراف می وزد، هوای گرجستان همیشه مطبوع و پاکیزه است. در تمام طول سال تفلیس میتواند مقصدی مناسب برای سفر گردشگران از سرتاسر دنیا باشد.

بهترین زمان سفر

با سفر در زمستان به تفلیس آب و هوایی سرد را تجربه خواهید کرد. تابستان های این شهر نیز گرم و مرطوب است. تابستان های این شهر شاهد گردشگران زیادی از سرتاسر دنیاست. با سفر در فصل پاییز به این شهر بارندگیهای متعدد و تصویری از درختان چند رنگ را تجربه خواهید کرد. اگر می خواهید که در سفر خود اسکی را نیز تجربه کنید زمستان رابرای سفر به این شهر انتخاب کنید زیرا در این فصل تفلیس شاهد بارش برف و سرماست. اما میتوان گفت که بهترین زمان برای سفر که هوایی معتدل را تجربه میکنید، فصل بهار است.

همچنین زمان برگزاری فستیوال ها در گرجستان، میتواند تجربه متفاوتی از سفر به این شهر را برای شما به همراه داشته باشد. ملودیهای موسیقی، غذاهای خوشمزه و مردم این کشور که به جشن علاقه زیادی دارند، شما را تهییج میکنند تا به این شهر سفر کنید.

جاذبه های گردشگری تفلیس کجاست ؟

موزه ملی گرجستان، موزه اسباب بازی Doll museum in Tbilisi، موزه پول، موزه ملی آلات موسیقی

باغ ملی گیاه شناسی گرجستان که در غرب شهر تفلیس قرار دارد، شهر بازی Mtatsminda park و new park

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل