ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;

سفر به شانگهای

شانگهای، بزرگ‌ترین شهر جمهوری خلق چین و مهم‌ترین شهر از نظر اقتصادی در این کشور است. هرچند جاذبه‌های گردشگری فراوان از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی گرفته تا جاذبه‌های سنتی به‌عنوان عاملی مهم در جذب گردشگر شناخته می‌شوند؛ اما جذابیت‌های مالی و تجاری و برپایی نمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی نیز از دیگر دلایل جذب گردشگر به این شهر بندری است. نگاهی به تاریخ شانگهای نشان می‌دهد که تا چند قرن پیش، شانگهای دهکده‌ای کوچک در چین بوده که اکثر مردم به ماهیگیری مشغول بوده‌اند. با تسخیر این روستا توسط انگلستان و رونق بنادر آن، شانگهای به‌مرور در دنیا شهرت پیدا می‌کند تا نهایتا در قرن 20 از استعمار خارج شده و به کنترل چین بازمی‌گردد. در طول 100 سال گذشته، شانگهای رشد و پیشرفت چشمگیری داشته است و سفر به شانگهای نیز به همین نسبت گسترش پیدا کرده است. امروزه دانشجویان فراوانی از سراسر دنیا راهی شانگهای می‌شوند تا در دانشگاه‌های معتبر این شهر به تحصیل بپردازند. همچنین تجار و صاحبان مشاغل نیز برای عقد قرارداد یا حضور در نمایشگاه‌های معتبر، نیاز به سفر به شانگهای خواهند داشت. سفرهای توریستی را که در کنار این حجم از سفر بگذاریم، نیاز به زیرساخت‌های گردشگری در شانگهای بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. فرودگاه مدرن، هتل‌های مختلف و توجه به ارتقاء سیستم حمل و نقل عمومی از برنامه‌های دولت مرکزی چین برای گسترش جذب گردشگر به‌منظور سفر به شانگهای است.

بهترین زمان سفر به شانگهای

آب و هوا در شانگهای کاملا متغیر است. زمستان‌های سرد با برف و یخبندان زیاد در مقابل تابستان‌های گرم و سوزان نشان می‌دهد که بهترین زمان سفر به شانگهای، زمانی غیر از این دو فصل است. البته در فصل تابستان و زمستان نیز می‌توانید سفر به شانگهای را در برنامه خود قرار دهید؛ اما به شرطی که اطلاعات دقیق در مورد آب و هوا داشته باشید. درصورتی‌که آب و هوای شانگهای در حالت شدت سرما یا گرما قرار نداشته باشد، بهترین زمان سفر به شانگهای از نظر صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر، همین دو فصل خواهد بود. در بهار آب و هوای شانگهای مطبوع است. علاوه بر این، فستیوال‌ها و جشنواره‌های متعددی در بهار برپا می‌شود. به همین علت بسیاری از توریست‌ها بهار را برای سفر به چین و شانگهای انتخاب می‌کنند. اگر مشکلی با هزینه‌های بالای هتل‌ها در بهار نداشته باشید، بهترین زمان سفر به شانگهای فصل بهار خواهد بود. البته در پاییز نیز آب و هوا نسبتا خوب است و گزینه مناسبی برای سفر به‌حساب می‌آید.

خرید بلیط هواپیما شانگهای بهترین قیمت بلیط شانگهای بلیط هواپیما تهران شانگهای

خرید بلیط هواپیما شانگهای

برای خرید بلیط هواپیما شانگهای در آیتورز، تنها کافی است با ورود اطلاعات، نتایج را مشاهده کنید. اگر در جستجوی بلیط ارزان شانگهای هستید و یا می‌خواهید با ایرلاین خاصی سفر کنید، امکان تنظیم فیلترها فراهم شده است و شما می‌توانید، بهترین قیمت بلیط شانگهای را خریداری کنید.

جستجوی بلیط هواپیما

جستجوی بلیط شانگهای در آیتورز، به شما این امکان را می‌دهد تا با ورود مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت، تعداد مسافر و در صورت نیاز کلاس پروازی و ایرلاین، بلیط پرواز شانگهای را با بهترین قیمت خریداری کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط شانگهای، به شما این امکان را می‌دهد تا لیست بلیط‌ها را به ترتیب ارزان‌ترین قیمت مشاهده کنید و در نهایت، قیمت بلیط ایرلاین‌های مختلف را برای سفر به شانگهای مقایسه کنید. اگر در جستجوی بلیط پرواز شانگهای هستید و نام ایرلاین، زمان سفر (صبح، بعد از ظهر، عصر و یا شب)، کلاس پروازی و مستقیم بودن پرواز شانگهای برای شما اهمیت دارد، به‌راحتی می‌توانید گزینه دلخواه خود را از فیلترهای سمت راست انتخاب کنید تا روی نتایج نشان داده شده اعمال شود.

ویژگی‌های خرید بلیط شانگهای از آیتورز

خرید بلیط شانگهای از معتبر‌ترین ایرلاین‌ها

آیتورز، امکان خرید بلیط شانگهای از تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی را فراهم کرده است، به این ترتیب مسافران می‌توانند بلیط پرواز شانگهای را با بهترین قیمت خریداری کنند. 

بلیط ارزان قیمت شانگهای

همان طور که می‌دانید قیمت بلیط هواپیما، به‌طور لحظه‌ای تغییر می‌کند، اما شما در هر لحظه با جستجو در آیتورز، می‌توانید ارزان‌ترین قیمت بلیط شانگهای را مشاهده و بلیط پرواز ارزان شانگهای را خریداری کنید.

فرودگاه‌های شانگهای

در شانگهای 4 فرودگاه وجود دارد. از این چهار فرودگاه، یکی به‌صورت کامل تعطیل شده و دیگر از آن استفاده نمی‌شود که فرودگاه جیانگوان نام دارد. فرودگاه لنقوا شانگهای، فرودگاه دومی است که کاربری بسیار کمی داشته و بیشتر برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طول باند کوتاه آن باعث محدودیت فرود هواپیماها در آن شده است. فرودگاه بین‌المللی شانگهای هونگچیائو، فرودگاهی عمومی است که بیشتر به پروازهای داخلی چین اختصاص یافته است. این فرودگاه با بیشتر شرکت‌های هواپیمایی داخلی در چین همکاری دارد. ترمینال مجهز و باند فرودگاهی استاندارد باعث شده تا حجم زیادی از پروازهای داخلی و برخی پروازهای خارجی کوتاه برد در این فرودگاه به زمین بنشیند. در حال حاضر در فرودگاه هونگچیائو توانایی انجام 300 پرواز روزانه بدون بروز هیچ مشکلی وجود دارد. ظرفیت جابه‌جایی مسافر در این فرودگاه 8 میلیون مسافر تخمین زده شده است. این فرودگاه در غرب شانگهای قرار گرفته و تنها 13 کیلومتر با آن فاصله دارد. فرودگاه چهارم که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی در شانگهای است، پودنگ نام دارد. فرودگاه بین‌المللی شانگهای پودنگ روزانه میزبان هواپیماهایی از سراسر دنیا و از تمامی قاره‌های جهان است. این فرودگاه یکی از باکیفیت‌ترین فرودگاه‌ها در کشور چین به‌حساب می‌آید و امکانات متعددی برای رفاه حال مسافران در دو ترمینال این فرودگاه تعبیه شده است. علاوه بر این، سیستم‌های مدرن و پیشرفته مربوط به هوانوردی، احتمال بروز مشکل در انجام بیش از 400 پرواز در روز را به حداقل رسانده است. امنیت پرواز در فرودگاه پودنگ شانگهای بسیار زیاد است. برای دسترسی به مرکز شهر می‌توانید فاصله 30 کیلومتری فرودگاه بین‌المللی پودنگ تا شانگهای را با استفاده از انواع وسایل حمل و نقل طی کنید.

  • فرودگاه لنقوا شانگهای
  • فرودگاه بین‌المللی هونگچیائو
  • فرودگاه بین‌المللی پودنگ

حمل و نقل در شانگهای

یکی از مشکلات بزرگ در شانگهای ترافیک است. در سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی برای رفع مشکل ترافیک در شانگهای صورت گرفته و موفقیت‌هایی نیز به دست آمده است. حمل و نقل در شانگهای اگرچه بسیار پر جنب و جوش است و امکانات فراوانی دارد؛ اما جمعیت بالای این شهر و حضور گردشگران فراوان، مشکلات زیادی را برای شهر ایجاد کرده است. اتوبوس ارزان‌ترین وسیله حمل و نقل در شانگهای است. برای استفاده از اتوبوس در بیشتر مسیرها باید 2 یوان پرداخت کنید. گستردگی خطوط اتوبوس کمک می‌کند تا شما در اکثر مسیرها از این وسیله حمل و نقل در شانگهای استفاده کنید. البته باید دقت کنید که در ساعاتی روز به‌ویژه بعد از تعطیلی ادارات، برخی از مسیرهای اصلی، صف‌های شلوغی برای سوارشدن به اتوبوس دارند. مترو گزینه بعدی است که برای حمل و نقل در شانگهای در نظر گرفته شده است. مترو در سال‌های اخیر تعداد زیادی خط جدید به خود دیده است. در حال حاضر 14 خط مترو در شانگهای قرار گرفته است که هر کدام از آن‌ها می‌توانند به شما برای رسیدن به مقصد کمک کنند. نگران نباشید! در مترو شانگهای علاوه بر زبان چینی، زبان انگلیسی نیز بر روی تابلوها هک شده تا مشکلی از نظر خواندن مسیرها نداشته باشید. تاکسی نیز به‌عنوان گزینه‌ای کاربردی در شانگهای شناخته می‌شود. البته ترافیک در بسیاری از مسیرها، شما را از سوارشدن به تاکسی پشیمان می‌کند. علاوه بر این هزینه تاکسی نسبتا زیاد است. درصورتی‌که گواهینامه بین‌المللی داشته باشید، می‌توانید از شرکت‌های معتبر، خودرو کرایه کنید. برای دسترسی از فرودگاه‌های مختلف شانگهای به مرکز شهر نیز وسایل حمل و نقل مختلفی در نظر گرفته شده است. از فرودگاه هونگچیائو به مرکز شهر یک قطار تعبیه شده است که بهترین گزینه برای انتقال به شانگهای است. علاوه بر این تاکسی و اتوبوس نیز در این فرودگاه وجود دارد. برای دسترسی از فرودگاه پودنگ به مرکز شانگهای نیز اتوبوس شاتل، مترو، قطار مگلو و تاکسی تعبیه شده است و هیچ نگرانی از بابت طی کردن فاصله 30 کیلومتری تا شانگهای نخواهید داشت.

دیدنی‌های شانگهای

شانگهای مجموعه‌ای از جاذبه‌های گردشگری متنوع است. جاذبه‌هایی از جنس تاریخ، فرهنگ و مذهب مردم شانگهای گرفته تا دیدنی‌هایی از نوع تکنولوژی! طبیعت نیز از جمله جاذبه‌های گردشگری شانگهای است که توجه توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. بهتر است در سفر به شانگهای برای بهره‌مندی بهتر از دیدنی‌های شانگهای، با برنامه عمل کنید. بهترین جاذبه‌های گردشگری شانگهای را بر اساس سلیقه و علایق خود انتخاب کرده و سر زدن به آن‌ها را در اولویت قرار دهید. در غیر این صورت ممکن است بسیاری از دیدنی‌های شانگهای که از نظر شما جذاب هستند را از دست بدهید.

  • پودانگ
  • برج تلویزیون مروارید شرقی
  • معبد جید بودا
  • محله شین تیان دی
  • خیابان نانجینگ
  • معبد لونگ هوا و پاگودا

غذا و رستوران در شانگهای

غذا در شانگهای قیمت متوسطی دارد. درواقع این موضوع کاملا به شما وابسته است که به کدام‌یک از رستوران‌های شانگهای مراجعه کنید. هر کدام از رستوران‌های شانگهای بسته به نوع غذا و حتی محله‌ای که در آن قرار گرفته‌اند، قیمت‌های مختلفی را برای منو خود در نظر گرفته‌اند. به همین علت بهتر است قبل از مراجعه به هر رستوران، از حدود قیمتی غذاهای آن اطلاع داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید غذای چینی در کل دنیا شهرت دارد. غذا در شانگهای به‌عنوان نماینده‌ای باکیفیت و متنوع از غذای چینی سرو می‌شود. در نتیجه مطمئن باشید هر سلیقه‌ای که داشته باشید، می‌توانید خود را با غذاهای مختلف سیر کنید. اگر دوست ندارید بعد از سفارش غذا در شانگهای با خرچنگ یا مار پخته‌شده مواجه شوید، بهتر است اسم غذاها را در اینترنت جستجو کنید و یا از گارسون سوال بپرسید. غذاهای خیابانی در شانگهای نیز طرفداران زیادی دارد. اگر می‌خواهید از نزدیک با فرهنگ مردم شانگهای آشنا شوید، می‌توانید حداقل یک وعده‌غذا در شانگهای را به غذاهای خیابانی اختصاص دهید. علاوه بر این، پیشنهاد می‌کنیم حتما برای صرف غذا به رستوران‌های شانگهای با دکوراسیون سنتی نیز مراجعه کنید تا حس بودن در چین را با تمام وجود احساس کنید.

خرید در شانگهای

شانگهای به‌نوعی یک مرکز خرید بزرگ است. در سفر به چین و به‌ویژه شانگهای، بهتر است تا می‌توانید با چمدان خالی سفر کنید؛ چراکه ممکن است در راه برگشت مجبور به پرداخت اضافه‌بار باشید. خرید در شانگهای جنبه‌های مختلفی دارد. بازارهای سنتی خود به‌نوعی از دیدنی‌های شانگهای محسوب می‌شوند که می‌توانید هم خرید خود را از آن‌ها انجام دهید و هم مردم محلی را از نزدیک ببینید و با برخی از آن‌ها که به زبان انگلیسی آشنا هستند صحبت کنید. برای خرید در شانگهای به‌ویژه خرید سوغاتی از صنایع‌دستی و عتیقه‌جات، بهتر است به بازارهای سنتی مراجعه کنید. چین یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع کالا در جهان و شانگهای مرکز اقتصادی این کشور است. در نتیجه سر زدن به مراکز خرید در شانگهای، شما را در برابر انواع اجناس ساخت چین قرار می‌دهد که قیمت‌های مختلفی دارند. بهتر است برای خرید در شانگهای به‌ویژه از پاساژها و مراکز خرید، مترجم به همراه خود داشته باشید تا اطلاعات دقیق‌تری از محصولات ارائه‌شده بدست آورید. هرچند در مراکز خرید قیمت‌ها مقطوع است؛ اما در ماه‌های مختلفی از سال تخفیف‌های باورنکردنی بر روی اجناس ارائه می‌شود که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

دانستنی‌های سفر

هزینه سفر به شهر پاتایا تایلند

هزینه سفر به شهر پاتایا تایلندا

هتل‌های برتر پاتایا بهشت گردشگری تایلند

هتل‌های برتر پاتایا بهشت گردشگری تایلند

جاذبه‌های گردشگری پاتایا

جاذبه‌های گردشگری پاتایا

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل