ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;
هاوانا

درباره هاوانا

زندگی در کوبا جریان دارد و هاوانا پایتخت این کشور نماد جریان زندگی در این کشور است. باران ببارد یا خورشید بتابد، سختی باشد یا رفاه، هیچ تفاوتی نمی‌کن، شهر هاوانا همیشه سرزنده و شاداب است. آب و هوای خوب این شهر، ساختمان‌های رنگی هاوانای قدیم که متعلق به قرن‌هاست، ماشین‌های پر از انگور آمریکایی که از میان خیابان‌ها عبور می‌کنند، همگی نشانه‌هایی از شادابی هاوانا هستند. شما می‌توانید به مکان‌های جالبی در هاوانا برای خوردن قهوه و رقص بروید.

پالادرس مدرن شده و رستوران‌های خصوصی در سرتاسر این شهر دیده می‌شوند و سفر کشتی‌های کروز به هاوانا باعث توسعه و پیشرفت شهرهای بی‌اهمیت نیز شده است. روابط دیپلماتیک در این کشور در حال گسترش و بهبود است. با وجود تمامی مشکلات این شهر هر روز در حال پیشرفت و توسعه است. بهترین راه برای اینکه سبک زندگی مردم هاوانا را تجربه کنید این است که کارهایی را که مردم کوبا انجام می‌دهند را ببینید و تکرار کنید.

می‌توانید صبح خود را با نوشیدن یک یا دو قهوه کوبایی آغاز کنید و در خیابان‌های این شهر که مرکز خرید و رستوران‌های متنوعی دارند در خارج از منزل و در هوای آزاد به خوردن غذا بپردازید. به ساحل El Malecón بروید و شنا کنید و از آفتاب ساحلی لذت برده و حمام آفتاب بگیرید. موهیتو بنوشید و به قدم زدن و لذت بردن در ساحل Playas de Este هاوانا مشغول شوید. و اگر قصد دارید با تاریخ و هنر این شهر آشنا شوید می‌توانید از Museum of Fine Arts دیدن کنید. بد نیست که موقع خروج ازین شهر از کافه و رستوران Hemingway's نیز دیدن کنید. اگر که می‌خواهید سفری هیجان انگیز داشته باشید می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید. علاقه مندان هنری می‌توانند با رفتن به موزه Museum of Fine Arts از مجموعه هنر وسیع کوبا لذت ببرند. علاقه مندان به تاریخ نیز می‌توانند به موزه انقلاب Museo de la Revolución رفته و از آثار تاریخی این شهر دیدن کنند.

موزه Finca Vigía نیز از دیگر مکان‌های دیدنی هاواناست. ولی اگر قصد این را دارید که با تاریخ استثنایی این شهر آشنا شوید در خیابان‌های رنگی Old Havana قدم بزنید و به ساحل El Malecón رفته و از خوردن نوشیدنی‌ها لذت ببرید.

آب و هوای هاوانا

آب و هوای هاوانا گرمسیری است. در مقایسه با فصل زمستان باران بیشتری در فصل تابستان می‌بارد. میانگین دمای سالانه در هاوانا 24.9 درجه سانتی گراد و میانگین بارش در هاوانا 1244 میلی متر در سال است.

بهترین زمان سفر

بهترین زمان برای سفر به کوبا بین ماه‌های ژانویه تا فوریه است. محل این جزیره در کارائیب باعث گرم شدن درجه حرارت در طول سال می شود. به دلیل محل قرار گیری این شهر تنها دو فصل در هاوانا وجود دارد؛ مرطوب و خشک. فصل خشک در هاوانا در واقع همان زمستان است. در این فصل بین ماه‌های نوامبر تا آوریل آب و هوا خشک است. در فصل مرطوب که بین ماه‌های می تا اکتبر است آب و هوا طوفانی می‌شود و احتمال بارش باران افزایش می‌یابد. در کوبا طوفان و گردباد اتفاق معمولی نیست و اگر به طور اتفاقی طوفان و یا گردبادی رخ دهد در ماه‌های آگوست یا سپتامبر خواهد بود.

انواع فستیوال‌ها در طول سال در هاوانا صورت می‌گیرد. در ماه آگوست که زمان رخ دادن کارناوال‌ها است، مردم هاوانا مشغول جشن و پایکوبی هستند و شهر جلوه خاصی پیدا می‌کند. اگر دوست دارید که شهر را در وضعیت سیاسی خود ببینید در ماه می و در روز بین المللی کارگران در میدان انقلاب هاوانا باشید. هر ساله در این مکان و در این روز سخنرانی توسط رییس جمهور هاوانا انجام می‌شود.

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل