ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;
پراگ

درباره پراگ

پراگ در شمال غربی کشور چک و در کنار رودخانه ولتاوا (Vltava) قرار دارد. پراگ پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری چک می باشد. پراگ، شهری جادویی با پل ها، کلیساها، برج های طلایی و کلیساهایی مخروطی و مارپیچ است. همچنین چهاردهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا می باشد. در قرون وسطی پراگ شهرت یکی از زیباترین شهرهای جهان را به ارمغان آورد. همچنین این شهر پایتخت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مرکز اروپا به شمار می رود. رودخانه اصلی این شهر ولتاوا است که در این رودخانه جزایر شگفت انگیزی وجود دارد. مثل جزیره charming Kampa ، جزیره Slav و جزیره Children

شهر پراگ از نظر زیبایی با پاریس برابر است. تاریخچه این شهر به هزاران سال برمی گردد. گالری ملی پراگ (Prague's art galleries) شاید به اندازه موزه لووردرپاریس جذاب نباشد اما هنر بوهمین (Bohemian art) در آنجا بسیار شگفت انگیز است. تصاویر درخشان Gothic altarpieces واقع در صومعه در پراگ (Convent of St Agnes)، الفونس موچا نوازنده ی دوست داشتنی، و مجموعه با شکوه سورئالیست های قرن بیست و یکم، کوبیست ها و سازندگان در گالری هنری Veletržní Palác در پراگ از مجموعه هنر در سرتاسر این شهر محسوب می شوند.

مجسمه های خلاقانه و شگفت انگیز David Černý در مکان های عمومی و جای جای شهر پراگ به چشم می خورد. از دیگر جاذبه های بصری شهر می توان به معماری شهر که ترکیبی از سبک های هنری گوتیک، باروک، آرت نوو و کوبیسم است اشاره کرد.

با وجود این همه زیبایی در این شهر که قلب اروپاست، سفر به پراگ راحت است. غذای خوشمزه و ارزان، تنوع هتل با قیمت های متوسط و حتی کم و رزرو بلیط هواپیما با قیمت هایی مناسب سفر به این شهر را آسان کرده است.

آب و هوای پراگ

آب و هوای جمهوری چک قاره ای و تا حدودی مرطوب نیز است. پراگ شهری 4 فصل است اما با این وجود پیش بینی آب و هوا بسیار دشوار است. زمستان های پراگ سرد و با بارش باران و برف همراه است.

در تابستان نیز آب و هوا در پراگ بسیار گرم و متغیر و در بسیاری از روزها باران می بارد. بارش رگبار و وزش بادهای شدید نیز از ویژگی های فصل تابستان در این شهر است.

بهترین زمان سفر

پراگ مقصدی است که در تمام سال می توانید آن را برای سفر خود انتخاب کنید. اما بسیاری از گردشگران فصل بهار را برای سفر به این شهر انتخاب می کنند. سفر به این شهر در فصل بهار بهترین زمان برای پیاده روی در خیابان های این شهر است.

فصل بعدی که شما می توانید برای سفر به پراگ انتخاب کنید پاییز و اوایل ماه سپتامبر و اکتبر است که از نظر شرایط آب و هوایی به فصل بهار شباهت زیادی دارد. راحت ترین زمان برای سفر و دیدن معماری زیبای این شهر به همراه شکوفه های بهاری در ماه می و اوایل ماه ژوئن می باشد.

دانستنی های پراگ

گشتی در پراگ

گشتی در پراگ

مشهورترین برجهای ساعت در جهان

مشهورترین برجهای ساعت در جهان

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل