ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;
پکن

پکن

شهر پکن، پایتخت کشور چین می باشد و بعد از شانگهای دومین کلانشهر پر جمعیت در جهان به حساب می آید. پکن شهری بسیار شلوغ و پر تردد است و فرودگاه آن روزانه میزبان تعداد بسیار زیادی از مسافرین است. با اینکه قدمت این شهر تاریخی به 3000 سال قبل می رسد، آمیخته ای از معماری مدرن و سنتی به طور همزمان در این شهر به چشم می خورد. صنعت کشاورزی در شهر پکن بسیار قوی و مدرن می باشد و کشت گندم و سبزیجات در این شهر بسیار پر رونق است. دیوار قدیمی شهر و همچنین دیوار معروف چین از پر بازدید ترین اماکن این شهر توریستی به حساب می آید به طوری که بسیاری از مردم، شهر پکن را تنها به واسطه دیوار چین می شناسند. شهر ممنوعه واقع در دیوار چین از دیگر اماکن تاریخی این شهر است که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. معبد آسمان نیز سالانه گردشگرانی بسیاری را به خود جذب می نماید. خیابان وانگ فو جینگ یکی از خیابان های معروف شهر، شامل فروشگاه های پوشاک از کلیه برندهای مطرح دنیا می باشد که معمولاً گردشگران از این خیابان دیدن و خرید می نمایند. از طرفی دیگر معمولاً غذاهای چینی از نظر مردم سایر کشورها به جانوران و حشرات خلاصه می گردد، اما خوب است بدانید این نوع تغذیه تنها بخش کوچکی از خوراک مردم پکن را تشکیل می دهد. تاس کباب مخصوص پکن و کباب اردک از معروف ترین غذاهای پکن می باشد که خوردن آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

آب و هوای پکن

شهر پکن با داشتن تابستان های بسیار گرم، زمستان های سرد و خشک و پاییز و بهار مطبوع همراه با نسیم خنک، به شهری چهار فصل معروف است. به طور کلی آب و هوای پکن گرم و نیمه شرجی است و تفاوت دمایی در طول روز بسیار فاحش می باشد. شهر پکن در تمامی ماه های سال پر باران است اما بیشترین میزان بارش در این شهر در ماه دسامبر می باشد.

بهترین زمان سفر

فصل بهار به واسطه شکوفه ها و طبیعت سبز یکی از بهترین زمان ها برای سفر به شهر پکن می باشد. در تابستان بیشینه دمایی به 26 درجه سانتی گراد می رسد و بسیاری از گردشگران در این فصل از شهر پکن دیدن می نمایند، به همین دلیل هزینه بلیط و هتل به بیشترین مقدار خود می رسد. فصل پاییز از ماه سپتامبر تا نوامبر شهر پکن در زیبا ترین حالت خود قرار دارد. اما اگر مایل به بازدید از بناهای تاریخی، شرکت در فستیوال ها و استفاده از هوای خنک هستید، حتما در فصل بهار از این شهر توریستی دیدن نمایید. جشنواره بین المللی بادبادک پکن و جشنواره جاروکشی آرامگاه، از دیدنی ترین جشن هایی است که شرکت در آن ها از دیدگاه گردشگران توصیه شده است. این جشنواره ها به ترتیب در ماه آوریل و مارس برگزار می گردد.

دانستنی های پکن

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه

زمان مناسب سفر به چین

زمان مناسب سفر به چین

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل