ناحیه کاربری

ایرلاین‌های ارزان قیمت

خرید بلیط ارزان قیمت برای هر کسی، که قصد دارد با هواپیما سفر کند، اهمیت دارد. خواه درآمد بسیار خوبی داشته باشد؛ خواه درآمدش در حد معمول باشد. همه به دنبال پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما هستند تا بتوانند هزینه‌های صرفشان را کم کنند؛ مخصوصا اکنون که هزینه‌های سفر هوایی افزایش یافته است.
معمول‌ترین راه برای خرید بلیط ارزان، پیدا کردن پلیط‌ چارتری ارزان یا بلیط لحظه آخری است؛ اما همیشه بخت با شما یار نیست و ممکن است در پیدا کردن اینگونه بلیط‌ها ناکام بمانید؛ مخصوصا در ایام سفر و تعطیلات که قیمت بلیط هواپیما نه تنها ارزان نمی‏شود، بلکه گران‌تر از همیشه به فروش می‌رسد.
اگر در خرید بلیط ارزان قیمت مصمم هستید ولی نمی‌خواهید منتظر بلیط لحظه‌ آخری بمانید؛ بهتر است سراغ ایرلاین‌های ارزان قیمت بروید. ایرلاین‌هایی که هزینه‌های سفر با آنها ارزان است و برای مسافران به صرفه در می‌آید.

چرا بلیط این ایرلاین‌ها ارزان است؟

بعضی از شرکت‌های هواپیمایی به دلیل تقاضای مسافران در پایین آوردن هزینه‌های سفر، شرایطی را فراهم کرده‌اند تا افراد بتوانند با پرداخت هزینه‌‌ کمتر، از هواپیما برای رسیدن به مقصد استفاده کنند. این نوع ایرلاین‌ها که به LCA یا Low Cost Airlines نیز مشهورند، پروازهایی با بلیط ارزان را به مسافران عرضه می‌کنند که در آن خبری از امکانات رفاهی و پذیرایی مرسوم نیست.
در واقع ایرلاین‌های ارزان قیمت برای کاهش هزینه‌ تمام شده سفر، تا جایی که استاندار و قوانین اجازه دهد، از میزان خدمات خود کم می‌کنند و صندلی‌ها را با فاصله کمتری نصب می‌کنند تا مسافران بیشتری بتوانند سوار هواپیما شوند. همچنین در این ایرلاین‌ها میزان بار مجاز کمتر است و معمولا خبری از بلیط‌های فرست کلاس یا بیزینس نیست. با تمام این محدودیت‌ها بسیاری از مسافران، به دلیل قیمت ارزان بلیط، از سفر با ایرلاین‌های ارزان قیمت استقبال می‌کنند.

تفاوت ایرلاین ارزان قیمت در چیست؟

استفاده از ایرلاین‌های ارزان قیمت در همه جای دنیا مرسوم است و در بسیاری از مسیرهای پروازی می‌توان بلیط ایرلاین‌های ارزان قیمت را تهیه کرد.
اگر قصد دارید با یکی از ایرلاین‌های ارزان قیمت سفر کنید، این امکان در آیتورز برای شما فراهم است تا هنگام جستجو قیمت بلیط ایرلاین‌های ارزان قیمت را مشاهده کنید و در صورت نیاز به خدمات بیشتر، هزینه آن را به صورت آنلاین بپردازید. 
لازم به ذکر است که کیفیت پرواز و هواپیماهای ایرلاین‌های ارزان قیمت تفاوتی با سایر ایرلاین‌ها ندارد و بسیاری از آنها از هواپیماهای مدرن و نو استفاده می‌کنند. با این حال ممکن است فضای صندلی شما کمی کوچک باشد و هنگام پرواز پذیرایی رایگان صورت نگیرد؛ که البته در صورت تمایل می‌توانید از قبل یا در حین پرواز هزینه آن را بپردازید.

برترین ایرلاین‌های ارزان قیمت کدامند؟

ایرلاین‌های ارزان قیمت نیز مثل دیگر ایرلاین‌های فعال جهان، هر سال از سوی نهادهای مختلف بررسی می‏شوند تا بهترینشان به مردم معرفی شود. بنابراین اگر قصد خرید بلیط یکی از این ایرلاین‌ها را دارید بد نیست بدانید کدام یک خدمات بهتری به مسافران ارائه می‌کنند و نام شناخته شده‌تری در جهان دارند.
AirAsia در حال حاضر بهترین ایرلاین ارزان قیمت جهان است و پس از آن Norwegian در مقام دوم قرار دارد. پس از این دو، ایرلاین بریتانیایی EasyJet به عنوان سومین ایرلاین ارزان قیمت برتر جهان فعالیت می‌کند.
JetStar Airways هم اکنون در رده چهارم جای دارد وAirAsia X پنجمین ایرلاین ارزان قیمت دنیا است. مقام ششم به WestJet رسیده است و IndiGo در جایگاه هفتم است. در ادامه سه ایرلاینSouthwest Airlines، Wurowings و Scoot به ترتیب هشتم تا دهم هستند.

بهترین ایرلاین‌های ارزان قیمت خاورمیانه کدامند؟

با وجود شهرهای فرودگاهی بزرگ و پروازهای متعددی که از خاورمیانه به مقاصد مختلف انجام می‏شود؛ ایرلاین‌های ارزان قیمت اندکی در این منطقه از جهان فعالیت می‌کنند؛ که شاید دلیلش سبک زندگی متفاوت ساکنان خاورمیانه باشد. اکثر ایرانی‌ها و اعراب تمایل دارند فضای صندلی بیشتری داشته باشند و هنگام پرواز از آنها پذیرایی شود. همچنین این دسته از مسافران معمول بار زیادی با خود حمل می‌کنند که در ایرلاین‌های ارزان قیمت محدودیت بیشتری دارد.
خوب است بدانید در حال حاضر ایرلاین Flynas عربستان بهترین ایرلاین ارزان قیمت خاورمیانه است و ایرلاین flyDubai در جایگاه دوم قرار دارد. پس از این دو، ایرلاین Air Arabia، Jazeeta Airways و flydeal سوم تا پنجم هستند.

خرید اینترنتی بلیط سیستمی هواپیما

آیتورز این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به راحتی بتوانید بلیط سیستمی خارجی یا بلیط سیستمی داخلی مورد نظر خود را تهیه کنید. برای خرید اینترنتی بلیط سیستمی در آیتورز کافیست تا مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را مشخص کنید و در نتایج جستجو به دنبال پروازهایی باشید که با عبارت سیستمی مشخص شده‌اند.