ناحیه کاربری

بلیط چارتر

بلیط چارتر را می‌توان در اکثر آژانس‌های هواپیمایی و دفاتر فروش بلیط هواپیما تهیه کرد. بعضی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، تمامی یا بخشی از بلیط‌های مسیرهای هوایی پرتردد را از شرکت‌‌‌های هواپیمایی می‌خرند و سپس بلیط این پروازها را با قیمتی بیشتر و گاها کمتر به مسافران می‌‌‌فروشند.
در این حالت شما بلیط هواپیما را مستقیما از شرکت هواپیمایی نمی‌‌‌خرید، بلکه این آژانس چارترکننده است که قیمت بلیط چارتر هواپیما را تعیین می‌کند و آن را به شما می‌فروشد. به همین دلیل معمولا قیمت بلیط‌های چارتر با نرخ رسمی بلیط شرکت‌های هواپیمایی تفاوت دارد و ممکن است بسته به شرایط قیمتی بالاتر یا پایین‌تر داشته باشد و بسته به شرایط تغییر کند. به عنوان مثال قیمت بلیط چارتر در مسیرهای پرتردد و ایام تعطیلات بیشتر می‏شود ولی در روزها وسط هفته یا نزدیک به پرواز، کاهش پیدا می‌کند.

بلیط چارتر لحظه آخری

مزیت اصلی بلیط‌‌‌ چارتر در متغیر بودن قیمت بلیط است؛ به این معنی که قیمت بلیط چارتر همیشه یکسان نیست و هر چه به زمان پرواز نزدیک‌تر شوید این شانس وجود دارد تا بلیط لحظه آخری چارتر را با قیمت کمتر و بهتری خریداری کنید. 
آژانس‌های هواپیمایی چارتر کننده، در آخرین ساعات باقی مانده به پرواز سعی می‌کنند تا صندلی‌های چارتر شده باقی مانده را با سود کمتر بفروشند؛ به همین دلیل قیمت بلیط لحظه آخری را کم می‌کنند و با روش‌های مختلف مشتریان خود را از این تغییر مطلع می‌کنند.
در فصل‌های کم سفر مثل ماه‌های پایانی سال، شروع مدارس و ماه رمضان، که مردم تمایل کمتری به سفر کردن دارند، بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر لحظه آخری کیش، بلیط چارتر قشم، بلیط چارتر استانبول، بلیط چارتر مشهد، بلیط چارتر گرجستان و بلیط لحظه آخری چارتر هواپیما در سایر مسیرهای پروازی با ارزان‌ترن قیمت است.
اما در تعطیلات تابستان و عید نوروز که تعداد بیشتری از مردم مسافرت می‌روند، قیمت بلیط چارتر نسبت به قیمت بلیط سیستمی کاهش محسوسی پیدا نمی‌کند؛ چون تقاضا برای خرید بلیط هواپیما فراوان است و آژانس چارترکننده دلیلی برای فروش بلیط ارزان هواپیما ندارد. در این شرایط بهتر است منتظر بلیط چارتر لحظه آخری نمانید و اگر بلیط سیستمی در مسیر مورد نظرتان موجود بود، اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید؛ چون ممکن است ناچار شوید بلیط چارتر را حتی تا چند برابر گران‌تر از قیمت معمول بلیط هواپیما تهیه کنید.

قیمت بلیط چارتر

قیمت بلیط چارتری با توجه به عوامل متعددی تعیین می‏شود و مثل بلیط‌های سیستمی همیشه قیمت یکسانی ندارند. شرکت‌های چارتر کننده در فصل مسافرت و تعطیلات چند روزه معمولا قیمت بلیط چارتری را افزایش می‌دهند؛ به همین دلیل اگر قصد خرید بلیط هواپیما را در تعطیلات تابستان یا نوروز داشته باشید معمولا بلیط هواپیما ارزان نمی‌شود. اما اگر بخواهید در پاییز یا زمستان به مسافرت بروید حتما برای مسیر مورد نظر خود قیمت بلیط چارتر ارزان پیدا خواهید کرد. همچنین قیمت بلیط چارتر در روزهای پایانی و ابتدای هفته بیشتر از قیمت بلیط چارتر در روزهای میانی هفته است در نتیجه برای خرید بلیط هواپیما باید این نکات را مد نظر قرار دهید.

مزایا و معایب بلیط چارتر

بلیط چارتر هم مانند انواع دیگر بلیط‌ هواپیما، مزایا و معایبی دارد؛ یکی از معایب بلیط چارتری این است که پس از خرید بلیط چارتر نمی‌توانید آن را مسترد کنید یا تاریخ آن را تغییر دهید. بنابراین زمان خرید بلیط چارتر باید دقت کنید تا اشتباهی رخ ندهد و مطمئن باشید که برنامه سفر شما قطعی است؛ چون در غیر این صورت شرکت چارترکننده هزینه کنسلی بلیط را به شما پس نمی‌دهد یا درصد بالایی از قیمت بلیط هواپیما را به عنوان جریمه کسر می‌کند که به‌صرفه نیست.
باید به این نکته توجه داشته باشید که اگرچه شما بلیط چارتر خود را از شرکت چارترکننده تهیه می‌کنید، در صورتی که به هر دلیل پرواز شما کنسل شود یا تاخیر داشته باشد، بارتان گم شود یا زمان چک‌-این با مشکل مواجه شوید، شرکت چارترکننده مسئولیتی بر عهده ندارد و باید برای پیگیری مشکل به شرکت هواپیمایی مراجعه کنید.
با این حال بلیط چارتر هواپیما این مزیت را دارد که می‌توان آن را با قیمت مناسبی تهیه کرد. اگر در روزهایی که فصل مسافرت نیست قیمت بلیط هواپیما را نگاه کنید، خواهید دید قیمت بلیط‌ چارتر و قیمت بلیط لحظه آخری بسیار مناسب‌تر از بلیط‌های سیستمی هستند.

بلیط چارتر ارزان

بسیاری تصور می‌کنند بلیط چارتر به معنی بلیط ارزان هواپیما است؛ لزوما اینطور نیست و بلیط چارتر همیشه ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما را ندارد. برای اینکه بتوانید بلیط چارتر ارزان پیدا کنید باید بدانید چه زمانی دنبال بلیط بگردید و پیش‌بینی کنید چه زمانی قیمت بلیط هواپیما یا بلیط چارتر ارزان می‌شود.
با اینکه درصد کنسل شدن بلیط‌های چارتر اندکی بیشتر از بلیط‌های سیستمی است و مسافران امکان پس دادن بلیط چارتر و دریافت پول آن را ندارند، خرید بلیط چارتر این امکان را به مسافران می‌دهد تا در بسیاری از مواقع بلیط ارزان هواپیما تهیه کنند و از قیمت بلیط چارتر راضی باشند. قیمت بلیط چارتر هواپیما معمولا در آخرین روزها و ساعات باقی مانده به پرواز کاهش پیدا می‌کند که به آن بلیط لحظه آخری می‌گویند؛ اما با توجه به اینکه قیمت بلیط چارتر بسته به شرایط و تاریخ پرواز متغیر است، همیشه این شانس وجود ندارد که بلیط چارتر ارزان و بلیط چارتر لحظه آخری پیدا کنید.

مسیرهای بلیط چارتر

بلیط‌های چارتری معمولا در مسیرهای پرتردد و پرمسافر به فروش می‌رسند. مسیرهایی مثل تهران به کیش، تهران به قشم، تهران به استانبول، تهران به تفلیس، تهران به بلگراد، تهران به مشهد، تهران به اهواز، تهران به اصفهان، تهران به شیراز، تهران به تبریز، تهران به کرمان، تهران به بندر عباس و برعکس، از جمله مسیرهایی هستند که برای آنها بلیط چارتر ارزان و بلیط چارتر لحظه آخری وجود دارد.

بلیط چارتر خارجی

برای خرید بلیط چارتر خارجی کافیست تا مبدا و مقصد مورد نظر خود را در آیتورز مشخص کنید تا فهرست تمامی پروازهای چارتری و سیستمی را همراه با قیمت بلیط هواپیما مشاهده کنید. در آیتورز امکان خرید بلیط چارتر خارجی در تمامی مسیرهای پروازی و در تمامی ایرلاین‌ها وجود دارد که با مقایسه قیمت آنها خواهید توانست بهترین و ارزان‌ترین قیمت بلیط چارتر برای استانبول، آنتالیا، دوبی، تفلیس، لندن، پاریس، نیویورک، فرانکفورت، بانکوک، پوکت، برلین سنگاپور، سیدنی، رم، ملبورن، ونکوور، تورنتو مسکو، سنت پترزبورگ و سایر شهرهای جهان را خریداری کنید.